Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2015, 11:07   #101
marekpaka@o2.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2015
Model: cmax
Silnik: 1600
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem awaria hamulca epb - nawet nie mam modulu zostal wczesniej juz wymontowany - dlatego nawet nie probuje naprawiac tylko zmieniam na zwykly hamulec reczny i mam kilka pytan.
1.wyprogramowalem juz epb z licznika komunikat 'calkowita awaria epb' zniknal - ale trzeba podobno jeszcze wyprogramowac z GEM ale w chwili obecnej nie mam kabla z przelacznikiem wiec moje pytanie czy pozostawienie w gem bedzie wywalac jakies bledy na desce rozdzielczej??

2.kupuje reczny dzwignie tunel itp - czy potrzebne sa tez zaciski, jarzma, tarcze? czy linki od recznego beda pasowac do tych zaciskow od epb?

3.co z kontrolka recznego (P) da sie ja jakos uruchomic zeby poprawnie dzialala na zwyklym recznym?

pozdrawiam

Bump: http://allegro.pl/iinterfejs-ford-elmconfig-forscan-elm327-mscan-i4973205804.html

takim urzadzeniem zrobie GEM? sprzedawca zapewnia ze tak ale jakos przelacznika nie widac

marekpaka@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 14:09   #102
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Tu masz temat
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja u siebie wysyłałem cały moduł do regeneracji linek i przez tydzień jeździłem bez EPB
Masz tam opisane co i jak wyłączyć w ELMConfig
A kabel mam trochę inny - wersja 1,4
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 17:14   #103
marekpaka@o2.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2015
Model: cmax
Silnik: 1600
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Cytat:
Napisał adamon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu masz temat
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja u siebie wysyłałem cały moduł do regeneracji linek i przez tydzień jeździłem bez EPB
Masz tam opisane co i jak wyłączyć w ELMConfig
A kabel mam trochę inny - wersja 1,4

niestety w tym temacie nie ma odpowiedzi na zadne moje pytanie..
tez jezdze bez epb i z tym nie mam problemow, ani nie interesuje mnie jego naprawa, wiem tez co wylaczyc w ELMConfig - przerabiam na zwykly i stad moje pytania
1czy trzeba wyprogramowac z GEM'a bo mam poki co zwyklego elma i wylaczylem tylko w HEC i poki co nie mam bledu na desce zegarow
2czy do tej przerobki potrzebuje zmiany zaciskow itp
3i kontrolka recznego (!) jak ja podlaczyc pod zwykla dzwignie

z gory dziekuje za rzeczowe odpowiedzi
pozdrawiam
marekpaka@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 12:50   #104
robencjo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2008
Skąd: Śląskie
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.8 benzyna 120 KM
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Witam, przerabiam właśnie temat EPB,tzn. tuleje która jest z gwintem "lewym" u mnie gwint właśnie się zerwał, śrubę będzie mi dorabiał magik tokarz, gdyż po wykonaniu nowego lewego gwintu w tulei, śruba będzie mała, po przegwintowaniu ( gwint maszynowy , nie jest to standartowy zwój ) tulei odcinam starą śrubę dopasowuje nową śrubę składam wszystko do kupy i luzik. Co do zacisków to są takie same z ręcznym i zwykłym, zmiana tunelu,dźwigni, linek.

Ostatnio edytowane przez robencjo ; 24-01-2015 o 14:27
robencjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 13:30   #105
-TOMMY-
ford::beginner
 
Imię: TOMMY
Zarejestrowany: 08-07-2011
Skąd: NO
Model: Focus C-MAX DENSO
Silnik: ładny
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Witam.
Czy posiada ktoś schemat elektrycznego hamulca postojowego (EPB)?
Mój problem polega na tym że na module jeden z elementów zgnił i odpadł teraz nie wiem czego może brakować. Czy ktoś z tu z kolegów ma taką wiedzę i się nią podzieli czego brakuje na załączonym obrazku ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
-TOMMY- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 10:49   #106
artek22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2015
Model: fiesta
Silnik: 1,6
Rocznik: 1994
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Z linkami to dobrą ofertę mają na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Robią linki na zamówienie, wystarczy im rysunek dostarczyć. Ja akurat u nich zlecałem regenerację i powiem, że fajnie wykonali, linka jak nowa.
artek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 12:35   #107
roziu5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Panowie piszę w związku z moim problemem który opisałem kilka stron wcześniej... Pomóżcie mi z dobrego serca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy ktoś mógłby sprawdzić czy te kable od czujnika sprzęgła odpowiedzialne za układ EPB (czarno-pomarańczowe) idą wzdłuż listwy obok kierowcy? ja tam tych kabli nie mam a coś mi się nie chce wierzyć ze zostały wywalone skoro wszystko jest zaklejone izolacja, no chyba ze tak nie powinno być... Możę kabelki od tego czujnika idą gdzieś w górę pod tapicerkę i tak jest ukryta moja wtyczka... Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

A druga sprawa jeśliby szły te kabelki to czy są wpięte w ta kostkę co widach na zdjęciu? (jest ona umieszczana w listwie po stronie pasażera). U mnie jest wpięte dwa żółto-czarne(prawdopodobnie od czujnika hamulca) i tylko jeden pomarańczowo czarny... możne stad trzeba je poprowadzić?

Jeszcze jedno... U mnie taki pomarańczowo czarny kabelek jest tu (zdj 2) czyli w listwie od strony kierowcy i idzie gdzieś pod tapicerkę...

Jeśli ktoś coś wie na ten temat lub mógłby troszeczkę poszperać u siebie byłbym bardzo wdzięczny ponieważ juz nie jeden elektronik powiedział ze wpięcie tego pod czujnik hamulca nie jest takie proste i jest duza obawa czy przy takim rozwiązaniu nie wariowałby komputer abs itp...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_000796.jpg (57.2 KB, 60 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdj 2.jpg (45.7 KB, 64 wyświetleń)
roziu5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 10:57   #108
roziu5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Panowie udało mi się dorwać z rosyjskiej strony schemat tego układu EPB lecz mi on mało w sumie daje... Mozę mógłby ktoś go wytłumaczyć tak na chłopski rozum? Lub przynajmniej coś powiedzieć gdzie może znajdować się ten moduł zaznaczony na zdjęciu czerwonym kolorem?

Tłumaczenia są przeze mnie napisane wiec tez mogą być błędy...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat EPB(2).jpg (52.0 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg up84873-Shema_elektroruchnika_FORD.jpg (87.4 KB, 63 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez roziu5 ; 19-06-2015 o 11:57
roziu5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 19:55   #109
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Ten zaznaczony na czerwono to chyba jest między tylnymi kołami.
Ja bym się bardziej zainteresował tym drugim modułem który na schemacie jest pod wskaźnikami - gdzie ten moduł.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2015, 13:56   #110
roziu5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

a czy to nie jest ten sam moduł? (oznaczenie to samo, nazwa ta sama) poza tym jeśli nie to po co mi się zajmować tym modułem skoro wtyczka z czujnikiem bezpośrednio jest podłączona z tym modułem miedzy kolami, co widać na schemacie. Problem jest w tym którędy te kabeki przechodzą bo na pewno jest gdzieś po drodze jakaś wtyczka złączka gdzie u mnie mogło nastąpić wyrzucenie tej kostki wraz z kabelkami...
roziu5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.