Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2017, 08:12   #31
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w USA oczywiście pękające głowice i pożary 1.6 EB to fikcja
A co było tego przyczyną? Czyżby nie ubytek płynu?
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta ST to nie jest dokładnie to samo co zwykły 1.6EB
Pamiętam, bo "tak ci powiedział twój mechanik", a te same numery podzespołów w katalogu Forda to pewnie ich pomyłka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To potwierdza, że nie masz jakiejkolwiek wiedzy na temat tych silników i tylko powtarzasz dalej bzdury, które usłyszysz lub przeczytasz.

Dlaczego pominąłeś Mondeo? Czy wg ciebie tam też jest inny 1.6EB?
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a z czego zrywam boki, domyśl się sam
Widzę, że się nie dowiem...
Cytat:
Napisał pjetrucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytaj to zrozumieniem co jest następstwem czego.
Ale on tego nie rozumie i chyba nigdy nie zrozumie. Pewnie skomentuje ten link, że Ford się nie zna i winne były mikropęknięcia głowicy, które doprowadziły do wycieku płynu, a nie odwrotnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To taki typ, że jak sobie ubzdura, że czarne jest białe, a białe jest czarne to żadne argumenty go nie przekonają i jeszcze będzie wszystkim to wmawiał...

bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 13:43   #32
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Czytam to i nie wierze ze ktoś może tak zatwardziale upierać sie przy swoim i drażnić CAŁE forum. Zombie6 błagam Cie proszę przestań pod każdym wątkiem z jakimkolwiek problemem z EB pisać o tych swoich mikro pęknięciach. Zgadzam sie pewnie było kilka takich przypadków, może nawet faktycznie strzeliła głowica ale twoje posty wskazują ze co drugi EB to szrot i cykająca bomba.... Zgadzam sie tez z tym ze ford dał ciała montując ten smieszny wskaźnik temp płynu cieczy który jest totalnie bezużyteczny i to pewnie jest kolejna cegiełka tego problemu... Ale czy zwróciłeś uwagę co napisał autor ? Ktoś totalnie zlał problem jeździł uszkodzonym autem , może nawet nie zajrzał pod maskę i jeździł z pustym zbiornikiem ... Problem napewno w jakimś stopniu jest ale uważam ze zdrowa eksploatacja i pilnowanie chociażby głupiego poziomu płynu za wczasu moze ustrzec przed awarią.
Ciesze sie tylko ze udało mi sie porozmawiać z innym użytkownikiem EB z tego forum bo jak czytałem komentarze "naszej gwiazdy " to byłem o krok żeby nie kupić tego auta....
Pozatym bardzo mocno sie zastanawiam skoro pan Zombie6 ma taki "beznadziejny" samochód w którym pękają głowice jak zapałki to jak to jest ze nadal nim jeżdzi ?

Ale....Temat dotyczy prawdopododobnie uszkodzonego wariatora moze postarajmy sie pomóc autorowi tematu ...
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 18:01   #33
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Ja od siebie tylko powiem, że swojego czasu zrobiłem błąd jak dolałem płynu chłodniczego i nie dokręciłem korka. Po kilku dniach zacząłem dociekać, dlaczego mimo włączonego ogrzewania na maks, to w aucie leci tylko zimne powietrze i okazało się, że w zbiorniku wyrównanczym pusto. Oczywiście płyn dolałem i korek dokręciłem. To było jakieś 25 tyś km temu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 18:11   #34
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Cytat:
Napisał Bartuś01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytam to i nie wierze ze ktoś może tak zatwardziale upierać sie przy swoim i drażnić CAŁE forum. Zombie6 błagam Cie proszę przestań pod każdym wątkiem z jakimkolwiek problemem z EB pisać o tych swoich mikro pęknięciach. Zgadzam sie pewnie było kilka takich przypadków, może nawet faktycznie strzeliła głowica ale twoje posty wskazują ze co drugi EB to szrot i cykająca bomba.... Zgadzam sie tez z tym ze ford dał ciała montując ten smieszny wskaźnik temp płynu cieczy który jest totalnie bezużyteczny i to pewnie jest kolejna cegiełka tego problemu... Ale czy zwróciłeś uwagę co napisał autor ? Ktoś totalnie zlał problem jeździł uszkodzonym autem , może nawet nie zajrzał pod maskę i jeździł z pustym zbiornikiem ... Problem napewno w jakimś stopniu jest ale uważam ze zdrowa eksploatacja i pilnowanie chociażby głupiego poziomu płynu za wczasu moze ustrzec przed awarią.
Ciesze sie tylko ze udało mi sie porozmawiać z innym użytkownikiem EB z tego forum bo jak czytałem komentarze "naszej gwiazdy " to byłem o krok żeby nie kupić tego auta....
Pozatym bardzo mocno sie zastanawiam skoro pan Zombie6 ma taki "beznadziejny" samochód w którym pękają głowice jak zapałki to jak to jest ze nadal nim jeżdzi ?

