Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2019, 12:11   #11
bzikoll
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-01-2016
Skąd: Warszawa, Wawer
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Jeśli możesz zmień wszystkie świece żarowe czy tak czy siak (koszt nie wielki) na pewno nie zaszkodzi a myślę, ze pomoże.

bzikoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 12:21   #12
Ink2517
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 05-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece dobre a sprawdzałem czy do każdej dochodzi prąd? Bo może i tak być ze świecą jest dobra ale nie dostaje prądu

A czy autor pisał że nie odpala? Odpala tylko pracuje twardo, ja bym tu problemów w kompresji się nie doszukiwal
Wszystkie świecy się grzeją z tego wywnioskowałem że są ok
Ink2517 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 12:50   #13
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece żarowe nic do tego nie mają, silnik z dobrą kompresja zapali ze spalonymi świecami i tyle
zapali ale chodzi nierówno, dymi przeważnie na jasno bo niedopala paliwa, śmierdzi przy tym dość mocno, po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach praca wraca do normy.

Po za tym przede wszystkim podłączył bym go pod komputer i sprawdził jaki błąd/y są wskazywane, a na pewno są.

Bump:
Cytat:
Napisał Ink2517 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie świecy się grzeją z tego wywnioskowałem że są ok
sprawdź błędy najpierw. Koszt świec może i nie jest kosmiczny ale nie jestem zwolennikiem wymiany czegoś bez sensu więc najpierw trzeba sprawdzić wszystko co nie generuje kosztów.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 12:55   #14
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapali ale chodzi nierówno, dymi przeważnie na jasno bo niedopala paliwa, śmierdzi przy tym dość mocno, po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach praca wraca do normy.

Po za tym przede wszystkim podłączył bym go pod komputer i sprawdził jaki błąd/y są wskazywane, a na pewno są.

Bump: sprawdź błędy najpierw. Koszt świec może i nie jest kosmiczny ale nie jestem zwolennikiem wymiany czegoś bez sensu więc najpierw trzeba sprawdzić wszystko co nie generuje kosztów.
Przecież autor napisał że nie ma błędów
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 12:58   #15
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież autor napisał że nie ma błędów
to nie możliwe skoro miga sprężynka. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak sprawdzałeś błędy? Jakim urządzeniem i programem?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 15:40   #16
Ink2517
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 05-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie możliwe skoro miga sprężynka. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak sprawdzałeś błędy? Jakim urządzeniem i programem?
Mam komputer z wgranym Delphi. Oczywiście że nie byłem w autoryzowanym serwisie forda i t.d Zdaje sobie sprawy że może nie wykazywać wszystkiego ten delphi

Bump:
Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie możliwe skoro miga sprężynka. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak sprawdzałeś błędy? Jakim urządzeniem i programem?
Idę na razie w kierunku jak najmniejszego generowania kosztów)

Bump:
Cytat:
Napisał Ink2517 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam komputer z wgranym Delphi. Oczywiście że nie byłem w autoryzowanym serwisie forda i t.d Zdaje sobie sprawy że może nie wykazywać wszystkiego ten delphi

Bump:

