Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2010, 08:28   #1
sirtomash
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2007
Postów: 25
Domyślnie Stukanie przy lewym kole

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się co może być przyczyna stukania w okolicach lewego koła podczas wolnej jazdy, samochód też lekko znosi na prawo podczas szybszej jazdy ? Na przeglądzie rejestracyjnym nic nie znaleziono, tj. amortyzatory są w porządku, również zbieżność i geometria są poprawne, ciśnienie kół wg. zaleceń producenta.

sirtomash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 09:52   #2
helmut01
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie Odp: Stukanie przy lewym kole

Wszyscy ludzie są omylni więc i moja diagnoza może być błędna ale jeżeli idzie o stukanie to stawiam na łącznik stabilizatora który również u mnie powodował denerwujące stukanie przy wolnej jeździe a co do przeglądu to kiedyś pojechałem do stacji diagnostycznej żeby zweryfikować działanie amortyzatorów. Okazało się że amorki wykazują prawie 80% sprawnośc przy czym jak podniosłem pojazd do góry na lewarku to okazało się że jedem amortyzator jest wylany. Więc nie ufaj tak do końca ludziom którzy wykonują przegląy i ich maszynom.
__________________
helmut
helmut01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 20:01   #3
tetrao3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2009
Skąd: nowy sącz/kraków
Model: ford fusion
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stukanie przy lewym kole

kolego ja miałem to u siebie..też za nic nie mogłem dojść co jest grane...oczywiście mechanicy wymyślali że to łączniki stabilizatora, może amorki...to wszystko się nie sprawdziło: w moim przypadku wysiadł sworzeń koła lewegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podejrzewam że u Ciebie to samo. musisz podnieść autko i podważyć okolice sworznia..jak będzie luz to na 100% to. koszt niewielki...100zł z naprawą.
pozdrawiam!
tetrao3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 21:45   #4
grzesko8
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: Stukanie przy lewym kole

Witam...najlepiej sprawdź sam luzy w zawieszeniu lewym...podnieść lewarkiem lewą stronę i weź chwyć koło i ruszaj nim delikatnymi ruchami prawo lewo...później góra dół...jeśli wyczujesz jakiś luz weź poproś kogoś aby Ci ruszał kołem a Ty wejdź pod samochód i sprawdzaj dotykając każdego elementu zawieszenia drążka ,końcówki...weź łyżkę i sprawdź sworzeń wyginając go w prawo i lewo...oraz chwyć stabilizator przy łączniku i szarp nim góra dół...jeśli zauważysz gdzieś luz wymień element na nowy i powinno być wszytko okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
grześko8
grzesko8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 20:37   #5
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: Stukanie przy lewym kole

sworzeń wahacza, tuleje wahacza, drążek kierowniczy i jego końcówka do sprawdzenia.
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 12:18   #6
sirtomash
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stukanie przy lewym kole

Witam,

Zgodnie z zaleceniami dokonałem oględzin i żadnych luzów nie wyczuwałem. Udałem się do mechanika, który po rozmowie wstępnej podejrzewał łącznik. Ostatecznie skończyło się na wymianie łożyska. Dzięki za Wasze opinie.
sirtomash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 16:47   #7
Arwern
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 16-05-2018
Model: Fusion
Silnik: Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Stukanie i trzeszczenie przy przednim kole

Witam kolegów. Wczoraj podczas ruszania z parkingu głośno skrzypiało przy przednim prawym kole. Przejechałem 10 metrów i wróciłem z powrotem na parking. Był to pierwszy taki problem u mnie . Pomyśłałem, że prawdopodobnie ręczny się zablokował. Auto nie było ruszane przez 3 dni, zaparkowane na świeżym powietrzu.
Dzisiaj odpaliłem go ponownie. Dalej skrzypi przy ruszaniu. Dodatkowo zauważyłem, że przy skręcaniu kierownicą w prawo słychać stukanie przy tym samym kole. Średnio co pół obrotu kierownicą. Przy skręcie w lewo nie ma żadnych odgłosów.

Auto to Ford Fusion 1.4 TDCi z 2005r.
Ktoś ma pomysł, co jest nie tak? Co mogło się zepsuć? Niecały miesiąc temu był na przeglądzie w warsztacie i nic nie znaleziono przy przednich kołach. Nie było żadnych problemów, trzasków ani innych odgłosów do tej pory.
Arwern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 17:37   #8
MIRON
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-04-2005
Model: FX SILVER
Silnik: 1,4 BENZYNA
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: Stukanie i trzeszczenie przy prawym kole

sprawdź sprężynę może pękła przy dolnym mocowaniu , czy jest obniżona ta strona ? Jak pęknie jeden zwój to prawie nie widać różnicy. Peknieta sprezyna wyskakuje z mocowania na dole i trze o oponę.

Ostatnio edytowane przez MIRON ; 07-02-2019 o 17:39
MIRON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 06:40   #9
Arwern
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 16-05-2018
Model: Fusion
Silnik: Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Stukanie i trzeszczenie przy prawym kole

Cytat:
Napisał MIRON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź sprężynę może pękła przy dolnym mocowaniu , czy jest obniżona ta strona ? Jak pęknie jeden zwój to prawie nie widać różnicy. Peknieta sprezyna wyskakuje z mocowania na dole i trze o oponę.
Dzięki za sugestię. Nie widać, aby ta strona była obniżona. Dzisiaj zobaczę i porobię zdjęcia.

Jaki byłby orientacyjny koszt wymiany sprężyn w warsztacie?
Arwern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 10:49   #10
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Stukanie i trzeszczenie przy prawym kole

najpierw sprawdź dokładnie co jest a dopiero potem pytaj o cenęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.