Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2019, 13:59   #1
West_80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie zawieszenie - metaliczny pisk

Witam,
w marcu 2019 parkując autem nagle z pod podwozia wydał się niesamowity metaliczny pisk. Tak jakby coś pękło. Przez kolejne 2 miesiące auto jeździło normalnie . Potem nagle auto zaczęło się przechylać i osiadać tyłem na lewą stronę. Auto ma 3 lata i jestem właścicielem od nowości (auto jest z salonu). Ma mega niski przebieg. Byłem na trzepakach, na przeglądzie ale wszyscy mechanicy mówią , że z zawieszeniem jest ok i mam się nie przejmować i jeździć. Jak mam jeździć skoro coś prawdopodobnie "pękło" a ja nie mogę tego zlokalizować? uczucie podczas jazdy jest takie jakbym "miał polecieć do tyłu w lewą stronę". Cały czas mnie przechyla do lewej strony.już tak myślałem, ze może drążek stabilizatora nie trzyma, ale wydaje się mega silny i nieuszkodzony. Miał ktoś jakies podobne "klimaty" z MK5? nie wiem czy nie powymieniam wszystkich tulei. Może ktoś miał już jakiś problem z niestabilnym tyłem po jednej stronie. Zwłaszcza dzieje się tak, że auto lekko osiada lewym tyłem jak droga jest pochylona lekko w lewo stronę( maly kąt ostry) oraz na zakrętach. Jak już np. skręcam w prawo to lewa strona z tyłu osiada. Niby wahacz ok. Sprężyny i amory niby ok... nie wiem gdzie szukać???na trzepakach też nic nie wychodzi. Już tak myślałem, że poszło jakieś naprężenie i pękł gdzieś wózek ale to chyba niemożliwe...musiałbym jakiegoś mega dzwona zaliczyć, żeby coś się zadziało.Auto jest jak nówka. Miał ktoś może pęknięty drążek stabilizatora i jest mi w stanie powiedzieć jak się zachowuje auto z pękniętym stabilizatorem?


Ostatnio edytowane przez West_80 ; 20-08-2019 o 14:15
West_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 15:06   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Problem z zawieszeniem w Mondeo MK5

A nie masz tam przypadkiem amortyzatora z tyłu samoregulującego który strzelił. Daj vin
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 16:35   #3
West_80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Problem z zawieszeniem w Mondeo MK5

Szczerze mówiąc też tak pomyślałem, że amor padł i zmieniłem z tyłu amory.
Nowe amory , które założyłem na tył to DG9C-18W002 AEH, Jakkolwiek po założeniu nowych amorów dzieje się tak samo tzn. lewa strona "buja". Takie amory polecili mi w nieautoryzowanym serwisie forda.
Tylko jak teraz napisałeś to zastanawiam się czy dobry numer założyłem? ale po założeniu i tak nowego amora problem powinien zniknąć a tutaj nic się nie zmieniło...

Ostatnio edytowane przez West_80 ; 29-02-2020 o 18:35
West_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 18:56   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Problem z zawieszeniem w Mondeo MK5

a co z gwarancja?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 19:07   #5
West_80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Problem z zawieszeniem w Mondeo MK5

Bemo bezczelnie się wypieło twierdząc, że dla nich jest ok i nic nie zrobią.Powiedzieli, że jak zapłacę to mi wymienią amory no to stwierdziłem, że kur...nie dam dodatkowo im zarobić... Zresztą jak naprawię auto to nie omieszkam napisać pisma do Ford Polska na temat Bemo..Jedno wiem na pewno.. takiego gniota jak MK5 to dawno nie miałem. A różne auta miałem.Naprawie i sprzedaję...nie chcę mieć nic wspólnego z Fordem. Nie piszę tego pod wpływem emocji tylko mam MK5 trzy lata i polityka dealera forda oraz wykonanie samego auta pozostawia delikatnie mówiąc.. wiele do życzenia...
West_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 19:16   #6
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Problem z zawieszeniem w Mondeo MK5

To po co kupowałeś Forda.Tester jesteś ? Pomijając obsługę dealera bo to argument z d. ..y ,jakie awarie już przerabiałeś.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 19:41   #7
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Problem z zawieszeniem w Mondeo MK5

obejrzyj dokładnie sprężynę
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 19:53   #8
robert2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI180km
Rocznik: 2016
Postów: 74
Domyślnie Odp: zawieszenie - metaliczny pisk

Plujesz jadem, ale tak jak kolega wcześniej pisał co takiego dzieje/działo się z mk5?.
Nie mówię o zawieszeniu, pojedz konkretnie do serwisu co się zajmują zawieszeniem i ci powiedzą co się dzieje.
Ja jeżdżę też trzy lata i miałem problem z łuszczącą się kierownicą i tylni spryskiwacz szalał zle działał poza tym wszystko ok.
robert2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 20:37   #9
West_80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: zawieszenie - metaliczny pisk