Ale....Temat dotyczy prawdopododobnie uszkodzonego wariatora moze postarajmy sie pomóc autorowi tematu ...
Gdzie ja napisałem, że jest beznadziejny ?. Jeżdżę nim bo lubię, są dziesiątki pochwalnych postów mojego autorstwa, ale pękające głowice z RÓŻNYCH PRZYCZYN (niech będzie) to w nim fakt czy się to komuś podoba czy nie i nie wiem o co tyle szumu ? że nie są to jednostkowe przypadki ? Bo nie są i doskonale niektórzy o tym wiedzą, zresztą pisał o tym też inny user (nie Fulara). Tak więc o co chodzi ? O klepanie po pleckach Forda, że w tak ważnym rejonie władował badziewny zbiorniczek, przewody + wskaźnik temperatury oraz na okrasę słaby materiał głowicy, który rozlatuje się jak wskaźnik temperatury pokazuje 90 stopni ? Bej jaj...Najlepszy jest numer, że ludzie jeżdżą z delikatnie popękanymi głowicami tysiące kilometrów i o tym nie wiedzą, bo z autem nic złego się nie dzieje...do czasu....Nie róbmy z tego forum piaskownicy fanboyów Forda na wzór fanboyów Hondy, którzy też negują każdą krytykę....

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 26-08-2017 o 18:22
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2017, 08:56   #35
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O klepanie po pleckach Forda, że w tak ważnym rejonie władował badziewny zbiorniczek, przewody + wskaźnik temperatury
Ale nikt tutaj nie broni Forda, bo z tym dał naprawdę ciała. Chciałem, żebyś zrozumiał, gdzie naprawdę leży źródło awarii i nie wprowadzał innych w błąd. A inny użytkownicy z pierwszych roczników wiedzieli na co powinni szczególnie zwracać uwagę.
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słaby materiał głowicy, który rozlatuje się jak wskaźnik temperatury pokazuje 90 stopni
Może słaby, a może taki sam jak w innych markach. Tego nie wiesz, ani nikt z nas. Co nie zmienia faktu, że bez chłodzenia szlag by ją trafił prędzej czy później niezależnie od tego z jak dobrego byłaby stopu.
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepszy jest numer, że ludzie jeżdżą z delikatnie popękanymi głowicami tysiące kilometrów i o tym nie wiedzą, bo z autem nic złego się nie dzieje
Już nie będę wnikał skąd masz takie informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2017, 08:33   #36
valhalem
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Model: FF3
Silnik: 1.6EB 182
Rocznik: 2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Fulara tu masz wątek dla siebie wydzielony : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A Admina proszę o ponowne przeniesienie postów, muszę przebić się przez 3 strony przepychanek żeby dowiedzieć się, ze autor postu nie dostał jednoznacznej odpowiedzi ...

Ja pier*ole podwieście mu ( oraz innym podobnym ) jakiś wątek do informowania o potencjalnych zagrożeniach w 1.6EB .
valhalem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 21:10   #37
p4damczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Renault Laguna Coupe
Silnik: 2.0 dci 150
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Panowie, założcie sobie oddzielny temat o głowicach w 1.6eb i ich wadach. To nie jest główny temat tego wątku.

Teraz do rzeczy:
Przejechałem się identycznym Focusem z 1.6EB 150km kolegi - przebieg niemal identyczny, rocznik ten sam. I jestem bardzo zaskoczony jak ten silnik ładnie się kręci od 1500 obrotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanie dlaczego mój tak nie robi?

U kolegi wygląda to dość liniowo, u mnie natomiast przy 1500obr czuję się jakbym jechał dieslem bez turbiny. Dopiero powyżej 2000obr cos sie powoli dzieje, ale to wciąż nie to. Prawdziwa moc na koła wpada ok. 3-3,5 tys obrotów, i wtedy faktycznie cuda się dzieją - czuć, że auto ma na prawdę fajną moc.

Pytanie, co może być nie tak, że faktycznie 1.6eb "ciągnie" od dołu równo, a u mnie dopiero grubo powyżej 2k?
Czy to może być wina tych nieszczęsnych wariatorów? Albo turbina? Może zawór EGR? Ktoś miał podobne doświadczenia?

