Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2018, 17:29   #121
macieju
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 04-03-2018
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 93
Domyślnie Odp: Powershift Mondeo - cudowne ozdrowienie

dołączam się do pytania, jakiś czas temu gdzieś czytałem, że kolega Tedi_k teraz urzeduje w Zielonej Górze?


Ostatnio edytowane przez macieju ; 28-10-2018 o 17:32
macieju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 21:12   #122
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Powershift Mondeo - cudowne ozdrowienie

Pierwsze słyszę jednak najlepiej zapytać u źródła. Napisać PW lub zadzwonić.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 09:37   #123
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Powershift Mondeo - cudowne ozdrowienie

Cytat:
Napisał macieju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... kolega Tedi_k teraz urzeduje w Zielonej Górze?
Do kolegi dotarł właśnie news sprzed 3,5 roku... Od 2,5 roku nieaktualny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze można poszukać kontaktu z kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tamtejszym stałym mieszkańcem...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 12:06   #124
Netern
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-03-2019
Skąd: Stavanger
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Powershift Mondeo - cudowne ozdrowienie

Witam.
W lipcu tego roku wymieniałem olej w swoim Powershift. Mechanicy nie zrobili kalibracji. Od wymiany minęło około 3 tys km. Czy sam teraz za pomocą Forscsna oraz kabla Viaken mogę wykonać kalibrację? Czy te 3 tys km już za dużo bo jak czytałem kalibrację należy robić po wymianie oleju.

Pozdrawiam.
Netern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 12:11   #125
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Powershift Mondeo - cudowne ozdrowienie

przy wymianie oleju nie wykonuje sie adaptacji.
Jesli skrzynia poszarpuje itp. to taki zabieg moze bardziej zaszkodzić niz pomóc. Usterki mechanicznej w ten sposób nie naprawisz innymi słowy.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 13:40   #126
Netern
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-03-2019
Skąd: Stavanger
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Powershift Mondeo - cudowne ozdrowienie

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy wymianie oleju nie wykonuje sie adaptacji.
Jesli skrzynia poszarpuje itp. to taki zabieg moze bardziej zaszkodzić niz pomóc. Usterki mechanicznej w ten sposób nie naprawisz innymi słowy.
Mam przeciąganie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3 tylko na zimnej skrzyni. Reszta chodzi okej. A jak się nagrzeje to wszystkie chodzą płynnie i elegancko. Czytałem że kalibracja sprzęgieł może pomóc.
Netern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2020, 22:55   #127
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Odp: Powershift Mondeo - cudowne ozdrowienie

Cytat:
Napisał Netern Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem że kalibracja sprzęgieł może pomóc.
Ja też czytałem, że adaptacja może pomóc, a prawie popsułem mechanicznie skrzynię bo okazało się, że jeden solenoid umierał, ale dawał radę, a przy adaptacji jak zgubił wartość poprzednią i próbował ustawić nową to wziął z kosmosu. W efekcie po wrzuceniu D auto aż podskakiwało kiedy chciało wrzucić 1 bieg.

Naprawa tania nie była bo trzeba było jednak naprawić usterkę przed kolejną adaptacją więc przy okazji wybrałem wariant bezpieczny = pełna regeneracja skrzyni.
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2021, 11:00   #128
Rokko203
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2021
Skąd: Kielce
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Powershift 2010 - 2015

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Rokko203 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 09:36   #129
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Powershift - cudowne ozdrowienie

