Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2018, 08:12   #1
reptun
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Fussion
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Praca silnika - drgania - 1.4 TDCi

Awaria tylnej wycieraczki, spowodowała unieruchomienie silnika - wystąpiło chyba jakieś zwarcie bo po odpięciu zasilania z tylnej wycieraczki, silnik odpalił.
Wcześniej, napięcie na pompie ropy tylko 7V i ropa nie była pompowana - brak ropy na powrocie do baku!

Niestety po uruchomieniu strasznie telepie całym silnikiem i głośno klekoce, aż czuć na fotelach, mimo że obroty poprawne - lekko powyżej 800.

Sprawdzając (zanim odkryłem problem wycieraczki) wcześniej wszystko co się da pod maską odpinałem przewody paliwowe, potem dopompowałem ręcznie paliwo, ale czy takie chwilowe niewłaściwe działanie pompy paliwa mogło uszkodzić wtryski?

Czy ma ktoś może pomysł gdzie jeszcze szukać problemu?
Chce jeszcze wypiąć układ sterowania wycieraczkami (przerywnik) ale nie wiem gdzie go znaleźć - może on coś się uszkodził i daje jakieś lewe prądy na auto?

Na razie nie chcę płacić za podpinanie do kompa - chciałbym sam jeżeli to możliwe usunąć problem.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

reptun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 14:03   #2
reptun
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Fussion
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Praca silnika - drgania - 1.4 TDCi

Cytat:
Napisał reptun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Awaria tylnej wycieraczki, spowodowała unieruchomienie silnika - wystąpiło chyba jakieś zwarcie bo po odpięciu zasilania z tylnej wycieraczki, silnik odpalił.
Wcześniej, napięcie na pompie ropy tylko 7V i ropa nie była pompowana - brak ropy na powrocie do baku!

Niestety po uruchomieniu strasznie telepie całym silnikiem i głośno klekoce, aż czuć na fotelach, mimo że obroty poprawne - lekko powyżej 800.

Sprawdzając (zanim odkryłem problem wycieraczki) wcześniej wszystko co się da pod maską odpinałem przewody paliwowe, potem dopompowałem ręcznie paliwo, ale czy takie chwilowe niewłaściwe działanie pompy paliwa mogło uszkodzić wtryski?

Czy ma ktoś może pomysł gdzie jeszcze szukać problemu?
Chce jeszcze wypiąć układ sterowania wycieraczkami (przerywnik) ale nie wiem gdzie go znaleźć - może on coś się uszkodził i daje jakieś lewe prądy na auto?

Na razie nie chcę płacić za podpinanie do kompa - chciałbym sam jeżeli to możliwe usunąć problem.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Praca silnika się ustatkowała - może to był efekt zapowietrzenia układu paliwowego...

niemniej jednak jakby ktoś mógł podpowiedzieć który stycznik odpowiada za pracę tylnej wycieraczki, czy napięcie na silnik wycieraczki podawane jest cały czas? Czy powinno być tylko podawane w momencie przełączenia manetki od wycieraczek?
reptun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.