Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2011, 07:16   #1
czarafa
ford::beginner
 
Avatar czarafa
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Olsztyn
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Rodzaj paliwa

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem Fokusa jak w prefiksie widać 1.8 TDDi od roku.
Pytanie moje dotyczy waszych doświadczeń z tzw. paliwami premium.
Nie pytam o różnice w spalaniu , bo o tym jest już doskonały post - test.
Pytanie innej natury. Do tej pory tankuje na orlenie napęd zwykły czasem Vervę - u mnie różnicy w spalaniu nie było, może niewielka w kulturze pracy i żwawości auta. ( a może powinienem spróbować innego premium nie z orlenu)
Spotkałem natomiast kolegę z mondeo TDCI, który postawił taką tezę - tankował paliwo premium ( dokladnie to bp Ultimate) - po jakimś czasie chwilami zaczęła mu migać sprężynka - zmienił paliwo na normalne i problem zniknął.

Pytanie więc czy prawdą jest że paliwa te są bardziej "suche" i mogą powodować na dłuższą metę uszkodzenia układu zasilania ( oczywiście nie tak jak we wspomnianym poście teście na eskorcie)?

czarafa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 13:51   #2
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Rodzaj paliwa

Ja zawsze leje zwykłe z Orelnu i jest wszystko dobrze. Raz jak leciałem do niemiec to w stronę powrotną w niemczech zalałem mu premium i potem Bp ultimate do pełna już u nas i żadnej ale to żadnej różnicy nie widziałem ani w spalaniu ani w tym, żę lepiej szedł. Nie ma sensu cudować. Nowe ciężarówki są w układach common rail i nowe maszyny tak samo a ludzie latają na zwykłym ON i jest ok. Ważne, żeby to zwykłe było odpowiedniej jakości.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 19:29   #3
wojtas28
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: Brzeg/OP
Model: Ford Ka ru8
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 149
Cool Odp: Rodzaj paliwa

Witam.
Ja zawsze mam problem z zalaniem paliwa LOTOS .
Pieni się i co chwilę wybija spust.
Wlew jest szeroki,ale z pistoletu leci piana ,jakby ktoś płynu do naczyń dodał.
Myślę ,że chyba oni w ten sposób chyba oszukują klientów.
Zamiast 1l paliwa masz litr mieszaniny paliwa z powietrzem.
Na innych stacjach wciskam spust do końca i nie ma problemu.
Ma kto podobne doświadczenie?
wojtas28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 21:05   #4
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: Rodzaj paliwa

Zbieg okoliczności, jedne i drugie paliwa mają spełniać pewne normy zapewniające bezproblemową pracę silnika.
Lej zwykłe paliwo, nie ma sensu przepłacać za coś, co z pewnością nic nie wniesie prócz cieńszego portfela.
Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 22:04   #5
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Rodzaj paliwa

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zawsze leje zwykłe z Orelnu i jest wszystko dobrze. Raz jak leciałem do niemiec to w stronę powrotną w niemczech zalałem mu premium i potem Bp ultimate do pełna już u nas i żadnej ale to żadnej różnicy nie widziałem ani w spalaniu ani w tym, żę lepiej szedł. Nie ma sensu cudować. Nowe ciężarówki są w układach common rail i nowe maszyny tak samo a ludzie latają na zwykłym ON i jest ok. Ważne, żeby to zwykłe było odpowiedniej jakości.
Zgadzam się w pełni...!!! ja jak lałem to niby lepsze paliwo to żadnej ani to żadnej różnicy nie odczułem...myślę że w używanym samochodzie nie ma sensu tankowac tego lepszego i dopłacać w każdym litrze...myślę że ma to sens jak mamy nowe auto z salonu i wiemy co jest lane od poczatkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 17:35   #6
czarafa
ford::beginner
 
Avatar czarafa
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Olsztyn
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rodzaj paliwa

Tak,
dzięki za wasze opinie - ostatnio zrobiłem test i fakt nie wyszło nic oprócz cieńszego portfela.
czarafa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 18:21   #7
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Rodzaj paliwa

Raz na jakiś czas można zalać tego " lepszego paliwa", może i te paliwo daje przyrost mocy rzędu max 1 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., którego i tak nie odczujemy. Ale za to te lepsze paliwo jest bardziej suche co nie zbyt dobrze wpływa na smarowanie naszego układu paliwowego tj. pompa, wtryski itp. Zostaw te lepsze paliwo dla innych, tankuj zwykłe normalne i do głowy nie bierzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.