Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2019, 20:25   #11
dodoh
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: Dortmund
Model: c max
Silnik: 1.0..125KM.
Rocznik: 2013...
Postów: 133
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Opinie jak opinie są zawsze subiektywne.Przypuszczam z masz jakiekolwiek doswiadczenie i wiesz co Ci potrzeba.Kupisz autobus bedziesz szoferem.Pozatym te drzwi odwrócone to mnie zawsze zniesmaczały ..taki wiekszy Opel Meriva.Z samochodami jak w zyciu jeden lubi dziewczyne drugi tesciową...Podoba sie wózek to brać...Pamietaj ma DPFa.

auto sprzedaje komis....gosciu pojezdził i upycha...handel jest handel


Ostatnio edytowane przez dodoh ; 09-05-2019 o 20:37
dodoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 20:39   #12
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

dobra rada.. jak sie podoba to brac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 20:56   #13
dzikrobert
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: ST170
Silnik: 1998
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobra rada.. jak sie podoba to brac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie, nikt za Ciebie ani nie będzie jeździł, ani nie będzie utrzymywał. Poczytaj opinie o aucie silniku i komisie! To nie jest mała kwota więc może lepiej dołożyć trochę czy pojechać trochę dalej i mieć pewniejsze auto bo jednak nikt nie sprzedaje auta żeby tracić i nikt nie chce kupić auta żeby dokładać

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
dzikrobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 22:30   #14
dodoh
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: Dortmund
Model: c max
Silnik: 1.0..125KM.
Rocznik: 2013...
Postów: 133
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

jak na komis kupione za 55000 to 61000 to jest i tak biznes/.

Bump:57000 to jest to.

Ostatnio edytowane przez dodoh ; 09-05-2019 o 22:33
dodoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 06:59   #15
mnx
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 27-09-2016
Skąd: Oleśnica
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał dzikrobert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie, nikt za Ciebie ani nie będzie jeździł, ani nie będzie utrzymywał. Poczytaj opinie o aucie silniku i komisie! To nie jest mała kwota więc może lepiej dołożyć trochę czy pojechać trochę dalej i mieć pewniejsze auto bo jednak nikt nie sprzedaje auta żeby tracić i nikt nie chce kupić auta żeby dokładać

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Co do opinii o samochodzie i silniku to właśnie grzebałem w Internecie cały dzień i albo źle szukam albo jest pusto. Dlatego zacząłem pytać na forum.

Ogólnie to nie jestem na niego jakos w 100% nastawiony że muszę kupić. Ceny na otomoto wydają się podobne.

Na motoryzacji się nie znam. To ma być moje drugie auto i chce je kupić co najmniej na 10lat dlatego wybrzydzam co do wyposażenia. Rocznik od 2017 i cena do 80tys jest dla mnie spoko. Jednak chciałem żeby miało pojemny bagażnik i było benzyniakiem. Zaskoczył mnie tylko silniki 1.0 i dlatego utknąłem i pytam czy warto.
mnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 07:09   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Cytat:
Jednak chciałem żeby miało pojemny bagażnik i było benzyniakiem.
440l to nie jest pojemny (taki to miałem w fabii mk1, serio). To tylko 45l mniej niż twój obecny focus. A s-max ma 1030l. :-)

