Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2014, 12:11   #41
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał wrozbita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Nie mnie pierwszego i nie ostatniego zalało od klimy. Walczę z tym od lata. Pierwsze zalanie to ośmiogodzinna trasa w upale, po pierwszym postoju m(po 4 godz) z otworów nawiewowych leciała taka zmrożona para jak przy ciekłym azocie, mogę nawet stwierdzić że leciały kawałki lodu jak zwiększałem nadmuch.Zalało mnie jak dotarłem na miejsce, po wyłączeniu silnika na postoju. Pomimo iż mam odpływ ( tę część dostępną po str pasażera) drożny, ciekło na wszystkich łączeniach obudowy klimatyzatora (powyżej odpływu)
-Skłaniam się ku temu że tworzy mi się lód na skraplaczu ( często występuje ta usterka w klimatyzatorach domowych, nieraz widziałem)
-W samej obudowie klimatyzatora muszę mieć jakieś nieczystości które nie pozwalają spłynąć do najniższego punktu czyli odpływu
Jeden z fachowców od klimy twierdzi ze jest w układzie jakaś kulka która przytyka otwór odpływowy, że jest brudna i się lepi i ze trzeba po prostu ją wydłubać Wyobrażam sobie że jest to jakiegoś rodzaju zawór zwrotny. Tylko, skoro nawet by była, to dlaczego bez problemu przepychając otwór elastycznym wężykiem nie czuję żadnego oporu co ona sobie luźno tam w obudowie lata?
Proszę forumowiczów o weryfikacje twierdzenia tego fachowca.
Drugie moje pytanie: czy są sposoby na wyczyszczenie obudowy wewnątrz klimatyzatora, rozpuszczenie ewentualnych zabrudzeń?, nie mylić ze zwykłym odgrzybianiem to robię regularnie.
Do serwisu klimatyzacji na pewno pojadę tylko muszę się upewnić co który potrafi i umie.
U mnie też z nawiewów leciała para jak z czajnika, to znaczy leciało zimne powietrze a para powstawała z wilgoci w kabinie. Coś takiego jak para w kuchni po otwarciu okna w zimie. Woda stała pod nogami pasażera z przodu a z tyłu przykrywała dywanik o czym nie wiedziałem bo nikt tam nie jeździ. Mechanik zdjął tą karbowaną rurkę przy nogach pasażera i przetkał ją drutem .Stałem przy nim i widziałem. Obyło się bez silikonowania. Teraz zrobię to sam w razie potrzeby. Przy okazji wyszło na jaw że filtr kabinowy wymieniany w ASO miesiąc wcześniej za który zapłaciłem ok 130 zł nie był ruszany od dwóch lat.

t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 12:07   #42
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Dolacze sie do tematu bo ostatnio zauwazylem ze spod samochodu cieknie mi woda. Pytanie brzmi gdzie jest wezyk czy z czego ta woda leci od klimy ? Moj przypadek jest nastepnujacy. Jak wezme ustawie klime na AUTO i Lo to spod samochodu , dokladnie na srodku cieknie woda dosc intensywnie. Wjechalem sobie na kanal i cieknie ona jakby z jakiejs srebnej obudowy co jest nad rura ktora idzie do wydechu. Pytalem sie mechanika co mi rozrzad robi i powiedzial ze to ma tak cieknac... Nie mam mozliwosci zrobienia teraz zdjecia, ale moze ktos wie gdzie powinna sie ulatniac ta woda , w tym miejscu czy gdzies indziej ?
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 12:36   #43
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Gdzieś czytałem że woda powinna cieknąć na jakiś gorący element układu wydechowego i tam wyparowywać. Widocznie u ciebie coś jest inaczej, a że kapie to normalne
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 12:40   #44
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Jak tylko odbiore samochod z wymiany rozrzadu to podesle zdjecie gdzie dokladnie kapie, pytam bo nie wiem czy akurat tam powinno kapac .
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 10:17   #45
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

