Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2017, 17:10   #21
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dziwne cykanie w komorze silnika.

W okolicy prawego koła to masz pompę układu wspomagania, ale kierownicy. I to jest układ elektro hydrauliczny - mogłoby tłumaczyć niezależność od obrotów silnika.

Co do wspomagania hamulców, to wydawało mi się, że to akurat jest realizowane podciśnieniowo, a pompa podciśnienia jest zupełnie w innym miejscu i nie jest napędzana elektrycznie, a z wałka rozrządu.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 17:42   #22
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dziwne cykanie w komorze silnika.

Czyli taka pompa jest w okolicy koła ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ona może wydawać taki cykający dźwięk i co ewentualnie może być tego przyczyną?Awaria, płyn, nieszczelność?
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 06:37   #23
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Dziwne cykanie w komorze silnika.

niestety tez mnie to dopadło, zaczyna sie 5 sek po odpaleniu lekkim cykaniem i przechodzi w szelest i ustaje po przejechaniu kilku km. Chyba bez wizyty u mechanika się nie obejdzie. Zastanawia mnie tylko czy taki dźwięk może powodować pasek osprzętu...
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 09:28   #24
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dziwne cykanie w komorze silnika.

Pewnie może powodować, bo trudno dokładnie opisać dźwięk.
W przypadku który mnie interesuje to raczej nie pasek. Dźwięk jest podobny do nieszczelnych wtrysków ale bez takiego pogłosu jakby drobne w kieszeni.
I niezależny od obrotów. Nie mam okazji sprawdzić czy kręcąc kierownicą coś się zmienia.
Nie mam takiego auta z silnikiem 1.6 Tdci i dopiero zastanawiam się nad kupnem.
Więc sam nie sprawdzę. Jednak jak sprzedawca w ASO mówi że ten typ tak ma to nie chce mi się do końca wierzyć. Auto będę zmieniał dopiero na koniec tego roku to mam trochę czasu, może ktoś spotkał się z czym takim. Każda uwaga jest cenna dla mnie.
W tej chwili dla mnie najprawdopodobniej jest to pompa układu wspomagania kierowniczego.( Przepraszam za pomyłkę z hamulcowym)
Ale czy za niski stan oleju może powodować taki objaw.Miałem też jazdę próbną i przy maksymalnym skręcie auto trochę szarpie, można to połączyć z pompą?
Trochę szarpało w maksymalnym skręcie na parkingu ale myślałem że mam to auto nie wyczute i opona była szersza niż w moich autach. Myślałem że to przez to, ale teraz jak się zastanowić ? No ale czemu w praktycznie nowym aucie miało by być coś nie tak z pompą? I czemu sporo 1.6 Tdci tak cyka jak człowiek zwróci na to uwagę ?
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 09:16   #25
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Dziwne cykanie w komorze silnika.

Ja nie wiem co myśleć, jak bylo ciepło to nie było słychać nic. Jak były zimniejsze dni to czasami było slychać, teraz słychać zawsze ale nie od razu po odpaleniu tylko tak pare sek później. Dzisiaj myślałem ze nie bedzie a pojawilo sie 30 sek op odpaleniu. A po przejechaniu kilku km wszystko ucicha... Nagrałem dźwięk... bede musial pogadac z jakims mechanikiem...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
najlepiej to slychcać od okolo 5-6 sek

Ostatnio edytowane przez dell47 ; 04-01-2017 o 09:43
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2017, 09:20   #26
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Dziwne cykanie w komorze silnika.

Czytałem o podobnych świerszczach pod maską ale to raczej na rozgrzanym silniku a u mnie to się pojawia na zimnym..
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 21:09   #27
Vormiliion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Dziwna praca silnika - cykanie i warkot

Witam,

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem FF2 1.6 90km TDCi z 2005 roku. Samochód wg licznika 198 tys.

Mam problem z dziwnym "cykaniem" podczas pracy silnika oraz, jak mi się wydaje, silnik dziwnie warkocze (w porównaniu do FF1 1.8 115km TDCi). Odgłosy jakby przycichały podczas dodawania gazu.

Link do filmu (w 720p+ lepszy dźwięk): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wczoraj w autoryzowanym serwisie Boscha uszczelnione zostały wtryski wraz z regeneracją + wymieniony filtr paliwa. Na domiar złego koła zębate przy rozrządzie są brudne od oleju (rozrząd do wymiany w przyszłym tygodniu) a także jakaś część poniżej pompy wody (kompresor klimatyzacji?).

Z dodatkowych usterek - zapchany zawór EGR i być może koło dwumasowe (nie szarpie przy zmianie biegów ale trzepie budą przy gaszeniu silnika).

Czy mogę prosić o jakieś porady/sugestie odnośnie objawów z filmu? Nie chciałbym jechać do warsztatu w ciemno i wymienić pół samochodu w poszukiwaniu problemu..
Vormiliion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 21:40   #28
pltomek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika - cykanie i warkot

Może to cykanie jest spowodowane tym że ta śruba Ci lata?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
pltomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 21:47   #29
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika - cykanie i warkot

no śruba lata jak kij w wiadrze
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 21:48   #30
pltomek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika - cykanie i warkot

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no śruba lata jak kij w wiadrze
To dokrec i może cykanie zniknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
pltomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.