Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2017, 11:54   #1
snafu
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo / S-max
Silnik: 2.0 TDCI / 2,5T
Rocznik: 2004 / 2009
Postów: 55
Domyślnie Brak komunikacji z PCM

Od wczoraj co parę kilometrów zrywa mi połączenie z PCM co powoduje wrzucenie błędu awarii silnika i brak możliwości dalszej jazdy (nie działa wtedy gaz, mogę się toczyć 3km/h).
W trasie odpiąłem akku i jakoś dotoczyłem się do domu. Potem już jeździłem z podpiętym forscanem. Wykasowanie błędów pozwala przejechać max. kilka km i błąd wraca).

Logi z forscana dołączam (pomińcie błędy czujników parkowania i przepalony xenon, one były wcześniej).

Domyślam się, że zacząć od wiązki i kabelków np. z tego wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy błędy z logów pozwalają określić coś więcej? Żeby precyzyjniej zdiagnozować? Niestety nawet jak posprawdzam wiązkę (w elektryce niestety jestem słaby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale chyba znajdę jakiś miernik) to stwierdzenie ustania zajmie kolejne kilometry i resety.

20160916_bledy_v3-jazdabezodlaczenia.txt - błędy jakie odczytuję po wyskoczeniu błedów.

20160916_bledy_v4-jazdabezodlaczeniaporesecie.txt - błędy jakie odczytuję, gdy wykonałem reset błędów ale one pozostały, tylko przeszły chyba w stałe
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt 20160916_bledy_v3-jazdabezodlaczenia.txt (8.5 KB, 72 wyświetleń)
Typ Pliku: txt 20160916_bledy_v4-jazdabezodlaczeniaporesecie.txt (7.9 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: txt 20160916_bledy_v3-jazdabezodlaczeniaporesecie_v2.txt (9.8 KB, 11 wyświetleń)

__________________
Golf V GTI 200 > 315 (400)
S-max 2009 2,5T 220 > 280+(425) > idziemy po więcej
Mondeo 2004 2.0 TDCI 130 > 160(400)
snafu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 18:48   #2
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z PCM

Trochę jest roboty przy kablach,sprawdź moduł ABS przy pompie(za akumulatorem),wymontuj airboxa,obejrzyj PCM pod kątem jakiś zacieków,przetarć kabli,wtyczki itd.Masz ecu spacer?
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 20:08   #3
Alfi
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 28-04-2010
Skąd: Lębork
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z PCM

Nie koniecznie potrzebujesz miernika. Sprawdź na początek sam PCM oraz wiązkę idąca do niego To częsta przypadłość s-max'a.
Alfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 20:19   #4
snafu
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo / S-max
Silnik: 2.0 TDCI / 2,5T
Rocznik: 2004 / 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z PCM

Ecuspacera nie mam, ale grzybek był modyfikowany.
Ściągałem dziś obudowę, zerkałem ale dla mnie niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kable jak kable, ciężko mi stwierdzić czy ok, żaden na przetarty ani przerwany nie wygląda.
Zatem jutro będę jednak do elektryka starał się wbić. Jeździ się 'normalnie' ale co kilka km muszę na przystanku się zatrzymać, skasować błąd i jadę kolejne kilka(naście) km.

Jutro podpytam w ASO ile nowa wiązka. Jeśli sensowna cena to warto będzie chyba wydać niż potem co jakiś czas z innym kabelkiem walczyć. Z wątków wynika, że nie wytrzymują próby czasu.

Swoją drogą. Obudowa ECU nieźle się nagrzewa.

PS ktoś może polecić dobry interfejs na BT, aby takie kasowanie błędów z androida zrobić? Są takie? Dla mnie to była nauczka bo musiałem taksówką po kompa podjechać. Na szczęście nigdzie dalej mnie to nie złapało bo już tylko assistance by zostało a chcę unikać lawet bo smax nisko siedzi.

Bump: Ecuspacera nie mam, ale grzybek był modyfikowany.
Ściągałem dziś obudowę, zerkałem ale dla mnie niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kable jak kable, ciężko mi stwierdzić czy ok, żaden na przetarty ani przerwany nie wygląda.
Zatem jutro będę jednak do elektryka starał się wbić. Jeździ się 'normalnie' ale co kilka km muszę na przystanku się zatrzymać, skasować błąd i jadę kolejne kilka(naście) km.

