Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2022, 13:36   #1
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Kolizja drogowa, uszkodzony przód

Witam, miałem wczoraj przygodę na drodze. Wracając do domu, kierowca jadący z naprzeciwka nie wyrobił w zakręcie i poleciał prosto we mnie. Uszkodzenia to zderzak, lampy, maska, wystrzeliły dwie poduszki, pas do wymiany, pompa wspomagania rzęzi choć nie zauważyłem żadnego wycieku.
Chłodnica cała raczej, motor pali normalnie.
Czekam teraz na rzeczoznawcę, ma być jutro. Pytanie raczej takie wczesne w tym przypadku, jak to jest z tymi czujnikami w pasie przednim po takim zderzeniu? Sam samochód jest stary, bo 2005 rok więc nie wiem jak by wyglądała naprawa. Widzę, że części raczej trudno dostępne będą

cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 17:33   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja drogowa, uszkodzony przód

Przy tym roczniku auta orzekną szkodę całkowitą. Koszt naprawy przekroczy wartość auta przed szkodą. Zatem wyliczone odszkodowanie będzie stanowić różnicę pomiędzy wartością auta przed i po szkodzie. Możesz co prawda próbować podnieść wartość auta przed szkodą, ale trzeba tu udokumentować nakłady poniesione na podniesienie tej wartości. Może to być koszt tuningu, wymiana całych podzespołów (np. silnik, skrzynia biegów), lub doposażenie pojazdu. Mimo wszystko lepiej zorganizować sobie oględziny pojazdu w jakimś warsztacie, gdzie można będzie zdjąć zderzak. Pod poszyciem znajdziesz kolejne uszkodzenia (ślizgi, wzmocnienia, zaczepy). Przy szkodzie całkowitej masz prawo korzystać z samochodu zastępczego (od dnia zdarzenia do otrzymania odszkodowania plus 1-2 dni na znalezienie nowego). Auto zastępcze można wynająć nawet od sąsiada - potrzebna umowa najmu z określoną stawką dzienną (nie wyższą niż w wypożyczalniach). korzystanie z auta zastępczego przyspiesza proces likwidacji szkody, bo generuje koszty po stronie ubezpieczyciela.
Pozdrawiam.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 18:37   #3
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Odp: Kolizja drogowa, uszkodzony przód

Dziękuję za odpowiedź. Z samochodem zastępczym to wiem, zaznaczyłem tę opcję w formularzu. Odszkodowanie na podstawie różnicy wartości auta sprzed kolizji i po. Wolałbym na drugi dzień auto mieć sprawne, jak by w ogóle nie było zdarzenia.
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 18:56   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja drogowa, uszkodzony przód

Nawet jeśli orzekną "całkę" masz prawo naprawiać swoje auto do pełnej jego wartości przed szkodą. Problem w tym, że masz wystrzelone poduchy, a to generuje spory koszt naprawy (cała reszta może być zrobiona na "używkach").
Pozdrawiam.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2022, 20:27   #5
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Odp: Kolizja drogowa, uszkodzony przód

Jest orzeknięta szkoda całkowita na kwotę ponad 12400 zł Wartość pojazdu po kolizji około 2800 zł

Zostawiając auto, problemem zostają te poduszki. Części nie są drogie, zarówno blacharskie. Tylko crash data w sterowniku. Z drugiej strony, nie kupię auta z tym wyposażeniem za tę kwotę 12400 zł
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 00:43   #6
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Kolizja drogowa, uszkodzony przód

Zresetowac modul poduszek to nie problem , biora za modul okolo 80 zl , zalezy od modelu auta , kupic uzywke kokpit z poduszkami plus do kompletu pasy . Jezeli chcesz dalej trzymac auto
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 09:03   #7
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Odp: Kolizja drogowa, uszkodzony przód

Chcę zostawić ten samochód, bo jestem w stanie sam to ogarnąć, tzn te naprawy oprócz kasacji błędu. Tym bardziej nie ogarnę teraz zakupu auta, wiadomo jak teraz stoi rynek. Nie lepszym sposobem byłoby kupić nowy(używany) sensor od airbagów, wolny od błędów?
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 16:37   #8
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie

Cześć Wam, mój galaxy miał przygodę. Dostałem od innego uczestnika prosto w przód. Efekt, to lampy, maska, zderzak, grill i poduszki wraz z pasami do wymiany.

Nie planowałem zmieniać auta teraz, także ani go sprzedawać. Pozostaje mi wziąć, co proponuje ubezpieczyciel i naprawić go. Wiem, zostanie już te auto ze mną do końca jego żywota, czyli pójścia na żyletki. Szkoda całkowita.

Moje pytanie jest odnośnie tego sensora airbagów. Chcę kupić inny, wolny od crash daty i czy tylko wystarczy wymienić taki o tych samych numerach, czy jeszcze potem po złożeniu poduszek należy przeprogramować sensor?

Nie jestem do konca pewien ,ale kupujac sensor uzywke nie z tego auta nalezy chyba wgrac , zawsze jak mialem problem z modulem dawalem do wyczyszczenia , Kupujac uzywke nie widomo czy jest w pelni sprawny i nie jest tez po kolizji , Dajac do wyczyszczenia zakladasz i po klopocie , na ogol sensor jest w tunelu , miedzy siedzeniami ,
jak sam ogarniesz blacharke to super , zostaje kupno czesci w kolorze auta ,

Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-01-2022 o 20:24
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 08:19   #9
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Odp: Sensor airbag

http://zapodaj.net/fa26e97d48daa.jpg.html

Zdjęcie samochodu po stłuczce

Ostatnio edytowane przez cursarius ; 27-01-2022 o 08:21
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 10:20   #10
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Sensor airbag

Nie tak zle , nowe czesci i po klopocie , o poduszkach odpisalem w innym Twoim poscie

Ostatnio edytowane przez Vito2m ; 27-01-2022 o 10:23
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.