Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2015, 21:55   #1
tomaszku
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-05-2015
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Cześć,
mam forda focusa MK3, 2011r. silnik 1.6 TDCI.
Mam kłopot ze wspomaganiem kierownicy. Wspomaganie załącza się dopiero po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach od uruchomienia silnika. Tak jest za każdym razem. Jeżeli poruszę kierownicą od razu po uruchomieniu silnika to wspomaganie się wogóle nie załączy, a komputer wyświetla komuniakt Awaria wspomagania układu kierowniczego. Wtedy wystarczy wyłączyć auto i po ponownym uruchomieniu silnika - wspomaganie działa bez zarzutu od razu.
Według ASO trzeba wymienić przekładnię wspomagania, ale też nie dają 100%, że to załatwi problem.
Czy jest jakiś inny sposób ?
Może ktoś zna dobrego elektryka / elektromechanika (najlepiej w Trójmieście), który mógłby mieć lepszy pomysł niż wymiana przekładni wspomagania ?


Ostatnio edytowane przez tomaszku ; 14-09-2015 o 23:55
tomaszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 22:08   #2
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: problem ze wspomaganiem kierownicy

ASO ładnie świruje skoro wyświetla komunikat awarii pompy, zobacz czy wtyczki nie zalane, ja swoje potraktowałem klejem na gorąco bo już 2 pompy mi się spaliły bo ford nie przemyślał tego że woda może się dostawać po przewodzie do wtyczki.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 09:39   #3
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał tomaszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....Jeżeli poruszę kierownicą od razu po uruchomieniu silnika to wspomaganie się wogóle nie załączy, a komputer wyświetla komuniakt Awaria wspomagania układu kierowniczego. Wtedy wystarczy wyłączyć auto i po ponownym uruchomieniu silnika - wspomaganie działa bez zarzutu od razu.
......
Cześć, mam fokę 1.6 EcoBoost 2011 i u mnie dokładnie tak samo - tzn. zaraz po uruchomieniu to nie wiem, bo zawsze te 15 - 20 sekund dam silniczkowi popracować spokojnie. Ale podczas manewrowania przy wyjeździe z garażu przez ostatnie 3 m-ce 5 razy przestało działać wsmomaganie i wyświetliło się: "Awaria układu kierowniczego - natychmiast serwis". Po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika wszystko jest ok. Po sczytaniu błędów na kompie pokazało jeden błąd (numeru nie pamiętam, ale gdzieś go chyba zapisałem), że to moduł sterujący.
Na razie jeżdżę....... Pozdrawiam
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 10:36   #4
geronfoc
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus 1.6 Ecobost 150 KM
Silnik: 110 kW
Rocznik: 2011
Postów: 1
Smile Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Witaj,
Nie wiem czy jeszcze interesuje Ciebie ten problem o którym piszesz, ale odczytałem go dopiero teraz po ponad roku od Twojego wpisu.
Przez wiele miesięcy miałem ten sam problem w Focusie (1.6 Ecobost 150 KM z 2011r. )W pewnym momencie wspomaganie wysiadło zupełnie i tylko po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawia się sygnał awaria układu wspomagania po czym gaśnie.Najważniejsze w tym wszystkim jest to,że wogóle można dalej jeździć tyle,że ramiona bolą od kręcenia kierownicą,zwłaszcza przy manewrach parkowania.
Po podłączeniu do tzw. komputera u mechanika wykazuje awarię modułu sterowania - tam gdzie znajduje się też zawiadywanie wspomaganiem.Możliwe też,że jest uszkodzony jaki kabelek i nie dochodzi do niego prąd.
Znając możliwości ASO pójdą zapewne po najmniejszej linii oporu i wskażą na wymianę najbardziej dla nich "cennego" elementu a najmniej dla mojego portwela. NIESTETY!!!
Jak masz jeszcze cenne spostrzeżenia w tym temacie to prześlij.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
geronfoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2016, 13:14   #5
mirmil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2015
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Niestety w moim focusie 1,6 tdci 95km pojawia się ten sam problem... po uruchomieniu wspomaganie nie działa. A może problem jeży gdzieś na stykach, jakiś kabelek zaśniedziały??? Będę to sprawdzał. Dajcie znać jak sami wpadniecie na rozwiązanie.
mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2016, 14:30   #6
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

