Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2023, 08:19   #11
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na hak

Cytat:
Napisał damfir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim
Bo przymierzałem aguri i lipa klapa chaczy.
Nic nie haczy, ale może zależeć od samego haka. Tu masz zdjęcia z czterema rowerami przy czym dwa małe (przy okazji wątek o bagażnikach):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mi sprzedawca też mówił, że haczy, nawet wyjął łaskawie bagażnik, założył na mój hak i pokazał że haczy. Następnego dnia powiedziano mi że nie haczy, pojechałem do innego sklepu bo w tamtym ktoś zarezerwował przed majówką. Założyłem i się okazało, że dziewiczy bagażnik może haczyć, wystarczy go ręką dociągnąć w dół. Nawet z jednym rowerem ten bagażnik idzie 2 cm w dół.

Jestem zadowolony i używam go co najmniej raz w tygodniu, dłuższe trasy też. Niemniej po 2 pełnych sezonach gdzie rowery ładuję co weekend zaczyna mnie denerwować ta konstrukcja. Wymaga, aby dobrze sobie przemyśleć ułożenie i najlepiej cyknąć fotkę do póki nie zakoduje się w głowie. Jest sporo kombinowania z ułożeniem rowerów za pierwszym razem. Potem już trzeba tylko pamiętać, żeby pedały dobrze ułożyć. W Interpacku chyba nie ma tego problemu.

Aktualnie jeżdżę z dwoma rowerami XC 27,5" (ten sam rozmiar ramy), rowerem 16" z Decathlonu i 20" gorskim dziecięcym. Żeby weszły w obu XC 27,5" muszę skręcić na bok siodełka, a że mam błotniki to wyciągam całe siodełka do bagażnika.

dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2023, 12:38   #12
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Inter Pack Quattro hak OE Ford(bo to też ma znaczenie).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230505_165023 - Copy.jpg (103.4 KB, 87 wyświetleń)
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2023, 06:32   #13
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

W takim razie poproszę Cię @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o podanie dwóch wymiarów:

1. Odległość osi kuli haka od klapy bagażnika (w poziomie);
2. Odległość góry kuli od progu (w pionie).
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 14:11   #14
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Cytat:
Napisał jerzykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam wloską Altere jakos tak
A jakoś konkretniej? Coś więcej niż "jakos tak"?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2023, 20:55   #15
kejdrzej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Ja mam Atera Strada sport M3 + "dostawka" na czwarty rower. Daje radę dwa dorosłe rowery + 2 dla starszych dzieci. Pakowanie trzeba sobie zakodować, pomaga odkręcenie sterów i ustawienie kierownic wzdłuż rowerów, ale tak robię tylko na długie trasy.
Zakłada się błyskawicznie, uchyla, dostęp do bagażnika jest. Aczkolwiek trzeba pewnie hak obmierzyć, bo może różnie odstają od karoserii.
kejdrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2023, 17:40   #16
fmaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2017
Model: S-Max II
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Dla mnie bardzo istotnym oprócz tego jak bagażnik sprawuje się na haku, było to co z nim zrobić po ściągnięciu z haka.
Z racji limitowanej przestrzeni na przechowywanie zdecydowałem się na Thule EasyFold XT 3. Po złożeniu zajmuje jedyni 90x90x30 cm (wys x szer x głęb).

Dodatkowym atutem jest to, że gdy auto zostawiam w "podejrzanym" miejscu, lub w miejscu gdzie auto z bagażnikiem mocno wystaje, gdy przesiadam się na rower w 1 minutę bagażnik składam i wrzucam do bagażnika samochodowego i zaciągam roletę.

U mnie na fabrycznym, elektrycznym haku, po odchyleniu klapa bagażnika otwiera się bez problemów.

Jest jeden minus - wchodzą tylko 3 rowery. Gdy wiozę cztery, czwarty ląduje na płasko w bagażniku (ściągam same koła).
fmaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2023, 08:47   #17
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Westfalia BC60 + dorobione mocowanie na 4 rower.
Klapa się otwiera, jest ponad 10cm zapasu. Rowery po opuszczeniu opierają się na pedale ostatniego.
Bagażnik w wersji na 2 rowery składa się w kostkę. W wersji na 4 zajmuje połowę bagażnika, mieści się na długość.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 15-07-2023 o 08:50
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 07:48   #18
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Mam gniazdo haka na 7 pin i chcę zmienić na 13 pin.( tylko do przewozu rowerów )czyli potrzeba doprowadzić 2 przewody .
1- do lampy cofania
2- do lampy przeciwmgielnej .
Jak sprawdziłem w klapie światło cofania 21W (poprawnie jest zawsze po prawej stronie) u mnie świeci takżeżarówka w lampie po lewej stronie więc chciałbym wyjąc tą żarówkę z lewej lampy, (bo wystarczy tylko prawa cofania) - dolutować przewód do zasilania tej lampy cofania z lewej i zasilić w ten sposób/ uruchomić bezpośrednio pin odpowiedzialny za światło cofania w gnieździe nowym 13 pin , potrzebne dla przewozu rowerów na haku .
Identyczna sytuacja jest ze światłem PRZECIWMGIELNYM tył lewy / prawidłowy montaż 21W.
Pytanie teraz ... czy dobrze kombinuje e ..
mam już listwę oświetleniową do przewozu rowerów z wtyczką na 13 pin .... i drugie gniazdo 13 pin do przełożenia zamiast aktualnego 7 pin .
Dla mnie wydaje się to logiczne bo obciążenie po podłączeniu i uruchomieniu pozostaje takie samo i nie powinno skutkować jakimś błędem na wyświetlaczu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 12:00   #19
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam gniazdo haka na 7 pin i chcę zmienić na 13 pin.
a po co tak kombinować , nie lepiej zastosować przejściówkę np. coś takiego https://dobrehaki.pl/przejsciowka-in...in-p-4871.html
możliwe że dostaniesz nawet na stacji benzynowej.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 16:40   #20
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Kolega chce uzyskać wsteczny i przeciwmgielne, a tego ten adapterem nie zrobi.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam gniazdo haka na 7 pin i chcę zmienić na 13 pin
Sprawdź na początek jaki masz moduł haka. Oryginalny forda czy jakiś dokładany?
Teoretycznie możesz podpiąć się tak jak chcesz, ale gniazdo powinieneś mieć takie co odłączy przeciwmgielne.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.