Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2015, 08:33   #111
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Kable od modułu idą w prawym progu do przodu auta,
Na wysokości pasażera butów po prawo od gema, pod plastykową osłonką masz dwie wtyczki łączące większość kabli idących w progu.
Niestety ja muszę szukać dalej - tu jest ok

adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 08:57   #112
roziu5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Czyli masz ten sam problem? Po czym stwierdzasz ze jest ok?
roziu5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 11:00   #113
roziu5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

cos mi sie wydaje ze nasz problem jest tu... (zdjęcie wzięte z dokładania tempomatu w którymś z fordów)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg d-12.jpg (18.6 KB, 110 wyświetleń)
roziu5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 14:03   #114
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Jeden z alarmów w elm miałem nie działający silniczek EPB więc rozebrałem cały moduł i sprawdziłem silniczek - działa
Znalazłem w necie gościa co zajmuje się EPB więc za telefon i 2 godziny z nim gadałem.
Od niego się dowiedziałem, żeby sprawdzić na krótko silniczek, to on mi powiedział że we wtyczce jest cały czas napięcie +12V i musi być, a u mnie nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc po kablu jechałem i wbijając szpilkę i sprawdzałem czy jest napięcie. Kable schowały mi się w próg prawych tylnych drzwi i dalej nie wiem gdzie ich szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego uważasz, że tam jest przyczyna ????
Od kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dostałem schematy elektryczne do C-maxa ale niestety nie ma tam schematu EPB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 15:41   #115
roziu5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

tylko ze ja mam inny problem bo u mnie hamulec działa zwalnia sie tylko ze przy wciśniętym pedałem hamulca a nie zwalnia sie tylko pod wpływem wciśniętego pedału sprzęgła. do tego pod pedałem sprzęgła mam tylko jeden czujnik odpowiedzialny za tempomat a za EPB niestety nie do tego u mnie brak jest jeszcze wtyczki zeby ten czujnik wpiąć... Ty masz ten czujnik i wtyczkę pod pedałem sprzęgła? U mnie dwa kabelki(pomaranczowo-czarne) ida pod panelem środkowym, wpięte sa pod czujnik AirBag czego nie ma na schemacie... dalej ida pod deskę rozdzielcza. Wydaje mi sie ze do tej pory wszystko jest dobrze...

Ps. Moze dałbyś namiar na tego mechanika od EPB możne on i mi coś wyjaśniłby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_000815.jpg (80.7 KB, 76 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_000814.jpg (45.3 KB, 80 wyświetleń)
roziu5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 16:51   #116
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Jak będę rozbierał porobię Ci fotki co mam koło sprzęgła
Ja dalej szukam gdzie uciekło mi +12V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żebym wiedział, że ten kabel po drodze od bezpiecznika od modułu między kołami nigdzie nie wchodzi to puścił bym drugi i po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 17:32   #117
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Tu masz schematy od braci Czechów: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
EPB jest zaraz na 3 stronie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-06-2015 o 17:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 17:51   #118
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Dzięki tedi_k - tylko dlaczego tak późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

możecie mi potwierdzić to, że zasilanie z 30A bezpiecznika idzie prosto do modułu między kołami?
Nie znam czeskiego ale z tego schematu tak wynika???

Już wiem gdzie idzie zasilanie - od bezpiecznika 30A pod maską odpowiedzialnego za EPB idzie do wtyczki C113 na 25 pinie, a wtyczka ta znajduje się gdzieś koło schowka, a z tej wtyczki idzie już do modułu EPB. Więc u mnie jedyny newralgiczny punkt gdzie mogła się poluzować wtyczka to właśnie ta C113 i ją muszę sprawdzić. A jak nie to puszczę nowy kabel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki tedi_k


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat epb.jpg (83.0 KB, 59 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez adamon ; 22-06-2015 o 20:20
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 14:08   #119
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Dzięki schematom kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dziś udało mi się naprawić EPB.
Od wtyczki C113 która jest za schowkiem (musiałem schowek demontować) sprawdzałem całą długość kabla -dość grubego kabla - i znalazłem miejsce gdzie był przerwany i mocno zaśniedziały.
Miejsce to przejście przez próg w tylnych prawych drzwiach, przypominam sobie, że już raz tam byłem ale nie odkrywałem całego kabla, a dzisiaj jak odkryłem to się rozpadł.

Dzięki jeszcze raz tedi_k
Kiedyś jak będę jechał w twoje strony to wpadnę na aktualizację zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 01:07   #120
roziu5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Schemat ładny, tylko powiedzcie mi gdzie na nim jest ten czujnik od sprzęgła...

Skoro kabel od czujnika idzie pod deską rozdzielcza przez panel środkowy do czujnika AirBag (zdjecia wyzej) i po drodze nie ma już żadnej wtyczki (co widać na zdjęciu) to co myślicie o tym żeby tam się wpiąć nowymi kabelkami i zamontować ten czujnik?

I jeszcze jedno... Jak się dostać do tych przewodów? Trzeba cała deskę rozdzielcza demontować?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bez*tytułu111.jpg (19.9 KB, 65 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez roziu5 ; 24-06-2015 o 11:12
roziu5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.