Idę na razie w kierunku jak najmniejszego generowania kosztów)
Jeszcie myślę nad tym modułem od świec żarowych. Czy może on działać jakoś nie prawidłowo? Jak on wygląda? Bo tylko przekaźniki znalazłem...
Jak ta zimnym jest problem, niedopala paliwo, to myślę że z podgrzewaniem w cylindrach coś nie tak..... Czyli patrzyć w kierunku świec
Ink2517 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2019, 20:53   #17
Ink2517
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 05-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kompresję zmierzyć trzeba
Sprawdziłem jeszcze raz ciśnienie pompy... Na jałowym - 250, a przy 2tys obr. - prawie 800, czy to nie za dużo? Bo u znajomego na jałowym 230, a przy 2tys - 500... Silnik TDCi 130km.
Jak sprężynka zaczyna mrugać jeszcze DO odpalenia auta to znaczy że już wyłapuje błąd (czyli jak nic się nie kręci), a znaczy nie pracują wtryski, żadna temperatura się nie robi, żadnych kątów zapłonu... Zostaję nam tylko pompa paliwa, pompa wtryskowa, czujnik cisnienia na tej pompie..czy dobrze myślę?
Ink2517 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2019, 21:56   #18
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Zacznij od czujnika na pompie bo według mnie zachowuje się tak jakby go nie było lub jest uszkodzony
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 20:30   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał Ink2517 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na jałowym - 250, a przy 2tys obr. - prawie 800, czy to nie za dużo? Bo u znajomego na jałowym 230, a przy 2tys - 500... Silnik TDCi 130km.
Masz idealne ciśnienie. Wg instrukcji powinno być 250 barów z tolerancją +/-50 barów. Dopiero jeżeli wartości przekraczają tolerancję, PCM wyłącza silnik.

Świece żarowe działają jeszcze dosyć długo po odpaleniu - nie pamiętam już jaki jest limit temperatury silnika, ale chyba ok. 60 stopni, drugi limit to obroty - powyżej 2.500 rpm świece są wyłączane, trzeci limit to limit czasowy (to jest kilka minut).
Zgaśnięcie kontrolki świec tylko informuje kierowcę, że może już odpalać.
Cytat:
Napisał Ink2517 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sprężynka zaczyna mrugać jeszcze DO odpalenia auta to znaczy że już wyłapuje błąd (czyli jak nic się nie kręci), a znaczy nie pracują wtryski, żadna temperatura się nie robi, żadnych kątów zapłonu... Zostaję nam tylko pompa paliwa, pompa wtryskowa, czujnik ciśnienia na tej pompie..czy dobrze myślę?
Źle - jak już koledzy kilka razy pisali: jeżeli miga kontrolka świec, NA PEWNO jest błąd. Zamiast "minimalizować koszty" próbując sczytać błędy jakimś dziwolągiem, użyj dobrego testera - zgadywanie co jest uszkodzone chyba więcej ciebie będzie kosztowało.
Na pompie nie ma czujnika cisnienia, jest zawór regulacyjny IMV i z tego co piszesz - pracuje prawidłowo, bo ciśnienia na szynie są ok.

Cytat:
Napisał Ink2517 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niedopala paliwo, to myślę że z podgrzewaniem w cylindrach coś nie tak..... Czyli patrzyć w kierunku świec
Jasny, śmierdzący niespalonym paliwem dym - sprawdziłbym wtryski, ale nie przelewy, tylko na stole końcówki. Druga możliwość: słaby spręż.(Trzecia - mocno opóźniony wtrysk - ale przecież nie w CR, chyba że przestawiany był uchwyt czujnika położenia wału korbowego w nieprawidłowe położenie, np. podczas remontu silnika).
Skoro świece są sprawdzone, grzeją - podłącz kontrolkę do szyny świec i sprawdź kiedy się zapala i kiedy gaśnie. Decyduje o tym PCM, sterując przekaźnikiem świec.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-12-2019 o 20:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 21:56   #20
Ink2517
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 05-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz idealne ciśnienie. Wg instrukcji powinno być 250 barów z tolerancją +/-50 barów. Dopiero jeżeli wartości przekraczają. Druga możliwość: słaby spręż.(Trzecia - mocno opóźniony wtrysk - ale przecież nie w CR, chyba że przestawiany był uchwyt czujnika położenia wału korbowego w nieprawidłowe położenie, np. podczas remontu silnika).
Skoro świece są sprawdzone, grzeją - podłącz kontrolkę do szyny świec i sprawdź
Dziekuje za odpowiedź oraz rady. Sprawdzę jeszcze raz, dam znać. Wkrótce są święta... Mam budżet ograniczony( nie całych 100zlGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Ink2517 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
migająca sprężynka , mondeo mk3 , sprężynka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.