Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2017, 14:11   #1
despi69
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-01-2017
Model: mondeo st220
Silnik: V6 3.0 226 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Question Regulator ciśnienia paliwa St220

Mam pytanie odnośnie mondeo st220 i regulatora ciśnienia paliwa. Na jakiej zasadzie on działa. W innych samochodach regulatory mają dojście paliwa i odprowadzenie osobnym uszczelnionym krućcem do powrotu. W Esteku jakaś dziwna jest konstrukcja bo regulator siedzi w gnieździe bez dodatkowych rurek i jest tylko jedna dziurka w listwie wtryskowej którą paliwo wpada do komory regulatora. I jak on niby ma zamykać przepływ paliwa jak teoretycznie pływa sobie w komorze z paliwem a paliwo może swobodnie przepływać listwą dalej do powrotu. Może mi czegoś w tej listwie/w gnieździe regulatora brakuje? Pytam ponieważ mam problem z mocą powyżej 4 tys. obrotów i po podłączeniu manometru do zaworu listwy wtryskowej nie widzą objawów odpięcia podciśnienia od regulatora. Czyli cały czas daje 4,5 bar i spada przy dodaniu gazu. Po odpięciu przewodu podciśnienia ciśnienie paliwa na listwie nie wzrasta. Wskazywało by to na padnięty regulator. Ale nie mam pojęcia jak on reguluje przepływ bo wygląda mi to tak jakby ciśnienie z wtrysków szło od razu z powrotem do baku. Po zgaszeniu silnika ciśnienie na listwie szybko spada do zera a powinno teoretycznie trzymać ciśnienie. No i przy odpalaniu na zimnym też za długo kręci. Może ma ktoś zdjęcie listwy i gniazda regulatora albo wyjaśni mi jak to ustrojstwo działa. Pozdrawiam

Czy jest ktoś na tyle zapoznany z układem paliwowym ST220, że potrafi wymienić jakie są jego elementy i gdzie? Czy ma on normalny powrót paliwa, bo oglądałem listwę wtryskową na zdjęciu i wygląda jakby nie było przewodów od powrotu a ten regulator był jednak na zasilaniu i działa jak kondensator impulsowo odbierając lub oddając pewną ilość paliwa do układu po zmianie podciśnienia. Czy w układzie paliwa przed tym regulatorem jest jakiś zawór zwrotny zapobiegający cofaniu paliwa i spadkowi ciśnienia po wyłączeniu silnika? Może jest jakieś ustrojstwo w baku przy obudowie pompy?


Ostatnio edytowane przez despi69 ; 22-10-2017 o 19:29 Powód: Nowe dane.
despi69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 22:15   #2
despi69
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-01-2017
Model: mondeo st220
Silnik: V6 3.0 226 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Regulator ciśnienia paliwa St220

Listwa paliwowa jest bezzwrotna i regulator ciśnienia na listwie też. Powrót jest przy baku paliwa zaworem zwrotnym w obudowie pompy paliwa w baku. Czyli nadmiar paliwa z pompy wraca powrotem do baku. A co dojdzie do listwy idzie na wtryski bez przelewu do baku. Regulator nie jest przepływowy i nie ma nic wspólnego z układem powrotu paliwa.
despi69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 16:30   #3
PRO86
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 13-01-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0L DURATECH HE SEFI, 140KM/107kW,
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Regulator ciśnienia paliwa St220

Cytat:
Napisał despi69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Listwa paliwowa jest bezzwrotna i regulator ciśnienia na listwie też. Powrót jest przy baku paliwa zaworem zwrotnym w obudowie pompy paliwa w baku. Czyli nadmiar paliwa z pompy wraca powrotem do baku. A co dojdzie do listwy idzie na wtryski bez przelewu do baku. Regulator nie jest przepływowy i nie ma nic wspólnego z układem powrotu paliwa.
Witam,
Niedawno zakupiłem Forda Mondeo mk3 z 2003 roku z silnikiem 2.0 benzyna 145KM.
Dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że jeden z przewodów podciśnieniowych jest zaślepuony. Nie wiedziałem od czego to podciśnienie było więc zacząłem grzebać w necie i okazało się, że jest to podciśnienie któro powinno być podłączone do regulatora ciśnienia paliwa w listwie paliwowej. Ale co się okazuje to w moim przypadku regulator ciśnienia paliwa został zamieniony na taki który nie posiada tego wystającego na bok krućca pod który powinien być podłączony ten przewód podciśnieniowy (jest sama tą "gruszka").
Czy ktoś wie czy to tak powinno/może być, Czy lepiej zmienić ten regulator na taki jak powinien być i podłączyć to podciśnienie.
Dodam, że auto było sprowadzone z Niemiec więc raczej tam było to zamienione.
PRO86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.