Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2020, 13:28   #1361
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Przy włączonych wycieraczkach światła mijania włączają się automatycznie. Chyba nie działa w najwolniejszym trybie wycieraczek, ale ogólnie coś takiego jest w Focusie, że przy regularnej pracy wycieraczek załącza światła mijania.
Odnośnie automatyki świateł to jestem zadowolony ze swoich dynamicznych LEDów. Czasem potrafi coś odwalić typu: przejazd przez tunel bez włączenia świateł mijania czy jazda w ciemnicy i nie włączenie drogowych, ale to bardzo sporadycznie.
PS. Pamiętajcie o wyłączaniu tylnego przeciwmgłowego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2020, 14:47   #1362
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w żadnym nowym tak nie jest z tego co wiem - to jest pozostałość z czasów, kiedy przepisy o DRL miały trochę inny kształt. Potem ktoś mądry inaczej wymyślił, że DRL mają być tylko z przodu, podobno "żeby lepiej było widać światła stop".
W Ceedzie w trybie 'auto' wraz z dziennymi z przodu świecą pozycyjne z tyłu.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 09:49   #1363
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał forger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
automat już to zrobił najwyraźniej na podstawie czujnika deszczu, bo ciemno według mnie nie było.
Nie wiem jak to działa, ale faktycznie, gdy wycieraczki zaczynają pracować, ale nie tak sporadycznie, to światła zmienia z dziennych na mijania.
Zresztą i automatyka wycieraczek działa o dziwo dość dobrze.
O dziwo, bo przed zakupem fokusa, te automatyki to były ostatnie rzeczy, na których mi zależało.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 17:34   #1364
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 377
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dziś ciąg dalszy serialu z serii mgła. Wyruszyłem w trasę na światłach automatycznych bo pomimo, że była godzina 13 automat stwierdził, że jest za ciemno na dzienne. Dorzuciłem przeciwmgielne najpierw przednie, a z czasem również tylne bo były ku temu warunki. Przez mgłę wyjrzało trochę słońca - automat rozjaśnił ekran navi, wyłączył światła mijania i oba przeciwmgielne. Załączyłem wszystko ręcznie, po kilku kilometrach zbliżam się do Skody Fabii widmo - okazało się że leci na dziennych które świecą jak w Focusie tylko z przodu, ponadto bez przeciwmgielnych. Za kierownicą niczym nie wzruszona dziewczyna.

Dziś po ustąpieniu mgły mogłem też sprawdzić hałas od strony uszczelki nad głową po stronie kierowcy. Było bezwietrznie i przy prędkości 140-150km/h hałas był niewielki - całkiem akceptowalny. Problem zaczyna się gdy wieje mocniejszy wiatr boczny.

Ostatnio edytowane przez forger ; 19-01-2020 o 17:49
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 07:18   #1365
isia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2007
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 Duratec 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

witam
Obecnie mam Focusa MK2. Przymierzam się do Forda Focusa Active 1,5 EB 150 KM.
Nurtuje mnie tylko temat 3 cylindrów. Jak odczuwacie pracę silnika i czy dźwięk jest nieprzyjemny dla ucha albo czy w jakiś sposób Was rozczarowuje kulturą pracy.
Mam kolegów, którzy jeżdżą skodą octavią i pegueotem 3008 z silnikiem 3 cylindrowym i powiedzieli mi, że nigdy więcej - denerwuje ich "dźwięk" kosiarki :-(
Jak to wygląda w fokach ?
Będę wdzięczna za info.

pozdrawiam
isia
isia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 09:36   #1366
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał isia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
Obecnie mam Focusa MK2. Przymierzam się do Forda Focusa Active 1,5 EB 150 KM.
Nurtuje mnie tylko temat 3 cylindrów. Jak odczuwacie pracę silnika i czy dźwięk jest nieprzyjemny dla ucha albo czy w jakiś sposób Was rozczarowuje kulturą pracy.
Mam kolegów, którzy jeżdżą skodą octavią i pegueotem 3008 z silnikiem 3 cylindrowym i powiedzieli mi, że nigdy więcej - denerwuje ich "dźwięk" kosiarki :-(
Jak to wygląda w fokach ?
Będę wdzięczna za info.

pozdrawiam
isia

Po przesiadce z dychawicznego 1.6 100 KM odczujesz przede wszystkim znaczny przyrost mocy. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to ten silnik ciężko jest mi jednoznacznie określić. Jest dla mnie połączeniem 4 cylindrowego Diesla (kultura pracy bez obciążenia) i 6 cylindrowej benzyny (praca pod obciążeniem, na wysokich obrotach). Ogólnie jego charakter (zwłaszcza w wersji 182 KM) zdecydowanie bardziej pasuje mi do ST-Line niż Vignale. Zwłaszcza po tuningu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 09:46   #1367
isia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2007
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 Duratec 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dzięki!
Z Twojej wypowiedzi wynika, że jest lepiej dźwiękowo niż "kosiarka" jak zazwyczaj są określane silniki 3 cylindrowe. Ja bym chciała żeby jednak było nieco ciszej na autostradzie niż w moim dotychczasowym bo przy długich trasach jest to uciążliwe.
A jak jest w trwałością tych silników ?
Czy już ktoś miał doświadczenia w tej kwestii ?

pozdr. isia

Bump:
isia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 09:54   #1368
N7h4k4lr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Łódź
Model: FF II FL , M mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2012
Postów: 134
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

A nie możesz poszukać 1.6 turbo ???
N7h4k4lr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 09:59   #1369
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał isia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki!
Z Twojej wypowiedzi wynika, że jest lepiej dźwiękowo niż "kosiarka" jak zazwyczaj są określane silniki 3 cylindrowe. Ja bym chciała żeby jednak było nieco ciszej na autostradzie niż w moim dotychczasowym bo przy długich trasach jest to uciążliwe.
A jak jest w trwałością tych silników ?
Czy już ktoś miał doświadczenia w tej kwestii ?

pozdr. isia

Bump:

Jak na 3 cylindry kulturę pracy ma wysoką, ale jednak to tylko 3 cylindry, dlatego też porównałem jego zachowanie bez obciążenia (odpalanie, na postoju) do Diesla. Co do potencjalnej awaryjności wszystko zostało już napisane w osobnym wątku, który założyłaś na temat tego silnika. Jest to nowa konstrukcja i nic na ten temat nie można na razie powiedzieć. Polecam wziąć przedłużoną gwarancję i zmieniać olej dwa razy częściej niż sugeruje książka serwisowa (15000 km zamiast 30000 km).

Wyciszenie Focusa MK4 jest o dwie półki wyżej niż w poprzednich generacjach. Jeśli lubisz jeździć na bardzo niskich obrotach, to ten silnik ich nie lubi i potrafi wtedy nieprzyjemnie buczeć. Są jednak na to patenty - jazda pow. 2000 obr/min, zaślepienie odpływu wody z końcowego tłumika lub najbardziej ekstremalny, lecz nader skuteczny - usunięcie filtra GPF.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 10:12   #1370
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 304
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaślepienie odpływu wody z końcowego tłumika
Nie jestem z mechaniką na "ty" dlatego zapytam, czy to zaślepienie dałoby się zrobić testowo? Sprawdzić czy faktycznie pomaga a potem ew. zdemontować?


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nadwozie kombi jest głośniejsze od hatchbaga, głośniej słychać szumy kół z tylnej osi.
I mam wrażenie, że zawieszenie wersji Active jest sztywniejsze od normalnej wersji, i dość mocno przenosi informacje z podłoża na karoserię. Albo to kwestia kół 18".
Biorąc tą wersję wybrałbym koła 17".
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.