Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2015, 19:50   #101
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Cytat:
Napisał aksokol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na prośbę Jacka145_JJ wstawiam kilka fotek z mycia chłodnicy.

1.
2.Zdjąć osłony
3.Wypiąć zamek
4.Wyjąć wlot powietrza
5.Zdjąć atrapę
6.Wyjąć Lampy przednie
7.Wykręcić i wyjąć zderzak
8.Wykręcić i wyjąć belkę przednią
9.Wykręcić i wyjąć Intercooler
10.Rozdzielić chłodnice Klimy i główną

Uwagi:
Proszę o rozwagę i ostrożne obchodzenie się z chłodnicami.
Myłem myjką ciśnieniową tylko od góry w dół nie pełnym strumieniem wtedy nie gięły się lamele.
Czerwonymi punktami zaznaczyłem miejsca, na które trzeba zwrócić uwagę.
Na żółto jest kolejność rozbierania.
Nie opisuję jakich narzędzi trzeba użyć to zostawiam Wam jak się za to zabierzecie.

Wszystko robicie na własną odpowiedzialność!
Ja tylko opisałem jak ja to zrobiłem

Pozdrawiam

Kris
Ile zajęła Ci cała operacja? chłodniczkę klimy odpinałeś po obu stronach czy tylko z prawej? Opisz proszę trochę dokładniej demontaż zderzaka bo boję sie że na tym polegnę bo nie znajdę jakiegoś zaczepu czy coś.
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 22:05   #102
aksokol
ford::average
 
Avatar aksokol
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Jelenia Góra okolice
Model: Focus MK2 FL Silver X
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Cytat:
Napisał MayDay_Ns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile zajęła Ci cała operacja? chłodniczkę klimy odpinałeś po obu stronach czy tylko z prawej? Opisz proszę trochę dokładniej demontaż zderzaka bo boję sie że na tym polegnę bo nie znajdę jakiegoś zaczepu czy coś.
1. Jedno popołudnie
2. Po obu stronach [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Zaznaczyłem miejsca, na które trzeba zwrócić uwagę, śruby mogą być zardzewiałe.
__________________
Była Hanka 1,4 jest Foczka 1,8 TDCi
Pozdrawiam
Kris
aksokol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 19:52   #103
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

I po robocieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., przy przebiegu 340tys miałem tak samo zabitą chłodnicę. Dzisiaj po pół godzinnym płukaniu karcherem (na najmniejszym cisnieniu) z chłodnicy wyszedł taki szlam że szok! Wspomagałem się płynem do usuwania owadów i tak na zmianie raz płyn raz woda i poszłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz przy włączonej klimie wiatraczek spokojnie chłodzi i nie musi wchodzić na najwyższy bieg. Dodam że z lenistwa nie demontowałem pasu przedniego ani zderzaka tylko zdemontowałem sam IC i światła. Dzięki za rady i polecam czyszczenie każdemu kto ma większy przebieg, a nie zmieniał jeszcze chłodnicy.

PS w czasie mycia cały syf zbiera się w takim wgłębieniu pod wiatrakiem i go blokuje, po myciu trzeba to wyczyścić i przepłukać !!
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 21:41   #104
Piotrek Ptysiek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2014
Model: Focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Witam,
Czy ktoś zdiagnozował problem nagłego wzrostu temperatury.
Piotrek Ptysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 14:40   #105
Zaneta90
ford::amateur
 
Imię: Żaneta
Zarejestrowany: 22-10-2017
Skąd: Świecie
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Witam wszystkich.
Posiadam auto Focus mk1 z 2004roku w kombi. Silnik 1.8 tdci. Od pewnego czasu mam dziwny problem którego nie potrafi mi nikt zdiagnozować. Otóż na zimnym silniku strasznie nierówne obroty nawet do tego stopnia że zgaśnie. A później podczas jazdy temperatura robi się na Max i traci moc. Nie wyskakuje żadna kontrolka od silnika ani nic. Po prostu temperatura jest na Max i traci wtedy moc. Dodatkowo nadmienię że kiedy w tym czasie zrobię nawiew ciepłego powietrza to leci zimne.
Kilka dni temu wymieniłam rozrząd i mechanik stwierdził że pompa wody i termostat są w porządku.
Jakieś pomysły? 😊
Zaneta90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 16:28   #106
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Na max czyli końcu skali ? Nie na środku, tylko na końcu wskaźnika, na czerwonym polu ?

W ogóle nie masz ciepłego powietrza z nawiewu ? Widocznie płyn nie przepływa przez nagrzewnicę. Albo masz zapchany lub zabrudzony układ, przez co płyn nie krąży, nie chłodzi silnika i nie nagrzewa nagrzewnicy powietrza; albo masz zapowietrzony układ i płyn na przykład krąży tylko po chłodnicy, a nie po całym układzie, więc nie chłodzi silnika i nie nagrzewa nagrzewnicy; albo nie masz płynu, więc nie chłodzi silnika i nie nagrzewa nagrzewnicy, bo nie ma czym, ale rozumiem że tę opcję odrzucamy.

Wszystko sprowadza się do nie krążenia płynu, jeżeli silnik się przegrzewa, a nagrzewnics zimna. Można by sprawdzić czy chłodnica gorącą.

Wpuściłbym do układu płukankę Liqui Moly do układów chłodniczych, może coś pomoże.

Nie wiązałbym tego z falowaniem obrotów i gaśnięcia, to będzie problem układu paliwowego. Może być coś prostego, zapchany filtr, zapowietrzanie się. Chyba że silnik już styrany. Przebieg ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 18:52   #107
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Albo UPGGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 19:04   #108
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Ten skrót jest tak oczywisty, że go nie znałem i musiałem sprawdzić w google. Myślę że ktoś zauważyłby brudny płyn chłodniczy, masło w oleju lub dymienie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 20:22   #109
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Pożyjemy zobaczymy. Obym się mylił.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 08:28   #110
Zaneta90
ford::amateur
 
Imię: Żaneta
Zarejestrowany: 22-10-2017
Skąd: Świecie
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Witam wszystkich.
Posiadam auto Focus mk1 z 2004roku w kombi. Silnik 1.8 tdci. Od pewnego czasu mam dziwny problem którego nie potrafi mi nikt zdiagnozować. Otóż na zimnym silniku strasznie nierówne obroty nawet do tego stopnia że zgaśnie. A później podczas jazdy temperatura robi się na Max i traci moc. Nie wyskakuje żadna kontrolka od silnika ani nic. Po prostu temperatura jest na Max i traci wtedy moc. Dodatkowo nadmienię że kiedy w tym czasie zrobię nawiew ciepłego powietrza to leci zimne. Proszę o jakieś pomysły
Zaneta90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.