Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2010, 19:40   #1
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Osłona silnika pod zderzak

Witam
Po spotkaniu z zającem zderzak przedni mojego Mondka nieco zubożał, więc po dość długim już czasie postanowiłem go uzupełnić. Na allegro znalazłem brakujące mi fragmenty
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z tą osłoną mam jednak problem. Nie wiem jak to ma być zamontowane, lub może czegoś brak pod przednim zderzakiem ? Chyba kupiłem Mondziaka bez tego ostatniego plastiku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znalazłem podobnego wątku. Czy temat był już poruszany w przeszłości ? Trudno znaleźć odpowiednich fotek.
Wielka prośba - Czy może ktoś zrobić fotkę, lub opisać co tu jest nie tak, czy czegoś jeszcze mi brak ? Będę wdzięczny za pomoc. Wystarczy kilka wyraźnych zdjęć zderzaka od dołu.
Pozdr.
slazdu

__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 19:48   #2
zibizw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Skąd: Łask
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Podłogę pod silnik montuje się na blachowkręty w odpowiednie miejsca w podwoziu i ramie są tam takie plastikowe "korki" spasowane z otworami płyty. A ten ostatni plastik przykręca sie na sruby przy a ten łuk jest mocowany na takie wsuwki do zderzaka i chyba skręcany muszę zaglądnąć pod samochód. A co do podłogi pod silnik poszukaj oryginalnej z jakiegoś rozbitka ta polska manufaktura jest g.. warta.
zibizw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 21:37   #3
Kamil26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2,0TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

witam, tak więc kolego te dwie pierwsze listwy to są tylko nakładki wpinane w zderzak, natomiast brakuje Ci dolnego spojlera zderzaka bez którego montaż osłony chłodnicy jest bezsensowny, gdyż pęd wiatru po prostu tą osłonkę wyrwie. poniżej masz przykłady co jest Ci potrzebne
tu masz tą dolną część zderzaka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
idąc dalej możesz też zamontować osłonę silnika:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a to wszystko mocujesz na takie spinki-wkręty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pozdrawiam
Kamil26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 22:58   #4
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Bardzo ładny i szczegółowy opis Kolegi wyżej ,pogratulować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 09:23   #5
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Wiedziałem, że czegoś mi tu brak. Wielkie dzięki.
Pozdr
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 19:52   #6
mszary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Stargard Szczecinski
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Witam,
Mam Mondeo MK3 TDCi 2002 rok. Ostatnio był lakierowany cały i lakiernik kazał jeszcze kupić osłonę pod zderzak (tą osłonę chłodnicy, ten "łuk" taki) z uwagi na fakt, że stara jest połamana.
Dzisiaj grzebałem trochę przy aucie i zauważyłem że pod autem nie mam żadnej osłony a wydaje mi się, razem z tą osłoną pod zderzakiem miałem też osłonę silnika - taką dużą.
Rozmawiałem z gościem, od którego kupuję osłonę pod zderzak i on po numerze VIN mojego auta sprawdził i oddzwonił do mnie i powiedział, że w moim aucie nigdy nie było dużej osłony pod silnik tylko jakies dwie małe na same filtry jakieś - chyba tak powiedział bo nie pamiętam.
Zacząłem szukać na forum o tych osłonach ale chciałbym teraz pozbierać to wszystko bo niektóre rzeczy sa nieaktualne i linki nie działają...
Czy jak nie miałem osłony pod silnikiem jednak a kupię takową to czy przykręcę ją normalnie? chodzi mi o to czy mam już "fabrycznie" porobione otwory do przykręcenia osłony której nie mam?
Czy z racji tego że osłony pod silnik nie ma wcale to nie przeszkadza to w jeździe i mogę jeździć nawet szybko i po kałużach?

