Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2007, 19:45   #1
Robsoon
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 10-08-2006
Skąd: Wrocław
Model: Sierra/Mondeo
Silnik: 2,0 DOHC/DW10C
Rocznik: 1991/2012
Postów: 15
Domyślnie blos w Fordzie Sierra

Sprawa wygląda tak. Gaz został założony w Fordzie Sierra 2.0 OHC EFI w warsztacie tym samym co u Fatso, po początkowych problemach został wymieniony reduktor na BRC ECO 100 KW (nie mozna było okiełznac spalania).
Blos został zamontowany w taki sposób:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Reduktor jest pod nim.
Wszystko było pieknie i ładnie, spalanie na miescie wychodziło ok 12L, w trasie ok 11 :fcp20 ale bryka jeździła i problemów raczej nie było. Niespodziewanie pojawiły się strzały w wydechu podczas hamowania silnikiem i to takie że leciał ogień z rury, po takim strzale (serii strzałów) silnik nie radzi sobie z wolnymi obrotami i najczęściej gaśnie. Oczywiscie wtedy strasznie śmierdzi gazem - krótko mówiac pewnie się zalewa.
Oczywiscie gazownicy (warsztat montujacy) nie potrafia sobie poradzić z problemem, wysłali mnie na diagnostyke silnika (całkowicie zbędną jak się okazało bo świece i kable są ok (motorcraft) kopułka i palec nowe (bosch)) zapłon ustawiony prawidłowo itd. Na benzynie auto pracuje prawidłowo ( a 100 zł poszło w ...).
Podobno jest cały czas bogato i nie widać efektów regulowania na analizatorze, auto wciąga na miescie 14L nosem i strzela ochoczo płomieniem z rury... Pomóżcie ludkowie zanim wezmę siekierę i cały ten gaz...

Robsoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2007, 20:08   #2
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Na mój gust to ci się blos zacina i podaje za dużo paliwa. Ile już na nim zrobiłeś kilosów? Może czas na lekką higienę :-) Sprawdziłbym też ten dolot, czy ci go nie rozszczelniło od wybuchów. Ale wtedy by było raczej ubogo.
Sprawdź filtr powietrza.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2007, 20:15   #3
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

Na poczatek proponuję sprawdzić, czy podpora przegrody w blosie jest całkowicie wykręcona, blosa wyprać i przesmarować, sprawdzić bardzo dokładnie szczelnosć dolotu na odcinku kolektor ssący====blos.
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 22:07   #4
Robsoon
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 10-08-2006
Skąd: Wrocław
Model: Sierra/Mondeo
Silnik: 2,0 DOHC/DW10C
Rocznik: 1991/2012
Postów: 15
Domyślnie

Od załozenia zrobiłem jakieś 12 tyś km, nie strzela w dolot tylko w wydech, za to bardzo spektakularnie. Postaram sie jutro rozebrać blosika i wyczyścić. No co szczególnie powinienem zwrócić uwagę?
Robsoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 08:59   #5
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

Według najnowszych zaleceń BRC (w naszej instrukcji jeszcze nie uwzględnionych) Blosa pierzesz zdejmujac kopułkę (tą z króćcem do podłączenia LPG od parownika), wtedy jest szansa, że nie rozregulujesz ale ja sugeruję jednak zabranie go do domku, porządne czyszczenie, smarowanie i potem regulację. Smarowanie nie żadnym towotem tylko jakimś delikatnym smarkiem, Struna proponuje dwusiarczek molibdenu, w ostateczności może być WD40.
Jak się jeszcze przed czyszczeniem dobierzesz do blosa to poruszaj przegrodą i zwróć uwagę, czy chodzi lekko i gdzieś się nie przycina.
Po założeniu sprawdź dolot czy się gdzieś delikatnie nie rozbeszczelnił i na analizator.
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 10:46   #6
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

ja zanim rozkręcę to zaznaczam pisaczkiem położenie śruby regulacyjnej i liczę obroty wykręcając - po czyszczeniu wkręcam o tyle samo obrotów do narysowanej kreski - zazwyczaj nie trzeba wtedy ponownie regulować.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 12:27   #7
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

no jo, ale ja tu podejrzewam, że oprócz zagnojenia to coś się jeszcze rozjechało regulacyjnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 12:41   #8
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

może być od zacinania się przepustnicy blosa takie cosik, ale tak czy owak warto by odczytać błędy z ECU, może się coś ciekawego pojawiło.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 15:34   #9
gondoljerzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2005
Postów: 161
Domyślnie

Cytat:
Napisał maup
... Smarowanie nie żadnym towotem tylko jakimś delikatnym smarkiem, Struna proponuje dwusiarczek molibdenu, w ostateczności może być WD40...
O nie, tylko nie WuDa40, to przereklamowane badziewie jest dobre do wypierania wody z mechanizmów, ale nie do smarowania. Efekt smarujący znika po maks kilku dniach.
Ja daję swemu Blosowi odrobinkę Militeca.
gondoljerzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 21:16   #10
mtz
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2005
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,2 tdci 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 273
Domyślnie

Cytat:
Napisał Struna
ja zanim rozkręcę to zaznaczam pisaczkiem położenie śruby regulacyjnej i liczę obroty wykręcając - po czyszczeniu wkręcam o tyle samo obrotów do narysowanej kreski - zazwyczaj nie trzeba wtedy ponownie regulować.
Z tymi obrotami może być różnie zależy jak gwint chyci. Lepiej jest zaznaczyć jak pisałeś i liczyć dokręcając na maxa. Następnie po czyszczeniu analogicznie dokręcić na max i luzować obliczoną wcześniej ilość obrotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swój posmarowałem śladową ilością smaru do przegubów ( taki w tubce ) i wszystko działa bez problemów
__________________
Pozdrawiam Mateusz

http://www.install-serwis.com.pl
mtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.