W związku z licznymi pytaniami i brakiem wiedzy -popełniłem post dla potomnych,zbierajac informacje ,jeśli gdzieś się mylę proszę o poprawę. Getrag(producent Power Shifta) po 2014r. przekonstruował 6DCT450 na model 451 gdzie problemy dość skutecznie z PS zostały usunięte. Jednakże ford zachował nazwę 450 dla nowych skrzyń p Przekładnia poprawiona była montowana w:
Mondeo CD391, model rok 2014.75 (10/2014- ) z silnikiem DW10F
Kuga C520 model rok 2015.00
Smax/galaxy CD539E model rok 2015.50
EDge CD539X model rok 2016.00
Zmieniono interwały wymian płynów, zalecając skrócenie ich o ile to możliwe do 40tys. To tylko zalecenie (interwał serwisowy Forda to 60 tys.), zmieniono oprogramowanie skrzyni. W silnikach benzynowych wprowadzono blokadę programową obrotów. Skrzynia jest dostosowana do 7tyś obr./min. Wytrzymuje maksymalnie 450Nm momentu, nie lubi ostrych startów z pod świateł, jest w niej tłumik drgań skrętnych z elementami z tworzywa sztucznego które potrafią pękać, potem pękają sprężyny Sama w sobie nie jest tragedią, jej konstrukcja pochodzi z lat 80 ubiegłego wieku została skonstruowana na potrzeby Porsche 959 ,po czym projekt rozwoju porzucono ze względu na koszty i niepopularność-gdyż w tamtym czasie dominowały skrzynie ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Żadna skrzynia automatyczna nie jest bezawaryjna i tania w naprawie. Dla mnie sprawa jest prosta jak cię nie stać(koszt naprawy 5-10 tys. zł) i boisz się tego typu skrzyni-nie kupuj. Zwłaszcza jeśli nie wiesz jak było użytkowane auto i jaki ma prawdziwy przebieg. Największą wadą w PS było użycie materiałów (tworzywa) w konstrukcji separatorów sprężyn i tarcz sprzęgieł które się obierały i opiłkowały. Ten syf krążył po skrzyni we wspólnym oleju i dostawał się do zaworów mechatroniki, co powodowało nierówną pracę a potem jej zużycie i padanie. Cała ta lawina, zaczyna się właśnie w tym miejscu, ponieważ ten tłumik drgań przesuwa się na obudowie sprzęgła, w raz ze sprężynami. Gdy pęknie ,sprężyny zaczynają ścierać obudowę ,powstają zadziorki bardzo niewielkie i obfite opiłkowanie. Po czym sprężyny opierają się o sprężyny i pękają bo nie ma separatora a wszytki te drobiny rozwalają okładziny cierne na tarczach sprzęgieł. To co ludzie błędnie nazywają w tej skrzyni dwumasą -to zespół sprzęgieł z tłumikiem drgań skrętnych pracuje on na mokro. W tym samym oleju który wykorzystuje układ mechatroniki sterujący praca skrzyni. Opiłki i syf zapychają wewnętrzny filtr i dostają się do elektrozaworów które zaczynają wadliwie działać. Pojawiają się szarpnięcia i zawahania. Sama wymiana zespołu sprzęgieł niewiele daje bo to tylko półśrodek, przedłużający agonię. Wcześniej czy póżniej trzeba robić mechatronikę. Niestety czarodziejów bez pojęcia i złodziei po warsztatach tego typu wielu. W 451 konstrukcja skrzyni pozostała taka sama.Natomiast przebudowano zespół mokrych sprzęgieł i pozbyto się z mokrej części sprężyn tłumika drań skrętnych.Role tłumika przejęło koło zamachowe-dwumasowe znajdujące się pomiędzy skrzynią a silnikiem. Największe problemy sprawiają suche skrzynie w starych Focusach i Fiestach. W Australii był nawet zbiorowy proces przeciwko Ford motors ,właściciele mieli naprawiane auta, a nawet mogli żądać zwrotu samochodów, ford zapłacił potężną karę w mln dolarów. Producent zaleca wymianę płynów w skrzyniach co 30tyś mil czyli jakieś 48tyś km. Ale jak widać to nie rzadkie zmiany oleju są tu przyczyną awarii w pierwszej generacji PS Wszyscy wierzą ze jak wymienią olej co 30 tyś to będzie super-niestety nie. Tylko bardzo delikatnie traktowane skrzynie robią duże przebiegi z modelu 450.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 21-03-2021 o 10:41
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 22:13   #130
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,149
Domyślnie Odp: Powershift - cudowne ozdrowienie

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przekładnia poprawiona była montowana w:
Mondeo CD391, model rok 2014.75 (10/2014- ) z silnikiem DW10F
Kuga C520 model rok 2015.00
Smax/galaxy CD539E model rok 2015.50
EDge CD539X model rok 2016.00
a od kiedy w Focusie i Cmax? tak jak Kuga?

reszta opisu dotyczy, jak mniemam, starej (przed 2015) skrzyni, bo nowsza nie ma tego rozlatującego się tłumika drgań skrętnych
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.