Auto raczej ma 150km przy tych 6000 obrotów.. tego się bym nie obawiał, bo różnicy powyżej 3k obrotów miedzy oboma autami nie widzę.
p4damczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 21:27   #38
xtremesystems
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: octavia 3 fl
Silnik: 1,8Tsi
Rocznik: 2017
Postów: 43
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Cytat:
Napisał p4damczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz do rzeczy:
Przejechałem się identycznym Focusem z 1.6EB 150km kolegi - przebieg niemal identyczny, rocznik ten sam. I jestem bardzo zaskoczony jak ten silnik ładnie się kręci od 1500 obrotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanie dlaczego mój tak nie robi?



proste bo zakupiles ujechane padło. dodatkowo niecmajac pełnej wiedzy na temat usterek bo jestes kolejnym wlascicielem [mechanik tez mogl nie znac wszystkich usterek]. zaczales naprawiac auto z dość skomplikowanym silnikiem. wlozyles w niego 2k zl i zapewne wlozysz drugie tyle.
a ide o zaklad ze na koncu auto sprzedasz bo szkoda ci bedzie ladowac kasy w auto z uwalonym silnikiem

nowoczesne silniki są tak skaplikowane ze powaznej awarii nie oplaca sie naprawiac. bo mozna naprawiac tak jak ty czyli polsrodkami [i efekt jest taki jaki widzisz] a nie oplaca sie juz do auta wrzucic silnika


wez pod uwage ze plyn chlodniczy odpowiada za chlodzenie silnika [blok], turbo, egr

kazdy z tych elementow mogl ulec mniejszemu lub wiekszemu uszkodzeniu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
xtremesystems jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 22:15   #39
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Wczoraj rozbierałem swój przegrzany silnik. Koła zmiennych faz rozrządu są dwa i są różne - przynajmniej u mnie mają dwa różne oznaczenia. Mogły być np źle przykręcone do wałków rozrządu (bo żeby zdjąć głowicę, to te trzeba zdemontować, a nie da się wyjąć wałków, bez zdejmowania wariatorów, bo te zaczepiają o blok silnika...) Same zawory sterujące mimo że wyglądają tak samo muszę dokładnie obejrzeć - ale IMHO jeżeli ktoś włożyłby je odwrotnie to problemy byłyby od samego początku i zawsze a nie tylko czasami, bo fazy rozrządu zmieniają się cały czas i miałbyś powtarzalność kiedy wyskakuje check engine. Jutro mogę porównać zawory sterujące i wrzucę fotki.

Co do powodów przegrzania - u mnie pękł wężyk przy jeździe na autostradzie. Podobno akcja wężykowa była tylko w 1.0EB i nie dotknęła silników 1.6. W 1.0 było o tyle ostro, że tam i turbina jest chłodzona wodą - brak chłodzenia = dantejskie sceny. w 1.6EB nie ma tego dodatkowego chłodzenia i nie jest tak źle. w USA z jakiegoś powodu ubywało płynu (i nadal ubywa w autach <3 roku) i po akcjach FORDA można domniemywać, że chodzi między innymi o błąd logiki działania zaworów przestawiających obieg z małego (żeby się silnik szybciej nagrzał) na duży (do chłodnicy). Do tego w samochodach nie działa wskaźnik temperatury - już przy 60oC wskazówka idzie do pionu, a potem niezależnie od tego czy jest 90 czy 100 pozostaje w pionie. A jak zniknie płyn lub układ się zapowietrzy to czujnik pokazuje temperaturę wrzenia - czyli ok 100C i nawet komputer nie zarejestruje przegrzania - tak było u mnie. Użytkownik jedzie sobie na tempomacie autostradą bez chłodzenia (coś jak ja) - i zarzyna silnik. Ja akurat zmieniłem bieg i mi się silnik wyłączył... Druga faza akcji Forda to dokładanie czujnika poziomu płynu chłodniczego (wymiana zbiorniczka na taki z czujnikiem - chyba S-max 2.2tdci ma taki czujnik). Ba - mam czujnik ilości płynu do spryskiwaczy, ale nie mam czujnika płynu chłodniczego, a zastosowane zabezpieczenia nie dają informacji o przegrzewającym się silniku. Żadna kontrolka ani żadna lampka się nie zapali - dopiero jak zgaśnie silnik...
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2017, 06:16   #40
p4damczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Renault Laguna Coupe
Silnik: 2.0 dci 150
Rocznik: 2009
Postów: 35
Cool Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Cytat:
Napisał xtremesystems Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proste bo zakupiles ujechane padło. dodatkowo niecmajac pełnej wiedzy na temat usterek bo jestes kolejnym wlascicielem [mechanik tez mogl nie znac wszystkich usterek]. zaczales naprawiac auto z dość skomplikowanym silnikiem. wlozyles w niego 2k zl i zapewne wlozysz drugie tyle.
a ide o zaklad ze na koncu auto sprzedasz bo szkoda ci bedzie ladowac kasy w auto z uwalonym silnikiem

nowoczesne silniki są tak skaplikowane ze powaznej awarii nie oplaca sie naprawiac. bo mozna naprawiac tak jak ty czyli polsrodkami [i efekt jest taki jaki widzisz] a nie oplaca sie juz do auta wrzucic silnika


wez pod uwage ze plyn chlodniczy odpowiada za chlodzenie silnika [blok], turbo, egr

kazdy z tych elementow mogl ulec mniejszemu lub wiekszemu uszkodzeniu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Kolego, mnie interesują konkrety a nie ogólniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale jako, że jesteś posiadaczem 1.6 tdi to nie oczekuje ich od Ciebie.
p4damczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.