Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2019, 15:44   #31
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Czy jest tu osoba co montowała w polift mk2 HB tylne czujniki parkowania? Czy trzeba ściągać zderzak tylny żeby wiercąc otwory nie natrafić na metalową belkę spinającą podłużnicę? I kolejne pytanie czy z kanału widać od tyłu zderzaka punkty gdzie fabrycznie producent przewidział montaż czujników? Nie chce mi się ściągać zderzaka ale jak trzeb będzie to się ściągnie, popeliny nie lubię. Montowane będą czujniki Valeo (poszły akurat do malowania pod kolor nadwozia w aucie żony).

__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 19:14   #32
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Montowalem u siebie w hb Valeo. Zderzaka nie umiałem ściągnąć więc wiercilem na aucie na zaznaczonych taśma papierową miejscach. Fabrycznych otworów nie widziałem. Wyszlo super, dziala świetnie. Do tylnego pasa jest sporo miejsca, na pewno nie trafisz w niego. Nie miałem nawet kanalu więc montaż na leżąco ale nie było z tym problemów.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 09:35   #33
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montowalem u siebie w hb Valeo. Zderzaka nie umiałem ściągnąć więc wiercilem na aucie na zaznaczonych taśma papierową miejscach. Fabrycznych otworów nie widziałem. Wyszlo super, dziala świetnie. Do tylnego pasa jest sporo miejsca, na pewno nie trafisz w niego. Nie miałem nawet kanalu więc montaż na leżąco ale nie było z tym problemów.
Czy wierciłeś w miejsca zgodnie z instrukcją Valeo? Mógłbyś dać jakieś foto jak u Ciebie są zamontowane te czujniki? będę wdzięczny za fotkę na mój e-mail: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ps. wielkie dzięki za info bo miałem obawy że wykonam otwory a tam będzie belka. Mam jeszcze prośbę z opisaniem w którym miejscu dałeś centralkę i gdzie wpiąłeś się w instalacje od światła wstecznego i gdzie dałeś buzzer (beep-ek).
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 17:49   #34
MBOXI
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-03-2019
Skąd: Kalisz
Model: focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Witam - Focusa mk2 2006 rok przed lift zamontowałem czujniki cofania zakupione na allegro z a 37 zł z przesyłka 1/5 godziny bardzo łatwej pracy - a jaka przyjemność z wykonania.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez MBOXI ; 24-11-2019 o 17:52
MBOXI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 18:32   #35
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Zamontowalem wg wytycznych valeo czyli tutaj - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kabel do centralki puściłem przez gumowy przepust techniczny z prawej strony pod boczkiem bagażnika. Jest tam sporo miejsca na centralke. Niedaleko jest zasilanie światła cofania jeśli dobrze pamiętam. Piszczyk wyciągnąłem do przodu i przykleilem na plaskim poziomym plastiku (tam gdzie jest przycisk do opuszczania oparcia kanapy). Kabel wychodzi od przodu, dość dyskretnie i nie przeszkadza. Zdjęcia jeśli będą konieczne będę mógł zrobić dopiero jutro ale jest to dość intuicyjne.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 18:36   #36
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamontowalem wg wytycznych valeo czyli tutaj - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kabel do centralki puściłem przez gumowy przepust techniczny z prawej strony pod boczkiem bagażnika. Jest tam sporo miejsca na centralke. Niedaleko jest zasilanie światła cofania jeśli dobrze pamiętam. Piszczyk wyciągnąłem do przodu i przykleilem na plaskim poziomym plastiku (tam gdzie jest przycisk do opuszczania oparcia kanapy). Kabel wychodzi od przodu, dość dyskretnie i nie przeszkadza. Zdjęcia jeśli będą konieczne będę mógł zrobić dopiero jutro ale jest to dość intuicyjne.
Dostałem paczkę z czujnikami valeo, tak sobie czytam i zaczynając od początku:
a) czy montowałeś w zderzak dystanse kątowe czy proste bo w w opakowaniu są 3 wersje, na mały kąt, płaskie i duży kąt, wiadomo że to zestaw do różnych aut, wydaje mi się bez mierzenia że płaskie wystarczą bo zderzak w tym miejscu ma pionowe ścianki a czujniki maja być właśnie pod kątem 90 stopni do nawierzchni,
b) przewody zasilające są 4 ale jeden to uziemienie, drugi to do opcji z przyczepką (u mnie odpada), trzeci to do plus od żarówki i czwarty jest napisane że pod stałe źródło zasilania (czy się nie mylę w opisie?),
c) mam dołączony żółty przewód 2 żyłowy żeby przy cofaniu jak gra radio uległo ono ściszeniu i teraz pytanie, w którym miejscu jest kabel od MUTE żeby się w niego wpiąć? I dlaczego są 2 żyły?
No i niby rozpisane w tej instrukcji ale nie do końca jasno. W Twoim linku jest fotka chyba Twojej foczki i ładnie wygląda z czujnikami :-)

