Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2016, 19:48   #1
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

Odkąd kupiłem swojego Focusa, za każdym razem jak podłączam go pod Forscana to przy odczytywaniu kodów błędów DTC nie ma nic (brak błędów), natomiast jak robię test "samo-diagnostyka na żądanie" na włączonym silniku w Forscanie to wywala DTC 1408 opisany jako "Wartość przepływu EGR poza zakresem dla testu własnego. Uklad EGR nie przeszedl testu przeplywu KOER EGR". Dodam, że silnik pracuje normalnie, przyspiesza super, nie ma falowania obrotów, nie przerywa, dynamika znakomita (zwłaszcza odkąd usunąłem klapki z kolektora) i nie świeci też "check engine". Jak sądzicie czy w tym przypadku błąd DTC 1408 sugeruje złe działanie (uszkodzenie) EGR`a??

Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 13:24   #2
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

Powiedz co muszę mieć/zrobić, żeby sprawdzić czy ja nie mam podobnego błędu?
Przy okazji zapytam, masz może czasem problem z ponownym rozruchem silnika, po krótkich przejazdach, ew. po dłuższych, ale kiedy silnik zdąży trochę ostygnąć?
Gdzieś w necie znalazłem info, że za tą dolegliwość jest odpowiedzialny właśnie EGR i nie da się z tym nic zrobić...
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 18:29   #3
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

Cytat:
Napisał Lukasp85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz co muszę mieć/zrobić, żeby sprawdzić czy ja nie mam podobnego błędu?
Przy okazji zapytam, masz może czasem problem z ponownym rozruchem silnika, po krótkich przejazdach, ew. po dłuższych, ale kiedy silnik zdąży trochę ostygnąć?
Gdzieś w necie znalazłem info, że za tą dolegliwość jest odpowiedzialny właśnie EGR i nie da się z tym nic zrobić...
Kup interfejs diagnostyczny (ja mam ELM 327) i ściągnij z netu program Forscan... I przy pomocy tego programu odczytasz kody DTC, sprawdzisz działanie wielu podzespołów w czasie rzeczywistym i wykonasz testy diagnostyczne.

Co do problemów z ponownym rozruchem to nie występują. A skoro tak jest jak piszesz, to znaczy, że u mnie nie występuje kolejna "przypadłość" związana z zaworem EGR, a jednak komputer wywala błąd EGR`a w czasie testu...
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 17:03   #4
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

A propo EGR`a to mam dwa kolejne pytania.
Czy w tym silniku EGR jest połączony z układem chłodzenia?? Podłączony jest do niego jakiś gumowy przewód i zastanawia mnie czy to z układu chłodzenia czy jakiś podciśnieniowy...
I druga sprawa - dostęp do EGR`a jest dość nieciekawy (trzeba by rozebrać sporo osprzętu aby móc go wykręcić) natomiast łatwo dostępne są 4 śruby, którymi przykręcona jest plastikowa kopułka do ERG`a, pod którą podłącza się przewody. Czy odkręcenie samej tej kopułki pozwala już na "oczyszczenie" tego zaworu (za pomocą jakiegoś środka w spreju oczywiście)??
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 11:25   #5
wierha
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Luboń
Model: Focus MKII 2008
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

witaj,
mam ten sam błąd w testach co w Twoim aucie. jak do tej pory ( 40 kkm) egr wyświetlił mi dwa razy check engine. po za tym większyh problemów nie mam. jeżdżę na krótkich dystansach.
wierha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 11:24   #6
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

Ja miałem w końcu okazję podpiąć auto do kompa, bo wracając autostradą mignął mi kilka razy Check engine i wyszło...... nic, żadnych błędów, a 50 dyszek poszło.
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 10:57   #7
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A propo EGR`a to mam dwa kolejne pytania.
Czy w tym silniku EGR jest połączony z układem chłodzenia?? Podłączony jest do niego jakiś gumowy przewód i zastanawia mnie czy to z układu chłodzenia czy jakiś podciśnieniowy...
I druga sprawa - dostęp do EGR`a jest dość nieciekawy (trzeba by rozebrać sporo osprzętu aby móc go wykręcić) natomiast łatwo dostępne są 4 śruby, którymi przykręcona jest plastikowa kopułka do ERG`a, pod którą podłącza się przewody. Czy odkręcenie samej tej kopułki pozwala już na "oczyszczenie" tego zaworu (za pomocą jakiegoś środka w spreju oczywiście)??
Odświeżam kotleta. Wcześniej nie miałem tego błędu, tak samo nie świeci mi się check engine, ale od ostatniego sprawdzania wywala mi taki komunikat: Kod: P1408 - Wartość przepływu EGR poza zakresem dla testu własnego.

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

Wartość przepływu EGR poza zakresem dla testu własnego.

Uklad EGR nie przeszedl testu przeplywu KOER EGR.

I jak sobie poradziłeś z tym problemem?
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 08:33   #8
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

Cytat:
Napisał ChceMiecCMAXa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam kotleta. Wcześniej nie miałem tego błędu, tak samo nie świeci mi się check engine, ale od ostatniego sprawdzania wywala mi taki komunikat: Kod: P1408 - Wartość przepływu EGR poza zakresem dla testu własnego.

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

Wartość przepływu EGR poza zakresem dla testu własnego.

Uklad EGR nie przeszedl testu przeplywu KOER EGR.

I jak sobie poradziłeś z tym problemem?
Dałem sobie z tym spokój i nic nie robiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko u mnie ten błąd pojawia się wyłącznie przy robieniu testu (w Forscanie) samodiagnostyki, przy "zwykłym" odczytywaniu błędów DTC, ten błąd się nie pojawia...
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 15:29   #9
trutana
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-05-2014
Skąd: Siemianowice
Model: focus mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

Jak rozpoznać w chłodny dzien najlepiej rano , jeżeli bedziesz miał problem z ruszeniem w przedziale 1000- 2000 obrotów to masz zapchany egr , niestety aktualnie są upały to nic sie nie dowiesz
trutana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 18:46   #10
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-He jak rozpoznać uszkodzony zawór EGR??

to czesty blad podczas robienia testu forscanem,
tez mi go wywalalo w mondeo mk3 i w c-maxie a wiem ze zawor jest sprawny (oba w benzynie),
komputer nie pokazuje zadnych bledow, problemow z jazda rowniez, blad tylko podczas robienia testow
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.