Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2017, 17:50   #21
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Ciekawy temat. Czemu koledze ten objaw występuje tylko na rozgrzanym silniku?
Coś mi się wydaje że nie każdy tak ma bo wtedy ten temat miałby już kilka stron.
Jak auto jest serwisowane w ASO to poprosiłbym o aktualizacje oprogramowania silnika.
Niby mają to robić gratis przy serwisie, ale często z braku czasu pomijają.

Bump: Wojte O. Napisał o Silniku : 1,6TDCi 95KM że też tak ma.
Dokładnie takie same kombi, ten sam rocznik znam bardzo dobrze
i chodzi super. Wręcz aksamitnie w każdy zakresie obrotów.
Naprawdę tak w nim nie ma.

Bump: Od kiedy to auto masz? Z jakim przebiegiem kupiłeś? I od kiedy masz te objawy.

Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 07:43   #22
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Ten typ tak ma. Mój nie odbiega od reguły. Dwumasa nie puka, wtryski nowe, przebieg 108 tyś. km. Po przegonieniu na trasie potrafi pracować bez wibracji, podobnie kiedy jest mocno obciążony klimą w gorące letnie dni. Poza tym czuć wibracje ale mi osobiście nie przeszkadzają.

Niemniej jednak jeżdżąc octavią III 1.6 tdi, czy np C4 z tym samym silnikiem, w których nie czuć w ogóle wibracji, czasem zadaje sobie pytanie jako można było to tak spierd#$%
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 18:21   #23
krystian339
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2012
Model: ford focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

