Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2018, 11:23   #1
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Witam.
Panowie mam problem z ford mondeo 2l tdci 2008/09.
Otoz kilka dni temu pojawil sie problem, po przekreceniu stacyjki na zaplon "sygnal ostrzegawczy" i "usterka silnika" na desce. Silnik krecil ale nie odpalal.
Sprawdzilem wszytskie bezp. wyjalem i wsadzilem F4 pod schowkiem i nie wiem czy to nie zbieg okolicznosci czy bezp. byl poluzowany czy podczas prob pod maska poruszalem skrzynka z bezp. ale po ponownym wsadzeniu F4 silnik zagadal. Co wiecej do zycia wrocilo cos pod maska co ma charakteryst. odglos pracy- takie brzeczenie(moze to zawor na pompie paliwa).
Po kilku probach zapalania-gaszenia bylo okay, przeskanowalem cale auto za pomoca delphi ds150e, wykasowalem bledy itd. Wymontowalem rado(blaupunkt fx) wyslalem do naprawy. Wczoraj podchodze zeby go odpalic a tu nic...kreci ale nie odpala i pojawia sie komunikat "usterka silnika" po podlaczeniu diagnostyki wskazuje, ze brak komunikacji z pcm, abs,esp. Brak tego charakter. dzwieku(brzeczenia) pod maska na wlaczonym zaplonie.
Bezp. F4 okay. Dzisiaj rozprulem troche wiazke od strony skrzynki w komorze silnika i widac ze przewod zolto-czerwony ktos juz wymianial. Mam zamiar rozpruc to dalej az do ecu ale musialem uciekac bo deszcz. Panowie...domyslam sie ze brak radia nie jest powodem braku mozliwosci odpalenia fury. Dajcie jakies rady co sprawdzic, moze jakies schematy od ecu, wtyczki gdzie powinien byc prad i kiedy, gdzie jest polaczony CAN i jak to wszytsko ogarnac.
Prosze o pomoc.

wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 12:10   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Cytat:
Napisał wolf80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
domyslam sie ze brak radia nie jest powodem braku mozliwosci odpalenia fury
nie to nie ma nic do tego .
Musisz pruć kabel niestety i szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 13:22   #3
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

czy ktos moze podac wlasciwe "pins out" na wtyczkach ecu?? \bo ja mam jakies nie wlasciwe...tam gdzie powinna byc masa wg. wydruku mam kabel zolto-czerwony.
Prosze rowniez o schemat dla tego ecu...
Przewod zolto-czerwony wymieniony juz i jest ciaglaosc przewodu z wtyczki do bezpiecznikow...co ciekawe do dwoch a numerow nie pamietam.
Musze odszukac ten drugi przewod, mase i dobrze byloby sprawdzic can...dokad on idzie- ktos wie??
Sadze ze to raczej problem zasilania bedzie niz szyny danych...ale kto wie.

posrprawdzalem to i owo...
nie mam napiecia na F8 pod maska, do zlaczy ecu napiecie jest i masa...

update...
cos mi sie wydaje ze bezp. F8 pod maska jest uzywany z systemem keyless, co zauwazylem jeszcze brak wskazan temp. otoczenia na wskaznikach, wyswietla kreski.
Postanowilem temat narazie zostawic do czasu, az radio wroci z naprawy...bo to jest za duzy zbieg okolicznosci a ja sam juz nie jestem pewien czy probowalem palic auto po demontazu radia. Tlumacze sobie ze moze szyna danych idzie przez radio a teraz mam przerwe. Gdzies czytalem ze mierzac rezystancje na pinach w kostce ecu "T3" piny A3 i A4 powinno byc ok 60ohm ja mam 122ohm.

Ostatnio edytowane przez wolf80 ; 23-06-2018 o 16:25
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 01:21   #4
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Do radia nie idzie HS-CAN. Na jakiej parze mierzyłeś rezystancje? Pomiędzy białym a biało niebieskim? Czy mierzyłeś rezystancje CANa na wpiętym ECU? 122ohm to wynik mówiący, że w sieci jest tylko 1 terminator. Terminatory zawsze są na ostatnich modułach w sieci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 07:16   #5
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

ten pomiar robiony byl bez ecu. Szukam schematow sid206 na necie i nie moge znalezc nic konkretnego.
Gdybym mial cos to moglbym orzeleciec wszystkie przewody lub chociaz wiekszosc.
T3-C3 : +12V (po zaplonie)
T2-G4 : 12v (zawsze)
T3-H4 : gnd
T3-A4 : CAN High
T3-A3 : CAN Low
Wg. w/w pinout mam napiecia tak jak byc powinny.
Spotkalem nawet gdzies temat, ze egr(uszkodzona cewka)moze powodowac kolopoty z komunikacja w przypadku gdy ma zawarcie na linii 5v, odlaczylem egr i dalej nic.
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 09:12   #6
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

To podłącz ECU i zbierz jeszcze raz
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 09:40   #7
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do radia nie idzie HS-CAN. Na jakiej parze mierzyłeś rezystancje? Pomiędzy białym a biało niebieskim? Czy mierzyłeś rezystancje CANa na wpiętym ECU? 122ohm to wynik mówiący, że w sieci jest tylko 1 terminator. Terminatory zawsze są na ostatnich modułach w sieci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mowisz kolego, ze nie idzie can....a tu:ford-fakra-.jpg
zdjecie zapozyczone....nie zwracaj uwagi na czerwone prostokaty
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 10:00   #8
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

W tym samochodzie masz 3 sieci CAN: HS-CAN, MS-CAN i MM-CAN. ECU wykorzystuje tylko HS-CANa, a radio na pewno nie ma podłączonego tego CANa. Radio ma podłączone MM-CAN.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 11:02   #9
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

To gdzie mam kolego szukac problemu z komunikacja, do ecu 12v po kluczyku i stale dochodzi. Problem w bledach dtc opisany jest jako brak komunikacji. Gdyby to byl problem zasilania domyslam sie , ze blad mowilby cos o braku pradu na ecu lub cos w ten desen. Naprawde chyba najlepsza opcja na ta chwile bedzie poczekac za radiem, zeby wszytskie czesci skladowe auta bbyly nma miejscu. Z praktyki wiem(praca w utrzymaniu ruchu), ze czsami brak jednego elementu skladowego maszyny(malego na pazor nie istotnego) potrafi sprawic bezsenne noce. Mam taka cicha nadzieje ze to wlasnie to...aczkolwiek, az tak biegly w intalacjach samochodowych nie jestem tym bardziej bez schematow ktorych nie potrafie znalezc w necie. Sa jakies ale bez opisow, sa jakies czastkowe bez uwzglednienia bezpiecznikow, zeby chociaz bylo wiadomo ktory pin kompa idzie gdzie i na ktorym przewodzie znajduje sie dany bezp.
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 12:57   #10
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Napewno radio nie jest brakującym ogniwem tej układanki. Przyślij mi na PW adres swojego maila to Ci pomogę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.