No i cytuję niżej fajnego posta, jednak linki nie działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy mógłby ktoś naprowadzić na te części w aktualnych aukcjach?
Cytat:
Napisał Kamil26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, tak więc kolego te dwie pierwsze listwy to są tylko nakładki wpinane w zderzak, natomiast brakuje Ci dolnego spojlera zderzaka bez którego montaż osłony chłodnicy jest bezsensowny, gdyż pęd wiatru po prostu tą osłonkę wyrwie. poniżej masz przykłady co jest Ci potrzebne
tu masz tą dolną część zderzaka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
idąc dalej możesz też zamontować osłonę silnika:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a to wszystko mocujesz na takie spinki-wkręty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pozdrawiam
mszary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 20:39   #7
logos11
ford::beginner
 
Avatar logos11
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo zombi mk3
Silnik: 2.0 HE + Lpg
Rocznik: 2003 FL
Postów: 13
Talking Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Oryginalnie w moim mondku też nie było osłon pod chłodnicą i silnikiem.
W ciągu pierwszego tygodnia od zakupu auta podjechałem do ASO, gdzie stwierdzono że nie ma osłon i nie było.
Więc podjechałem do sklepu "auto-lampy" na ulicy Bocznej w Bydzi i od ręki (dziwne?) kupiłem zamienniki w bardzo przystępnej cenie; 2 osłony gdzieś około 120 pln.
Dokupiłem plastikowe zaczepy, wkręty, i po godzinie miałem obie założone.
I trzymają do dzisiaj!
Gdyż otwory pod osłony są w każdym mondku, gorzej z osłonami.
Aha, oryginały kosztowałyby mnie ponad 1200 pln + zaczepy + wkręty....
logos11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 21:17   #8
maku123
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Koło, wielkopolska
Model: ?
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 102
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Ja po zakupie mondka miałem tylko osłonę chłodnicy natomiast brakowalo osłony zderzaka, którą kupiłem tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wkręty i spinki dokupiłem w ASO, z czasem okazało się, że oryginalne spinki (te białe) są za słabe bo osłona wyczepiała się w czasie jazdy w dwóch miejscach i w końcu dokupiłem spinki czerwone czyli takie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z tymi czerwonymi nie ma problemu trzymają super.
maku123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 16:03   #9
sebo86
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Tułowice
Model: Mondeo Turnier Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Ostatnio podczas sprawdzania świec do podgrzewacza musiałem wykręcić parę wkrętów od osłony silnika. Niestety po chęci skręcenia tych wkrętów z powrotem nie mogłem wkręcić jednego wkręta na końcu osłony prawej, skutkiem czego tył osłony mocno odstawał i prawie ocierał o ziemie.
Po przyjrzeniu się miejscu mocowania uchwytu jest tam duży okrągły otwór i za nic tam wkrętak nie złapie (nie będzie trzymał). Wygląda to tak jakby pasował tam jakiś bardzo gruby plastikowy uchwyt ale na pewno nie żaden podobny wkręt który jest montowany w innych miejscach.
Jaki element odpowiada za podtrzymywanie tylnej części prawej osłony?
sebo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 16:12   #10
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Osłona silnika pod zderzak MK III.

Cytat:
Napisał sebo86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio podczas sprawdzania świec do podgrzewacza musiałem wykręcić parę wkrętów od osłony silnika. Niestety po chęci skręcenia tych wkrętów z powrotem nie mogłem wkręcić jednego wkręta na końcu osłony prawej, skutkiem czego tył osłony mocno odstawał i prawie ocierał o ziemie.
Po przyjrzeniu się miejscu mocowania uchwytu jest tam duży okrągły otwór i za nic tam wkrętak nie złapie (nie będzie trzymał). Wygląda to tak jakby pasował tam jakiś bardzo gruby plastikowy uchwyt ale na pewno nie żaden podobny wkręt który jest montowany w innych miejscach.
Jaki element odpowiada za podtrzymywanie tylnej części prawej osłony?
gdzieś zgubiłeś plastikowy kołek, bądź metalową rozpórkę (blaszkę) w którą ten wkręt wchodzi
tu masz link
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez maestro06 ; 04-01-2011 o 16:17
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.