Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2016, 19:34   #1
paszczak85
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: Duratec-HE 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 8
Question Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Witajcie,

jestem totalnym świeżakiem jeśli chodzi o zakup "pierwszego" auta, ale mam cichą nadzieję, że z waszą pomocą trochę mi się rozjaśni. Do rzeczy.

Mam do dyspozycji ok 20k zł na zakup dowolnej marki 5drz HB. Po przeczytaniu b. wielu stron wiem że powinna to być benzyna. Nie sądzę abym był w stanie przekroczyć 10k km/rok. Przemieszczam się głównie w Warszawie na raczej małe odległości +/- 15-20km, raz na miesiąc wyjazd do Lublina i pewnie 1 góra 2 wyjazdy wakacyjne trochę dalej. Więc zapewne zasilanie auta z Pb...

Mi osobiście Foka Mk2 bardzo się spodobała, ale teraz rzesze "znajomych" odradzają bo "Ford ****o wort" i rdzewieje i w ogóle się psuje.

Jakie są za i przeciw (pomijając zawieszenie bo to raczej pewne że jest dobre)

Jaki silnik celować? Nie ukrywam że co do 1.6 nie jestem całkiem przekonany, chciałbym czasem kogoś wyprzedzić w miarę dynamicznie (aktualną Corsą B 1.2 16V najpierw rysuję sobie schemat ataku i wysyłam gołębia pocztowego że będę wyprzedzał)

Czy warto szukać 1.8?

Czy za 20k PLN jest sens szukać wersji po lifcie?

Z góry dzięki za dobre rady i pomoc!

paszczak85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 19:43   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Cytat:
Napisał paszczak85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale teraz rzesze "znajomych" odradzają bo "Ford ****o wort" i rdzewieje i w ogóle się psuje.
hehe zmień znajomych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a na poważnie - silnik 1,6 100 kucyków spokojnie daje rade , a silnik bezproblemowy , najbardziej popularny , 1,8 i 2,0 trudniejsze do zdobycia , przy Twoich założeniach 1,6 będzie jak ulał , miałem focusa mk2 , zrobiłem 100kkm przez 5 lat i zero problemów , poszedł dalej w inne ręce w mojej mieścinie i dalej widzę że gania bez problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., teraz żona jeździ mk3 , już zrobiła 40kkm i podobnie - cisza i spokój
warunek - to znaleźć dobry egzemplarz - z tym jest róznie , trzeba czasu i trochę szczęścia ale jest do zrobienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 19:46   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Te wszystkie głupie rymowanki już się powoli nudzą a twoi koledzy to ,,fachofcy".Jak FIAT rdzewiał z 30 lat temu to do dzisiaj o tym mówią a jak Mercedes 10 lat temu gnił i były jaja to już zapomnieli.Rdza w Mercu jest inna jak we Fiacie

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 28-07-2016 o 19:50
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 20:09   #4
paszczak85
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: Duratec-HE 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rdza w Mercu jest inna jak we Fiacie
Pewnie bardziej "luksusowa" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A duże różnice są w kwestii spalania pomiędzy 1.6, a 1.8? Czy 1.6, ale 115KM jest bardziej awaryjny i lepiej go unikać?
paszczak85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 21:14   #5
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

spalanie tak na prawdę zależy od "ciężkości" nogi , u mnie oscyluje średnio 6,3 - 6,5l/100km , w mondeo mam ok. 7,7 - 7,8 , a wolno nie jeżdżę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do 1,6 115 KM - cos tam chyba ma zmienione do 100 KM , chyba fazy rozrządu ? - coś tam może być czasem nie halo , generalnie miałem i mam 105 KM - bez problemu chodzi
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 07:08   #6
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Cytat:
Napisał Usefull Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do 1,6 115 KM - cos tam chyba ma zmienione do 100 KM , chyba fazy rozrządu ?
zgadza się zmienne fazy rozrządu. Miałem okazje jeździć wersjami obiema 1.6 i moim zdaniem dużo lepszy jest silnik 115KM - lepiej przyspiesza, bardziej elastyczny. 2.0 kiedyś też miałem okazje dosiąść i to jest bajka ale spalanie wyższe wyszło ale nie sugerowałbym się tym bo dostał trochę ognia na tłoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał paszczak85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomijając zawieszenie bo to raczej pewne że jest dobre
w tym modelu jeszcze tak bo w MK3 to jakaś tragedia... Mondeo MK5 padaka straszna jak chodzi o zawias. Byłem tydzień temu na testach porównawczych samochodów gdzie trzeba było przejechać szykanę przy prędkości 95-100km/h bez hamowania i powiem szczerze, że byłem załamany Fordem zarówno Focusem MK3 jak i Mondeo MK5 a instruktorzy mówili że Mondek MK4 jest jeszcze gorszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 07:38   #7
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