Ja nigdy nie pluję jadem i staram się być opanowany, ale spróbujcie wczuć się w moją skórę:
1. Kupujecie za ponad 100k wymarzone auto, które z założenia przez 5,6 lat ma się w ogóle nie psuć a jeśli już to mogą się pojawić jakieś drobne naprawy...
2. Wrzesień 2018 -kupujecie zagraniczną wycieczkę za 7k i wiecie, że pojedziecie tam w sierpniu 2019 wymarzonym mondeuszem...
3. Czerwiec 2019 ...auto przy zakrętach przechyla się na lewą stronę i gołym okiem widać na prostym podwozu, że lewa strona jest lekko obniżona z tyłu...
4. W chwili obecnej jedziecie na drodze max 70/80km h bo auto czuć jakby trzymało się na lewej stronie tylko na sprężynach... zawieszenie gdzieś zaginęło w akcji...
5. Do sierpnia odwiedzacie łącznie 5 serwisów bo każdy zna się tam na odkręcaniu kilku śrubek i robi to do 20lat i jakiekolwiek główkowanie przerasta ich horyzont intelektualny...dramat...Co do ASO Bemo to... jedziesz z chłopem z serwisu, auto się przechyla na lewo a chłop się śmieje na głos i mówi...gdzie,gdzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.kabaret normalnie...robi wszystko, żebyś przypadkiem nie skorzystał z gwarancji...
6.W międzyczasie zmieniacie sprężyny i amory na nowe... kolejna kasa wydana...
7. NIE JEDZIECIE z rodziną na wakacje i tracicie kasę i kupujecie nowe zawieszenie bo...Pan Józek w serwisie Forda twierdzi, że pewnie to to...no bo przekonamy się jak założymy i może to to...a może to nie to...klient płaci...
8. W międzyczasie w aucie nie działa wam oprócz zawieszenia system Sync i android auto bo wiecznie się wiesza, wymieniacie wieniec kierownicy przy 19k...serio..., plastiki w aucie latają, ...w aucie za ponad 100k...wiem, że to nie bentley, ale jednak.
9. Ja wiem, że to jest piękne auto ale ilość straconej kasy (liczone w tysiącach)mówi samemu sobie...STOP!
10. A TERAZ HIT -AUTO MA NA LICZNIKU 38 TYSIĘCY!!! nie miało żadnej sytuacji wypadkowej! wygląda na na felgach 18 tkach jak marzenie!

Osobiście zastanawiam się czy przy straszliwym pisku pod autem który nagle pojawił się podczas jazdy nie poszło jakieś mega naprężenie, które spowodowało jakieś pękniecie stali... Jeśli rzeczywiście tak by się stało to jest dla mnie największy hit w mojej motoryzacyjnej historii. Osobiście nie wierzę w to ALE znaczyłoby, że albo mam mega pecha albo Ford w fabryce w Niemczech stosuję jakąś ****....ną stal.

Ciekawostka: znalazłem gościa, który ma podobną sytuację.U niego dopiero się zaczyna w MK5. No cóż może jest tak, że dopiero teraz będą wychodzić w tym aucie choroby wieku dziecięcego .Chociaż widziałem, ile osób zgłasza jakieś usterki w tym aucie to npr. się zastanawiam w którą stronę idzie ta marka...

PZDR ALL
West_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 20:54   #10
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: zawieszenie - metaliczny pisk

Kierownice łuszczyła się to fakt.Moja wymieniona w De bo tam klient to inwestycja,a Pl języki brązowe w salonach tylko w chwili zakupu.To nie tylko domena Forda.Dzisiaj oglądałem na YT o problemach kolesia z MB 500 AMG za milion.Tam też robią jaja sugerując głupoty.Tak myślę o tym zawieszeniu i przyczynie pisku a teraz jego przechyle.Warto sprawdzić geometrię z tyłu.Może ewentualnie rozwalona geometria wskarze coś więcej.Dla próby odkręciłbym drążek reakcyjny/stabilizator .Tyłek będzie bardziej pływał ale może równo na każdá stronę. Jeśli tak się stanie,coś podpowie. Mimo wszystko to i tak szukanie po omacku. Czasem sprężyna jak strzeli to odpadnie fragment zwoju i też na pierwszy rzut oka jest ok bo się rozprężny i tylko przy załadowaniu,w jeździe da się to wyczuć.Choć skoro już tyle grzebali to raczej nie powinno to ujść uwadze.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 20-08-2019 o 20:57
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.