Jutro podpytam w ASO ile nowa wiązka. Jeśli sensowna cena to warto będzie chyba wydać niż potem co jakiś czas z innym kabelkiem walczyć. Z wątków wynika, że nie wytrzymują próby czasu.

Swoją drogą. Obudowa ECU nieźle się nagrzewa.

PS ktoś może polecić dobry interfejs na BT, aby takie kasowanie błędów z androida zrobić? Są takie? Dla mnie to była nauczka bo musiałem taksówką po kompa podjechać. Na szczęście nigdzie dalej mnie to nie złapało bo już tylko assistance by zostało a chcę unikać lawet bo smax nisko siedzi.
__________________
Golf V GTI 200 > 315 (400)
S-max 2009 2,5T 220 > 280+(425) > idziemy po więcej
Mondeo 2004 2.0 TDCI 130 > 160(400)
snafu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 21:35   #5
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z PCM

Ja moją obkleiłem termoizolacją,w środku airboxa już lepiej z temperaturą.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Airbox-1.jpg (97.0 KB, 250 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Airbox-2.jpg (96.9 KB, 140 wyświetleń)
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 12:30   #6
snafu
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo / S-max
Silnik: 2.0 TDCI / 2,5T
Rocznik: 2004 / 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z PCM

Sprytne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kurcze no mam problem z ustaleniem przyczyny wyskakiwania tego błędu u mnie.
Zasilanie niby ok. Jednocześnie brak zasilania nie jest głównym podejrzanym, bo przy braku zasilania sterownika byłby problem z pracą silnika. A ten nie występuje.

Przy pojawieniu się błędu dostępności/ braku komunikacji z PCM pojawiają się też błędy ABS/ESP. Najprawdopodobniej gubi się między nimi komunikacja.

Poszukiwania nie są łatwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Golf V GTI 200 > 315 (400)
S-max 2009 2,5T 220 > 280+(425) > idziemy po więcej
Mondeo 2004 2.0 TDCI 130 > 160(400)
snafu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 12:43   #7
bieniek13
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2016
Skąd: Płock
Model: s max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Re: Brak komunikacji z PCM

Sprawdź przekaźniki pod maską w skrzynce.
Ja miałem problemy z zapalaniem. Wyrzucało mi mnóstwo błędów typu pedał gazu, EGR, za niskie napięcie w przetrowniku napięcia na komuterze, brak łączności z modułem nadwozia i wiele innych. Winny był przekaźnik pod maską. Komputer widział jakieś 0,38V napięcie na komputerze i wtedy nie chciało auto palić. Wiele błędów może wynikać z powodu zaniku napięcia.
bieniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 16:21   #8
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z PCM

Cytat:
Napisał snafu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednocześnie brak zasilania nie jest głównym podejrzanym, bo przy braku zasilania sterownika byłby problem z pracą silnika
Nie koniecznie,bo PCM dostaje kilka zasilań.Trzeba wziąć schemat w dłoń i wszystko dokładnie posprawdzać.Temat jak najbardziej do ogarnięcia.
Jakby co to mogę pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 06:31   #9
snafu
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo / S-max
Silnik: 2.0 TDCI / 2,5T
Rocznik: 2004 / 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Brak komunikacji z PCM

Cytat:
Napisał bieniek13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem problemy z zapalaniem. Wyrzucało mi mnóstwo błędów typu pedał gazu,
A to było pernamentne, czy sporadycznie się zdarzało? U mnie problem z diagnozowaniem. Generalnie kolejna wskazówka, że najchętniej załącza się to po nagrzaniu silnika. Nie wiem czy nie jest to mylne skojarzenie i fałszywy trop. Ale tak się dzieje. Do nagrzania potrafi przejechać po kilka km. Potem częściej wskakuje.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat jak najbardziej do ogarnięcia.
Jakby co to mogę pomóc
Uderzam na priv. Potrzebuję tu sprawnego rozwiązania sprawy zatem skorzystam z usług / pomocy każdego kto zagwarantuje sukces Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Golf V GTI 200 > 315 (400)
S-max 2009 2,5T 220 > 280+(425) > idziemy po więcej
Mondeo 2004 2.0 TDCI 130 > 160(400)
snafu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.