U mnie tak samo czuć wibracje w 1.6 tdci 115... .
Jeździłem 11 lat focusem 1.8 tdci 115 i do tej pory nie trzęsie oraz okazyjnie foką 1.6 109 km (dwa wałki) 12 letnim i też nie trzęsie . Jak na 4 letnie auto niesmak zostaje...
krystian339 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 18:52   #24
MAdam69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, szczególnie użytkownikom 1.6 TDCI mk3 95km i 115km. Użytkuję auto od połowy listopada 2016, dlatego mam tylko zimne warunki i nie wiem jak będzie z telepaniem w upały, aż strach pomyśleć... Jednak nawet teraz po codziennym użytkowaniu, zauważam, ze dzieje się tak na rozgrzanym aucie, ale niekoniecznie tylko silniku, tzn wsiadam rano jadę 25km i na miejscu jest jeszcze w miarę ok, za 8 godzin wracam z pracy (silnik przez 8 godzin to raczej wystygnie do temp. otoczenia)i teraz jeżeli jadę prosto do domu to też ok jeszcze, ale... jeżeli mam np. podczas drogi powrotnej przystanki tak nawet 2-3 godzinne, typu market, znajomi, szkoła po dzieciaki itp. to już przy domu telepie wyraźnie (w stronę do pracy gnam i nie mam przystanków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Moja jakaś tam konkluzja z tego, że może faktycznie (kolega "bleekm" pisał o fabrycznych poduszkach )jak te fabryczne gumy od poduszek zmieniają pod wpływem temperatury swoje właściwości to nie dają rady z dieselkiem 1.6 od PSA
MAdam69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 17:07   #25
MAdam69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Kurcze, przed chwilą na moim osiedlu zauważyłem na postoju taksówek Focusa mk3..., a co tam podszedłem i podpytałem Pana jaka wersja i okazało się ze 95 km 1.6 Tdci, zapytałem czy też odczuwa takie drgania na rozgrzanym silniku, stwierdził, ze chyba nie, moze lekkie, po czym szybko włączył silnik (mówił ze dopiero z długiego kursu wrócił i silnik ciepły) abym sie przekonał, dotykałem "budy" i faktycznie nic nie czułem... No i chyba jednak: "ten typ tak ma" nie ma każdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety....
MAdam69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 11:16   #26
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Na budzie nie czuć drgań. Słupki A, czy mocowania amortyzatorów u mnie nie drżą (nie macałem całej budy). Za to silnik może służyć za shakera.
Wsiadłeś do samochodu?
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 16:46   #27
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Jasne że każdy ma. Było usiąść na miejscu kierowcy to byś się przekonał... A na karoserii to i u mnie nie czuć no bez przesady.
Na klimie albo na zimno drga mniej bo idzie większa dawka paliwa przez co są ciut wyższe obroty i drganie zanika.
Być może że inne poduszki pomogą. No przecież jest tyle innych diesli w których tego. Niema...
Mam w domu golfa 4 tdi na pompowtryskach. Lomot i klekot z pompowtryskow jest wręcz przerażający. Jak stoi golf obok foki to foki nie. Słyszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a w środku nie czuć w nim choćby najmniejszych drgan...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 17:07   #28
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Na 115km drga o wiele mniej niz 95km wiec jak ktos jeszcze softu nie wgral do 95km to niech sie niezastanawia. Ale i tak mk3 to 10 razy mniej drga niz laguna z 2012 roku. Tam drgania czuc nawet na tylnych siedzeniach - patologia do kwadratu.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 09-01-2017 o 17:09
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 13:03   #29
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Po zapoznaniu się z tematem stwierdzam, że zapewne chodzi tu o takie same drgania jakie występują w mojej wersji silnika. Też obstawiam poduchy. Dotychczas wymieniłem tę środkową, ale to nie ona winna. Jako drugą stawiam na tą od skrzyni. Wymieniłem tę środkową bo najłatwiej, ta od rozrządu też nie problem, ale najdroższa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na tą od skrzyni wskazują mi też puknięcia przy szybszej zmianie biegów z 1na2 i 2na3 (słyszalne zwłaszcza jeśli nie tylko z fotela kierowcy). Czy u Was też "pukanie" przy zmianie biegów jest słyszalne? W służbówce 1,6 TDCI 115KM nic nie drży, ale pukanie jest słyszalne.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 20:34   #30
MAdam69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał bleekm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 115km drga o wiele mniej niz 95km wiec jak ktos jeszcze softu nie wgral do 95km to niech sie niezastanawia. Ale i tak mk3 to 10 razy mniej drga niz laguna z 2012 roku. Tam drgania czuc nawet na tylnych siedzeniach - patologia do kwadratu.
To chyba nie reguła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam wersje 115km/270Nm fabrycznie, tzn miałem, bo mam od 3 tygodni program V - ..... na 131km/337Nm i jest dokładnie to samo w tej kwestii, a żeby było bardziej zagmatwane to na hamowni przed wgraniem wyszło tylko 106km/289Nm i przy tych wartościach tak samo drgał. Oczywiście Foczka sprawniej się odpycha po programie, ale to nie jest zagadnienie w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Krzyschu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na budzie nie czuć drgań. Słupki A, czy mocowania amortyzatorów u mnie nie drżą (nie macałem całej budy). Za to silnik może służyć za shakera.
Wsiadłeś do samochodu?
No u mnie słupek między drzwiami kierowcy i pasażera z tyłu (nie wiem czy to A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) też drga jak wysiądę z auta i pomacam, ale generalnie jak juz ktoś pisał najlepiej widać to na spuszczonym do połowy daszku przeciwsłonecznym kierowcy, a czuć najlepiej na du..e i nogach kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zapoznaniu się z tematem stwierdzam, że zapewne chodzi tu o takie same drgania jakie występują w mojej wersji silnika. Też obstawiam poduchy. Dotychczas wymieniłem tę środkową, ale to nie ona winna. Jako drugą stawiam na tą od skrzyni. Wymieniłem tę środkową bo najłatwiej, ta od rozrządu też nie problem, ale najdroższa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na tą od skrzyni wskazują mi też puknięcia przy szybszej zmianie biegów z 1na2 i 2na3 (słyszalne zwłaszcza jeśli nie tylko z fotela kierowcy). Czy u Was też "pukanie" przy zmianie biegów jest słyszalne? W służbówce 1,6 TDCI 115KM nic nie drży, ale pukanie jest słyszalne.
Nie, pukania przy zmianie biegów nie ma, ale pierwsi moi diagnosci od razu wskazali tutaj problem
MAdam69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.