To ja dorzucę swoje trzy grosze.
W kwocie ok. 20 tys. zł jak się postarasz kupisz dobry egz. Fiata Bravo 1.4 (120 KM) benzyna. Baaardzo fajne autko, właściwie niedocenione, duży kufer, tylne zawieszenie tanie w ew. naprawach.
Osobiście jestem fanem Forda, ale jako drugie auto (obok focusa mk2) biorę pod uwagę właśnie Fiata.
Parę lat temu też myślałem, że np. Fiat jest kiepski, rdzewieje itp. ale te czasy dawno minęły.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 09:16   #8
paszczak85
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: Duratec-HE 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Dzięki karloss - też powoli zaczynam wczytywać się w informację o Fiat Bravo. Aczkolwiek Focus strasznie mi się podoba póki co z zewnątrz i wewnątrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko jeszcze nie miałem okazji się przejechać.

Może jeszcze szanowni forumowicze podrzucicie wartego uwagi 5drz. HB - w cenie do 20k? Grupa VW strasznie jest moim zdaniem przeceniona i pewnie Golf'a V to ciężko by było znaleźć w sensownym stanie...?
paszczak85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 09:49   #9
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,177
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja dorzucę swoje trzy grosze.
W kwocie ok. 20 tys. zł jak się postarasz kupisz dobry egz. Fiata Bravo 1.4 (120 KM) benzyna. Baaardzo fajne autko, właściwie niedocenione, duży kufer, tylne zawieszenie tanie w ew. naprawach.
Osobiście jestem fanem Forda, ale jako drugie auto (obok focusa mk2) biorę pod uwagę właśnie Fiata.
Parę lat temu też myślałem, że np. Fiat jest kiepski, rdzewieje itp. ale te czasy dawno minęły.
Bravo vs Focus mk2- bagażnik we fiacie większy o 10 litrów,silnik 1.4t trwały i dobry. Zasadniczy minus na niekorzyść Fiata to wnętrze-(w moim przekonaniu) to duże,4 drzwiowe 2 osobowe auto. Z tyłu miejsca jak w coupe.
Korozja-jak bity to zardzewieje jeden czy drugi. Prowadzenie zdecydowanie na korzyść Forda.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 20:45   #10
Szymon80
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-01-2015
Skąd: Wielkopolska
Model: C max II
Silnik: 1,6 125.
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Cytat:
Napisał paszczak85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,

jestem totalnym świeżakiem jeśli chodzi o zakup "pierwszego" auta, ale mam cichą nadzieję, że z waszą pomocą trochę mi się rozjaśni. Do rzeczy.

Mam do dyspozycji ok 20k zł na zakup dowolnej marki 5drz HB. Po przeczytaniu b. wielu stron wiem że powinna to być benzyna. Nie sądzę abym był w stanie przekroczyć 10k km/rok. Przemieszczam się głównie w Warszawie na raczej małe odległości +/- 15-20km, raz na miesiąc wyjazd do Lublina i pewnie 1 góra 2 wyjazdy wakacyjne trochę dalej. Więc zapewne zasilanie auta z Pb...

Mi osobiście Foka Mk2 bardzo się spodobała, ale teraz rzesze "znajomych" odradzają bo "Ford ****o wort" i rdzewieje i w ogóle się psuje.

Jakie są za i przeciw (pomijając zawieszenie bo to raczej pewne że jest dobre)

Jaki silnik celować? Nie ukrywam że co do 1.6 nie jestem całkiem przekonany, chciałbym czasem kogoś wyprzedzić w miarę dynamicznie (aktualną Corsą B 1.2 16V najpierw rysuję sobie schemat ataku i wysyłam gołębia pocztowego że będę wyprzedzał)

Czy warto szukać 1.8?

Czy za 20k PLN jest sens szukać wersji po lifcie?

Z góry dzięki za dobre rady i pomoc!
1.6 daję radę jeśli ktoś jest spokojnym kierowcą. Silnik bezawaryjny, nie bierze oleju. U mnie utrzymanie sprowadza się tylko do wymiany materiałów eksploatacyjnych.
Pewnie chciało by się mieć silnik 2.0 ale strasznie ciężko trafić na coś przyzwoitego...
Szymon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.