Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2017, 11:03   #6731
jagmar
ford::average
 
Avatar jagmar
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 58
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie dość że zamawiane z allegro to jeszcze na dodatek Castrol... nic tylko pogratulować...

jagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 13:50   #6732
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ktoś już może obczaił w jakich sytuacjach pojawia się komunikat o przerwie na kawę?
Przez 10 tyś km miałem ten komunikat tylko raz gdy faktycznie byłem zmęczony i źle mi się jechało.
Wybieram się wkrótce do Chorwacji, gdzie będziemy jechać w nocy , stąd moje zainteresowanie tematem.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 13:54   #6733
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Tego to pewnie najstarsi górale nie wiedzą. Według mnie zastosowany tam fuzzy logic jest nie do wyczajenia ale na chłopki rozum:
- jak zaczynasz meandrować od linii do linii
- jak zacznął się pojawiać gwałtowne manewry, np sporo nagłego hamowania bo za późno do mózgu dotarło, że zbliżasz się do poprzedzającego pojazdu
itp.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 13:59   #6734
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Powiem więcej - jak jestem wyrąbany na maksa (zmęczony) i sam czuję, że jadę słabo, to nie pokazuje. Więc nie licz na ten czujnik. :-(
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 14:05   #6735
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Jakiś algorytm musi być. Mnie zadziałał i akurat był to jeden z gorszym moich dni do jazdy.
Co ciekawe miałem do przejechania 600km a komunikat pojawił się po 1,5 godzinie.
Później się zatrzymałem, przewietrzyłem ,wypiłem kawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i do końca drogi było już lepiej.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 21:14   #6736
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ja miałem 3 razy taki komunikat. Wydaje mi się, że wystarczy kilka razy gwałtowny ruch kierownicą oraz kilkanaście razy najechać lub przekroczyć linię.
Moim zdaniem raczej nie odzwierciedla to stanu faktycznego kierowcy.
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 07:41   #6737
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał bartulko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem 3 razy taki komunikat. Wydaje mi się, że wystarczy kilka razy gwałtowny ruch kierownicą oraz kilkanaście razy najechać lub przekroczyć linię.
Moim zdaniem raczej nie odzwierciedla to stanu faktycznego kierowcy.
Zgadzam się z powyższym.
U mnie pojawił się kilka razy przy okazji tesowania lane keeping alert itp.

Najpierw grzecznie poprosił o ręce na kierownicę jeśli dobrze pamiętam, a potem zaprosił na kawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 08:02   #6738
lduraj
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Witam wszystkich,
Do przedwczoraj byłem święcie przekonany, że Mondeo nie ma opcji autoryglowania drzwi, trzeba zmodyfikować soft, żeby tą funkcjonalność włączyć. Ale właśnie przedwczoraj autoryglowanie się automatycznie włączyło. Wydaje mi się, że zaryglowałem drzwi przyciskiem zaraz po wyłączeniu samochodu, i przy świecącej diodce otworzyłem drzwi. Od tej pory autoryglowanie działa bez żadnych problemów.
Czy ktoś, posiadający auto bez żadnych modyfikacji zegarów, mógłby to sprawdzić?
lduraj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 09:47   #6739
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał lduraj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś, posiadający auto bez żadnych modyfikacji zegarów, mógłby to sprawdzić?
Mam jeszcze nie modyfikowany soft, ale wybieram się do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] aby mi to odblokował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś Ci obczaje.

Czyli zamykam się od środka, uzbraja się alarm i otwieram drzwi kierowcy i autoryglowanie ma działać już na stałe przy ruszaniu ?
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 10:31   #6740
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Hmm - a może to była taka procedura? Próbował ktoś czy działa w mk5 na EU ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.