Moim zdaniem, c-max to tylko ma sens wtedy, gdy ludzie mają (już) problemy ze zginaniem tułowia - bo łatwiej jest wsiąść.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 07:11   #17
dzikrobert
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: ST170
Silnik: 1998
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Mój kuzyn pracuje w salonie Forda ale na autach używanych, sprowadza rozbite, z aukcji komorniczych czy bierze w rzliczenie i sam jestem na kupnie drugiego samochodu w życiu i mówil mi że silniki ecoboost to są awaryjne jednostki, potrafią wywalić błąd "awaria silnika, wymień silnik" i naprawdę z czymś takim na gwarancji wymieniają silnik na nowy np przy przebiegu 100k czy 70k. Silnik ecoboost wymaga dobrej jakości paliwa oleju i po prostu jest delikatny a blok czy części są tak odchudzone że po prostu taniej jest wymienić całość. Moim zdaniem taki ecoboost jest dobry ale jak jest gwarancja jeszcze, pojeździć rok dwa i sprzedać. Raczej nie będzie sytuacji że co chwilę się coś psuje tylko porostu nie wiadomo dlaczego wywali błąd i kaplica i każdy z większą pojemnością będzie mniej po dupie dostawał czyli jest szansa że wytrzyma dłużej. Dla przykładu zobacz na ceny Focusa 3, kombi z ecoobostem 1.0 i dużym przebiegiem są śmiesznie tanie i zazwyczaj uszkodzone serducho albo już wymieniane.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
dzikrobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 08:15   #18
Bogdan1963
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Mam galaxy i jestem mega zadowolony. Moim zdaniem z wielkością auta jest jak z wielkością telewizora. Kupujesz większy, a po paru miesiącach stwierdzasz, że jest za mały i mogłeś kupić większy. W takim budżecie S-max jest dobrym wyborem. Są z silnikiem benzynowym, ale lubią brać olej.
Bogdan1963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 08:51   #19
mnx
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 27-09-2016
Skąd: Oleśnica
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Dzięki za wkład do tematu. C-MAX'a z tą jednostką napędową sobie odpuszczam. Miałem wątpliwości co do tego silnika i zaufam wam i intuicji. Z ciekawości jednak pojadę na oględziny. Pozdrawiam.

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
440l to nie jest pojemny (taki to miałem w fabii mk1, serio). To tylko 45l mniej niż twój obecny focus. A s-max ma 1030l. :-)

Moim zdaniem, c-max to tylko ma sens wtedy, gdy ludzie mają (już) problemy ze zginaniem tułowia - bo łatwiej jest wsiąść.
Cytat:
Napisał Bogdan1963 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam galaxy i jestem mega zadowolony. Moim zdaniem z wielkością auta jest jak z wielkością telewizora. Kupujesz większy, a po paru miesiącach stwierdzasz, że jest za mały i mogłeś kupić większy. W takim budżecie S-max jest dobrym wyborem. Są z silnikiem benzynowym, ale lubią brać olej.
Jak najbardziej rozważę S-MAX'a. Muszę tylko najpierw zobaczyć go na żywo bo wydaje się potężny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mnx ; 10-05-2019 o 09:01
mnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 13:18   #20
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
440l to nie jest pojemny (taki to miałem w fabii mk1, serio). To tylko 45l mniej niż twój obecny focus. A s-max ma 1030l. :-)

Moim zdaniem, c-max to tylko ma sens wtedy, gdy ludzie mają (już) problemy ze zginaniem tułowia - bo łatwiej jest wsiąść.
Uwielbiam takie manipulacje danymi. Może by tak porównać to samo? C-maxa (grand) podajesz do półki z kołem dojazdowym, a S-maxa do dachu i bez koła.
S-max do półki ma 700l w wersji 5 miejscowej, a Grand w takiej wersji ma 600l.
To samo dotyczy porównania z kombi, podawajmy wielkość bagażnika dla wersji 5 osobowej,

Poza tym sama pojemność nic nie mówi o możliwościach wykorzystania bagażnika i jego praktyczności, przy kombi to chyba tylko długość jest większa. Bo w tym okropnym C-maxie bez problemu każda walizka położona na dłuższym boku zmieści się pod półką, nie trzeba ich kłaść na płasko jedna na drugiej, co mocno ogranicza wykorzystanie bagażnika. U mnie w zwykłem, nie Grandzie, wchodzą 3 duże walizki i jeszcze jest sporo miejsca. I to w wersji z kołem, co podnosi podłogę. Myślę, że i 4 wejdą jak nie będą zbyt pękate.

Poza tym nie każdy chce kombi lub wielkiego S-maxa, a powody są różne.

A do C-maxa są jeszcze 2 mocniejsze benzyny. I nie każdy musi się ścigać.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , ecoboost , ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.