U mnie po trzech latach problem powrócił. Znowu po stronie pasażera dywanik jest mokry. Poprzednio widziałem jak mechanik zdjął tą czarną karbowaną rurkę i przepchał drutem odpływ. Myślałem że zrobię tak samo i będzie dobrze. Po zdjęciu tej rurki okazało się że nie mogę wsunąć tam drutu bo są kolanka. Dolne kolanko jest luźne i obraca się ,boję się je wyciągać na siłę żeby go nie złamać.W końcu założyłem na nie gumowy wężyk i przedmuchałem sprężarką, więc odpływ jest drożny. Niepokoi mnie jednak te luźne kolanko. Koledzy pisali że silikonowali jakąś klapkę. Ja tam nie widzę żadnej klapki. Cyżby chodziło o to kolanko?
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 10:23   #46
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał t.runo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po trzech latach problem powrócił. Znowu po stronie pasażera dywanik jest mokry. Poprzednio widziałem jak mechanik zdjął tą czarną karbowaną rurkę i przepchał drutem odpływ. Myślałem że zrobię tak samo i będzie dobrze. Po zdjęciu tej rurki okazało się że nie mogę wsunąć tam drutu bo są kolanka. Dolne kolanko jest luźne i obraca się ,boję się je wyciągać na siłę żeby go nie złamać.W końcu założyłem na nie gumowy wężyk i przedmuchałem sprężarką, więc odpływ jest drożny. Niepokoi mnie jednak te luźne kolanko. Koledzy pisali że silikonowali jakąś klapkę. Ja tam nie widzę żadnej klapki. Cyżby chodziło o to kolanko?
Kolanko to kolanko , klapka to klapka.Oj nie chce się czytać koledze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

klapka zaznaczona czerwonym kółkiem

pozdr leszcz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 11:17   #47
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

OK. Znalazłem klapkę, tylko że określenie klapka jest mylące. To bardziej obudowa czegoś zamocowana na trzy śruby ale tam jest sucho, w kilku miejscach wyłazi coś białego , chyba silikon. Mokra jest cała wykładzina ale gdzie jest wyciek nie wiadomo.Muszę to jeszcze sprawdzić w innym świetle bo samochód stoi w słońcu i słabo widać
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 11:40   #48
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał t.runo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK. Znalazłem klapkę, tylko że określenie klapka jest mylące
Uwierz mi to jest klapka(klapka obudowy) .Zdejmij i zobacz .
Musi trochę pochodzić klima aby w tym miejscu pojawił się wyciek ...........
może jak ktoś poprzednio to uszczelniał i puściło ??


Zawsze po zdjęciu czy to klapki chroniącej dostęp do filtra PP czy też własnie tej klapki można tam nalać wody z butelki . Jak będzie kałuża pod autem to wiadomo że jest drożne . Zawsze też możesz przy okazji zobaczyć czy owe kolanko nie puszcza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 28-07-2014 o 11:42
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 19:37   #49
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał pawelmisiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dolacze sie do tematu bo ostatnio zauwazylem ze spod samochodu cieknie mi woda
i tak ma być - klimatyzacja sprawna , odpływ drożny
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 06:47   #50
zwyczajny39
ford::average
 
Avatar zwyczajny39
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: Skarszewy
Model: Mondeo-Titanium
Silnik: 2,0 DTCi
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja na nogi pasażera

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro cieknie, to znaczy ze zapchane sa odpływy.

Nie koniecznie musi byc zapchane ..w moim przypadku cieknie mimo ,że odpływ jest drożny .

Bump: Panowie mówicie o trzech śrubkach a ja widzę tylko jedną na dole tej klapki parownika , jak się dostać do pozostałych dwóch jeżeli tam prawie nie ma dojścia i w dodatku przeszkadza jakaś rurka /prawdopodobnie od nawiewu/.
zwyczajny39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.