Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2011, 18:46   #31
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Mi S-Max 2.0 145KM również palił średnio 9.5 l/100km i jeździł całkiem normalnie przez 3 tygodnie (Holandia, Hertz). Jeszcze raz napiszę co do modelu 203KM...automatem trzeba umieć jeżdzić ekonmicznie, czuć skrzynię. Proste deptanie to nie ta droga.

jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 20:08   #32
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
automatem trzeba umieć jeżdzić ekonmicznie, czuć skrzynię. Proste deptanie to nie ta droga.
z checia poczytam wskazowek jak uzywac automat (nigdy nie jezdzilem czyms takim...)
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 10:57   #33
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

tak - ucz nas mistrzu...
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 20:13   #34
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby mu dali 6 biegów
No... Mondeo ma 5 biegów i starcza. A S-max ma tak zestrojone przełożenia w skrzyni, że faktycznie tej 6 brakuje. A dają tylko w dieslach i mocniejszych benzynach. Szczerze powiem, że pomimo nie najwyższego momentu obrotowego(w porównaniu do diesla i mocniejszych Pb) to 6-stka spokojnie by na autostradzie była.

Żelazko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze Szmelmax ma. No wiecie, może autka nasze będą jak wino... z wiekiem lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja czytałem kiedyś artykuł, że Opel Astra IV potrafi spalić 10 nawet, oczywiście zaskórniaczek trzeba mieć w razie kłopotów z turbo i paru innych rzeczy... W ogóle to jak patrze na spalanie aut w pokroju Fiesty, Astry to powiem, że jak na moją budę to nie jest tak źle.

Ostatnio to mi na trasie na prostym odcinku 7.5 l spalił, i to wynik bez kosmicznych technologii, wysokiego ciśnienia doładowania i żyłowania silnika, więc nie narzekam. Jak jedzie się normalnie bez patrzenia na eco driving klima włączona ,radio i w ogóle to 8.0- 8.5 na trasie. A średnia to coś koło 10 się trzyma w mieście, czasem 11, ale to zależy jak się ułoży...

Ostatnio edytowane przez slavco ; 05-05-2011 o 20:24
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 21:08   #35
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grizzly -> rozbawiłeś mnie.
Pewnie naczytałeś się w srogą zimę o nowych na rynku autach. Ekonomiczna jazda automatem wymaga trochę praktyki. Napewno dużo łatwiej sprzedasz ''klekota'' na rynku wtórnym.
jacekzom - przyznam się szczerze że nie zrozumiałem za bardzo Twojej wypowiedzi, nie wiem co jest śmiesznego w tym co napisałem, ani ta zima jakoś nie była sroga strasznie, ani nie pytałem o żadną jazdę automatem, co do sprzedaży diesla też nie byłbym taki pewien i nie wiem skąd czerpiesz informacje z przyszłości. generalnie szkoda komentować takich wypocin wg. mojej opinii.



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 08:56   #36
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Wg mnie w dieslu ta skrzynia 6 biegowa jest trochę kulawo zestopniowana. O ile krótką jedynkę można przeżyć (może nawet zaliczyć jako plus) to króciutka dwójka jest bezsprzecznie upierdliwa, przynajmniej dla mnie. Reszta biegów ok.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 06-05-2011 o 13:35
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 09:48   #37
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
króciótka dwójka jest bezsprzecznie upierdliwa, przynajmniej dla mnie.
Zgadza sie,dla mnie to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 12:37   #38
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Talking Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Panowie,
polecam jednak diesla. U mnie na dość długiej trasie spalanie średnie wyszło 4,3 l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Zaznaczam, że nie Była to jazda w tempie ślimaczymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale to tylko taka ciekawostka.
bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 12:45   #39
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

Normalnie z tym 4,3 l to Ci nie wierzę.
Takie spalanie realnie to można osiagnac jadąc z górki na jakimś odcinku, albo muskając gaz na prostej z predkością 60-70 km/h (nie mówię tu o średniej z trasy tylko o stałej prędkości).
Mam też Grande Punto z silnikiem 1,3 diesel i nawet w nim spalanie 4,3 to w zasadzie nie jest do uzyskania.
Proszę opisz dokładnie jakim stylem jazdy i na jakim odcinku uzyskałeś spalanie S-maxem 4,3 l/100 km.
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 13:20   #40
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost spalanie - miłe zaskoczenie.

bo bonifacy pewnie jechal z zakopanego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wciaz "na luzie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4.3 to pewnie z komputera, wyszlo przy spokojnej trasie bez przespieszen i hamowan...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.