Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2019, 12:24   #1001
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Rogrin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy od początku wiosny, po rozgrzaniu samochodu też zaobserowaliście głośne stuki przy zmianie biegów w wersji 1.5?
jak dotąd tylko w wersji 2.0 EcoBlue, ale widzę, że robi się ciekawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 12:33   #1002
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Rogrin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wróciłem z serwisu.

Czy od początku wiosny, po rozgrzaniu samochodu też zaobserowaliście głośne stuki przy zmianie biegów w wersji 1.5?
Doprecyzuj proszę jaki silnik i jaka skrzynia biegów.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 13:13   #1003
Rogrin
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-02-2018
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doprecyzuj proszę jaki silnik i jaka skrzynia biegów.
1.5 150 KM, manual. Zedytowałem też post.


Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Rogrin - Ja bym obejrzał tą osłonę termiczną. U mnie stukało przy puszczaniu sprzęgła lub dodawaniu gazu. Byłem pewien, że to dwumasa. ASO chciało wymieniać dwumasę od razu. Niezależny serwis naprostował i przyczepił osłonę termiczną za symboliczne 20zł za 5 minut roboty i problem naprawiony.
Niezależny serwis to mój następny krok. Auto jest na gwarancji i po naprawie w ASO, więc chciałem dać im szansę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak dostałeś na piśmie to co się przejmujesz? masz gwarancję. żyć i jeździć.
Bo wkurza, jak nowe skrzypi bardziej niż stare. ;-) A biorąc pod uwagę, że auto po miesiącu użytkowania miało wymienionego McPhersona z przodu, a początkowo ASO sugerowało minimalnie niedokręcone koło, to sobie trochę marudzę.

Może mam pecha, ale mimo całej sympatii do marki, nie wiem czy wybrałbym ten samochód drugi raz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rogrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 14:27   #1004
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś źle bym się czuł kupując auto z salonu za prawie 100 tysięcy, które za kilka miesięcy przestanie być "świeże", bo na ulice wyjedzie nowa generacja. Poza tym zmiany mają być spore - lepsze zegary (bardziej multimedialne - jak w VAGach), lepsze multimedia z wyższą rozdzielczością, adaptacyjne LEDy, itd.

Gdybym mógł poczekać do końca roku (albo pierwszego kwartału 2020), to na pewno nie zamówiłbym Focusa (tym bardziej, że na nowe 1.5 EB i tak trzeba czekać przynajmniej do jesieni/zimy). Pod koniec roku poza nową Megane może pojawią się też nowy Golf i Leon, a w połowie 2020 pewnie i nowy 308.
Miałem takie samo podejście do zakupu auta jeszcze do zeszłego tygodnia. W ogóle przed porządnym wgłębieniem się w temat sprawa wydaje się prosta. Co to za problem kupić nowe auto, przecież budżet nie mały? Okazuje się że jednak jest to spory problem. Może taki okres że nie ma co kupić, ale faktycznie NIE MA CO KUPIĆ w tym segmencie!
A co do focusa Mk4, niepokojąco dużo zaczyna pojawiać się narzekań na to auto, dużo za dużo! Ta nowa motoryzacja nie idzie w dobrym kierunku...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 14:39   #1005
hwk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2019
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Rogrin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wróciłem z serwisu.

Czy od początku wiosny, po rozgrzaniu samochodu też zaobserowaliście głośne stuki przy zmianie biegów w wersji 1.5 EB 150KM w manualu?
Ja zauważyłem być może coś podobnego (też 1.5 150KM manual). Czasami przy zmianie z 1 na 2 słychać głuche huknięcie. W żadnym innym aucie tak nie miałem. Oprócz tego, sporadycznie, zaraz po zapięciu 2 lub 3 biegu, podczas lekkiego przyspieszania można było usłyszeć i poczuć pod pedałem gazu nieprzyjemne zgrzytnięcie (jakby z jakiejś przekładni) - sporadycznie, ale zdarzyło mi się to już kilkadziesiąt razy. Zgłosiłem w ASO, stwierdzili brak usterek podczas przejażdżki testowej, a z klientów (mnie i żony, czyli dwóch kierowców tego samego auta) robić idiotów, którzy "wymyślają" sobie usterki - chcieli ode mnie pieniądze za diagnozę stwierdzającą, że żadnych usterek nie ma. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hwk ; 31-05-2019 o 14:48
hwk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 14:49   #1006
77pawelkrz
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Temat również podjęty na niemieckim motor-talk.de..
Ich ASO podobnie traktuje sprawę ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
77pawelkrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 14:51   #1007
hwk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2019
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał 77pawelkrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat również podjęty na niemieckim motor-talk.de..
Ich ASO podobnie traktuje sprawę ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poproszę o link do wątku na niemieckim forum.
hwk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 14:53   #1008
77pawelkrz
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
77pawelkrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 15:00   #1009
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dobra, mam parę filmów z tego jak się moja skrzynia A8 zachowuje. Po pracy złożę je w całość, wrzucę na YT i wstawię tu linka.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 15:01   #1010
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Ja zauważyłem być może coś podobnego (też 1.5 150KM manual). Czasami przy zmianie z 1 na 2 słychać głuche huknięcie. W żadnym innym aucie tak nie miałem. Oprócz tego, sporadycznie, zaraz po zapięciu 2 lub 3 biegu, podczas lekkiego przyspieszania można było usłyszeć i poczuć pod pedałem gazu nieprzyjemne zgrzytnięcie (jakby z jakiejś przekładni)

A nie jest tu przypadkiem przyczyną niepełne wysprzęglenie? Nie miałem jeszcze auta z tak nisko biorącym sprzęgłem jak w Foce MK4 1.5. Żeby w pełni wysprzęglić bieg trzeba tu wciskać pedał sprzęgła do samego końca i nie ma żadnej toleracji znanej z innych aut.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.