ASO zawsze jest super pomocnikiem i mówią żeby wymienić na nowe :-) a jak wymiana nie przyniesie oczekiwanych rezultatów to przecież nie ich pieniądze. Choć nie w focusie ale w żony yarisie I miałem kiedyś problem ze wspomaganiem (elektryczne), w jedną stronę działało pięknie a w drugą z dużym oporem. telefon do aso a oni podają kwotę 3.9tyś zł plus montaż 500zł :-) myślałem że padnę (było to w 2011r.). Stwierdziłem że bardziej nie popsuję i rozebrałem to wspomaganie okazało się że wewnątrz były dwa pierścienie i na jednym był jakiś kawałeczek papierka, usunąłem to dziadostwo, skręciłem, kluczyk przekręciłem i kontrolka zgasła a wspomaganie do dzisiaj działa bez problemu (auto od 3 lat ma mój tato). Także jak słyszę aso to ......... szkoda słów. Warto poszukać speca do lokalizacji Waszego problemu lub zakasać rękawy i podłubać bo problem może być błahy.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2016, 22:02   #7
Adi_Grabczyk
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-02-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus: mk4 i Kuga mk2
Silnik: 1.5 TDCi (107 KM) oraz 2.0 TDCi (163 KM)
Rocznik: 2016 i 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

A propos szwankującego i wysiadającego wspomagania kierownicy w FF III, właśnie odebrałem swoją fokę 1.6 tdci (95 KM, 2011 r.) od mechaniora. Objawy były właśnie takie, włączanie wspomagania po odpaleniu z opóźnieniem, komunikaty o usterce wreszcie całkowity zgon. Mechanik stwierdził, że była akcja serwisowa, która poprawiała błąd w oprogramowaniu sterownika układu EPAS (w FF III jest elektryczne wspomaganie czy jakoś tak). Pojechałem zostawiłem, majster załatwił i wgrał oprogramowanie i było git. Koszt: niecałe 300 zł.

..... i tak było jeszcze wczoraj, gdy auto po naprawie jeździło. Dziś wielka qpa - rano problem wrócił. Auto nie ma wspomagania. Na wyświetlaczu przeklęty komunokat. Mechanik mówi, że po wgraniu nowego oprogramowania procedura przewiduje już tylko jedno ----- wymianę albo regenerację przekładni. Koszt? Regeneracja ok. 800 zł (gwarancja pół roku), nowa przekładnia - ponad 3 tys. zł. Jestem załamany. Wybrałbym regenerację, ale mam obawy. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

Ostatnio edytowane przez Adi_Grabczyk ; 16-11-2016 o 14:41
Adi_Grabczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 09:42   #8
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Witam,
Koledzy, jak rozwiązaliście wasze problemy? Ja mam podobny. Foką (rocznik 2011) jeździ moja żona i niedawno padł akumulator. Przed jego śmiercią żona uskarżała się, że wspomaganie załącza się po dłuższej chwili (ok. 5-6 sekund), po wymianie akumulatora jest lepiej i załącza się po ok. 2- 3 sekundach. Pytanie mam takie, czy wspomaganie w Fokusie powinno uruchamiać się natychmiast po uruchomieni silnika?, czy też te 2-3 sekundy to normalne działanie?
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 10:41   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

U mnie jest od razu a akumulator jest już powoli do wymiany (mimo braku problemów z odpalaniem, ale napięcie jest za niskie dla systemu Start Stop)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 11:02   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Może być normalne, bo jakieś 2-3s potrzebuje alternator (regulator napięcia) po włączeniu silnika, aby ustabilizować ładowanie. Dobrze to widać z teście zegarów, gdzie dopiero chwilę po odpaleniu napięcie zaczyna rosnąć.
Może wspomaganie ma ustawiony próg napięcia, poniżej ktorego nie działa.
Ale fakt, że u mnie działa raczej od razu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , focus , kierownica , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.