Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2017, 17:37   #11
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mi mechanik mówił, że trzymanie 10 sekund na jałowych obrotach przed ruszeniem nie ma ogrzać silnika, a doprowadzić olej do wszystkich części silnika zanim silnik przyjmie obciążenie.

Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 17:45   #12
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał Bosman71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Silnik w garażu w którym jest 23stopnie nagrzewa się do temp. pracy w 2 minuty bez jazdy. Wydaje mi się to strasznie szybko.
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten typ tak ma.
Wskazówka bardzo szybko podskakuje do środka skali, natomiast rzeczywista temp płynu chłodniczego jest zupełnie inna.
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wskażnik temperatury płynu idzie bardzo szybko dlatego, aby kierowca, laik, myslał że w 2 minuty nagrzał już silnik, i może jechać.
Wskazówka nie pokazuje prawidłowej wartości w każdym egzemplarzu z tym silnikiem (1.6 Ecoboost).
Toż to nie jest nawet wada fabryczna, a celowe wprowadzanie użytkownika w błąd.

Świadomy użytkownik pojazdu będzie zirytowany, że ktoś go robi w konia, a 99% nieświadomych użytkowników zadowolonych z szybko rozgrzewającego się pojazdu.

A może komuś udało się skalibrować wskaźnik temperatury płynu by wskazywała faktyczną wartość?

Ostatnio edytowane przez Pitterek ; 12-07-2017 o 17:49
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 19:49   #13
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Kiedyś dawno temu widziałem na rosyjskim forum że ktoś przestawił wskaźnik na realne wskazania, ale potem nie mogłem już tego znaleźć. W wolnej chwili spróbuje poszukać.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 20:39   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Ja uświadczyłem, i to nie raz, a nawet kieszeń też odczuła.

A zachowuje się to ustrojstwo w ten sposób, opiszę tylko silnik benzynowy. Jak wskazówka stoi w pionie, i ani drgnie w prawo ani w lewo, to faktyczna temperatura płynu w silniku waha się pomiędzy 95 stopni a 105 stopni.
Z chwilą gdy zaczyna się przegrzewać silnik z różnych powodów, duża szybkość w upał z maksymalnym obciążeniem, wtedy wskazówka rusza w prawo, temperatura sukcesywnie rośnie od 105 stopni, a jak już dojdzie do czerwonego kwadracika, to temperatura faktyczna wynosi 125 stopni i wiecej, jak wtedy się zatrzymamy, nie gasząc silnika, wentylatory pracują na 2 gim biegu, to powoli temperatura opada,
Ale gdybyśmy wtedy wyłączyli silnik, wentylatory się zatrzymaja, i po chwili spod korka na zbiorniczku wycieka płyn na glebę, w silniku się buzuje, i wtedy nie wolno w żadnym wypadku odkręcac korka, a dlaczego, już nie napiszę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 01:16   #15
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Zdrowy silnik i osprzęt nie ma prawa złapać 125C i więcej....

Temat rozgrzewanią i studzenia silnika jest obszerny jak dupa teściowej. W nowoczesnych silnikach nie ma to wielkiego wpływu bo i oleje są inne i cala technologia. W starych silnikach które były pasowane na ścisło a do tego z założenia miały pracować na oleju mineralnym którego do silnika wchodziło pod 10L było to bardzo bardzo istotne.
Dziś większość silników z założenia ma spalać olej, dedykowane oleje są o grubym filmie olejowym i rozgrzewanie takiego silnika mija się z celem.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 11:35   #16
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś większość silników z założenia ma spalać olej, dedykowane oleje są o grubym filmie olejowym i rozgrzewanie takiego silnika mija się z celem.
Tak tylko zaznaczę, że 1.6EB nie powinien łykać żadnego oleju.
3 razy już zmieniałem i jeszcze nie miałem sytuacji żeby przez ostatnie 40 tyś km dolewać choćby 100ml oleju. Tyle ile wlane jest przy podmianie, tyle jest do czasu następnej zmiany.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 15:33   #17
inconnel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2017
Model: Focus Mk3 rodzinne kombi
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał pjetrucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś dawno temu widziałem na rosyjskim forum że ktoś przestawił wskaźnik na realne wskazania, ale potem nie mogłem już tego znaleźć. W wolnej chwili spróbuje poszukać.
To było by bardzo pomocne, szczególnie po chipie. Bez tego ciężko stwierdzić czy silnik jest już wystarczająco nagrzany aby pociśnąć.
inconnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 15:59   #18
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nie znam rosyjskiego wiec nie pytajcie mnie jak to zrobić, ale sam z chęcią bym się dowiedział. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wiecie może coś na ten temat?
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 17:46   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Wątek jest o FF3 a rosyjskie linki i problem "temperatury realnej" to kwestia FF2 i zegarów poliftowych ze srebrnymi tubami do tamtego samochodu. Niestety ten Krym nie jest w Rzymie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 18:01   #20
inconnel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2017
Model: Focus Mk3 rodzinne kombi
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Ostatni link odnosi się już jednak do FF3 gdzie są pokazane zegary przed i po zmianie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tłumacz Google: Rzeczywista temperatura silnika wskazanie strzałki Ford Focus 3 mod z firmware Olega
inconnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.