Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2012, 12:59   #1
slonecznik1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Ogrzewanie - z lewej strony grzeje na maxa a z prawej minimalnie - przyczyna??

Witam wszystkich. Mam problem gdyż zauważyłem coś dziwnego a mianowicie lawa strona kaczki grzeje jak byk a prawa ledwie letnie powietrze leci. Może ktoś się już z tym spotkał i zna roziązanie problemu. Z góry dziękuje.

slonecznik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 16:20   #2
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

nie ma cudów, skoro z jednej strony grzeje, a sterowanie jest mechaniczne, to masz gdzieś zablokowaną klapkę, która kieruje strumieniem nawiewu. sprawdź, czy zmiana na nogi, kabinę i szybę działa.

wymieniłem termostat przed weekendem (grzał się cały układ, zamiast krótkiego) i teraz ogrzewanie jest wręcz gorące tak, jak było kiedyś.
Po 4km przy 0C jest już zagrzany.

Ostatnio edytowane przez yaro666 ; 30-12-2012 o 21:27
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2013, 21:23   #3
piotras-gd
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: gdańsk
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

Witam! Mam nietypowy problem z fordem ka z 2003r. z 1.3 60KM a mianowicie. Nie działa mi ogrzewanie zawór sprawdzony(sprawny) panel sprawny nagrzewnica czysta i sprawna i nadal nie grzeje! Zawór wymontowany i podłączone przewody do nagrzewnicy i przy b.wysokich obrotach aby aby grzeje a na wolnych nic. Co dalej???
piotras-gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 09:32   #4
Gromek07
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Miechów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

Witam jestem nowy chciał bym sie delikatnie podpiąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od niecałego tygodnia jestem posiadaczem Kaczuszki zwanej przez moich kolegów "jajkiem" ale oni są dłupi i sie nie znają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec problem w tym ze :
1 . cały czas grzeje jak by sie wsciekła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pokrętło regulacjii można przesuwac jak sie chce ale i tak nic sie nie zmieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 . grzanie leci i na szybe i na nogi i na twarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. również nie da sie tego przestawić żeby leciało na jedno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z 3Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moje pytanie :
co to może być ? ile mnie szarpnie ? no i czy zmienie sam czy bujnąc sie lepiej do mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gromek07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 10:40   #5
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

Cytat:
Napisał Gromek07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jestem nowy chciał bym sie delikatnie podpiąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od niecałego tygodnia jestem posiadaczem Kaczuszki zwanej przez moich kolegów "jajkiem" ale oni są dłupi i sie nie znają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec problem w tym ze :
1 . cały czas grzeje jak by sie wsciekła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pokrętło regulacjii można przesuwac jak sie chce ale i tak nic sie nie zmieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 . grzanie leci i na szybe i na nogi i na twarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. również nie da sie tego przestawić żeby leciało na jedno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z 3Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moje pytanie :
co to może być ? ile mnie szarpnie ? no i czy zmienie sam czy bujnąc sie lepiej do mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.u mnie także nie było reakcji na zmiane położenia pokrętła-winny był tranzystor(znajduje sie w panelu z pokrętłami). może być też uszkodzony zawór(znajduje sie na podszybiu-jest regulowany właśnie przez tranzystor). O wiele tańszym rozwiązaniem będzie wymiana tranzystorka N-mofset IRFL4105 w obudowie sot223 ja kupiłem taki w sklepie elektronicznym za 2,50 (lub odpowiednik irll024n lub irll2705)+lutowanie(lepiej dać elektronikowi można przepalić ścieżke).Aby wyjąć panel trzeba wyciągnąć radio i wykręcić 2wkręty i pozostałe chyba 2wkrety na dole panelu za popielniczkąw Myślę żę to właśnie tranzystor bo zawór otwarty i daje ciepło na nagrzewnicę. co do zaworu to koszt około 100zł-zobacz na allegro.powodzenia
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zawor.jpg (95.7 KB, 95 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg tranzystor irfl4105.jpg (81.0 KB, 39 wyświetleń)
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 17:36   #6
Gromek07
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Miechów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

Cytat:
Napisał yaarofox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.u mnie także nie było reakcji na zmiane położenia pokrętła-winny był tranzystor(znajduje sie w panelu z pokrętłami). może być też uszkodzony zawór(znajduje sie na podszybiu-jest regulowany właśnie przez tranzystor). O wiele tańszym rozwiązaniem będzie wymiana tranzystorka N-mofset IRFL4105 w obudowie sot223 ja kupiłem taki w sklepie elektronicznym za 2,50 (lub odpowiednik irll024n lub irll2705)+lutowanie(lepiej dać elektronikowi można przepalić ścieżke).Aby wyjąć panel trzeba wyciągnąć radio i wykręcić 2wkręty i pozostałe chyba 2wkrety na dole panelu za popielniczkąw Myślę żę to właśnie tranzystor bo zawór otwarty i daje ciepło na nagrzewnicę. co do zaworu to koszt około 100zł-zobacz na allegro.powodzenia
ok dzieki bardzo pomocne jutro smigam do miasta i bede robicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki jeszcze razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gromek07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 18:23   #7
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

Cytat:
Napisał Gromek07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok dzieki bardzo pomocne jutro smigam do miasta i bede robicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki jeszcze razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana tranzystora dotyczy Ad.1 (reguluje ciepło-zimno) odnośnie Ad.2 trzeba zwrócić uwagę przy wkladaniu panelu sterowania na swoje miejsce aby "podpiąć" małe plastikowe cięgiełko z zębatką-chyba o to chodzi.Powodzenia i jeszcze jedno-radio masz z kodem(pisze keykode)?
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 12:32   #8
szyna83
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-02-2013
Skąd: Lublin
Model: FORD KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

ja wymieniłem zawór na nowy, wymieniłem tranzystor, wszystko śmigało ale po jakimś czasie przestało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. znów wieje tylko ciepłym powietrzem ...

przepalił się chyba znów tranzystor może ktoś wie dlaczego?
szyna83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 14:06   #9
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Ogrzewanie

tranzystor pali sie najczesciej przez zablokowanie zaworu
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.