Bump: Chyba pod zasilanie stałe nie 3eba podłączać bo to jest opcja do wyłączania pstryczkiem czujników cofania. Więc tutaj o ile dobrze rozumiem to idzie tylko minus od żarówki i plus od żarówki. Tym nie mniej jednak ciekawi mnie podłączenie tego przewodu pod radio żeby mocno się ono wyciszało (tak mam w swoim mk3st) lub wyłączało dźwięk bo nie wiem jak tu valeo zadziałało, więc nurtuje mnie ciekawe pytanie odnośnie w który to przewód od radia należałoby się wpiąć :-) Może dużo wymagam ale jak już się będę bawił to czemu nie iść na całość :-)
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 26-11-2019 o 19:35
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 19:40   #37
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

ad a) płaskie, zderzak w tym miejscu jest pod właściwym kątem
ad b) nie pamiętam ale dwa z nich trzeba podłączyć pod żarówkę (zarówno zasilanie +12V jak i sygnał światła cofania) ponieważ ja nie znalazłem w tych okolicach sensownego źródła +12V i nie planowałem czujników na przód (Valeo też ma takie) które z wiadomych względów nie mogą być zasilane wstecznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ad c) nie spinałem niczego z radiem więc tu nie pomogę

Tak, to mój Focus, bałem się że czarne czujniki na granatowym lakierze będą widoczne ale w zasadzie nie są - to zdjęcie specjalnie podkręciłem kontrastem i rozjaśniłem żeby Ci było wygodniej je zlokalizować bo na oryginalnym zdjęciu trochę się zlewają
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 18:59   #38
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

To powiem Ci ze ładnie się w Twoim aucie wtopiły nawet bez malowania. W takim razie mój lakiernik będzie ucieszony jak mu jutro zadzwonię i powiem żeby tylko 4 czujniki prysnął i 4 podkładki proste :-) Dzisiaj mu zawiozłem to widziałem jego niesmak jak powiedziałem żeby malował wszystkie podkładki bo nie wiem jakie dam do auta :-) A mam pytanie jeszcze co do podłączenia zasilania bo z tego co Ty opisujesz to pociągnąłeś 1 przewód pod stale zasilanie a drugi pod jeden z dwóch przewodów od wstecznej żarówki. Ja z instrukcji zrozumiałem żeby tylko się wpiąć 2 przewodami w 2 przewody od żarówki bo stałe zasilanie jest pokazane żeby ciągnąć koło kierownicy żeby rozłączać sobie pstrykiem czujniki jak np przyczepkę będzie się ciągnęło. Ale tu mi właśnie z instrukcji nie pasowało bo mam 4 przewody jeden na 100% odpada bo to on jest włączany w kostkę gdzie podłącza się przyczepkę, czyli ja to pomijam bo nawet haka to auto nie ma. No i zostaje czarny, czyli masa zakończona końcówką do przymocowania do karoserii i 2 kolejne przewody z czego jeden z nich jest pokazany że ma iść pod plus żarówki a drugi (różowy) pod ACC 12+ czyli teraz doczytałem że to jest oznaczenie zasilania po zapłonie. Pytanie w co ty się wpiąłeś po zapłonie? Bo gdzieś wyczytałem że w focus mk2 po zapłonie najlepiej dać pod stacyjkę (no w tym aucie jest odpalanie na guzik) ale drugie miejsce to pod przewód w GEM złącze C102 pin 36. Czy to aż takie skomplikowane [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )?
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 27-11-2019 o 19:44
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 06:26   #39
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Cytat:
Napisał jarekfxsilver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 kolejne przewody z czego jeden z nich jest pokazany że ma iść pod plus żarówki a drugi (różowy) pod ACC 12+
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwa z nich trzeba podłączyć pod żarówkę (zarówno zasilanie +12V jak i sygnał światła cofania)
Jak wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 20:52   #40
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to moje ostatnie pytanie w temacie :-) w którym miejscu wpiąłeś się w ACC 12+ ?
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.