Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2024, 13:51   #1
sebamk31
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-01-2024
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1.25 16v 82KM 60kW
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Nie działa ogrzewanie lusterek bocznych

Witam serdecznie,
Przychodzę z problemem niedziałającego ogrzewania lusterek bocznych w moim samochodzie Ford Fiesta 2012 1.2 16v 82KM 60kW.
Sprawdziłem bezpiecznik nr 16 w skrzynce bezpiecznikowej w przedziale pasażerskim - sprawny, nieprzerwany. Dowiedziałem się również, że ogrzewanie lusterek bocznych działa wraz z ogrzewaniem tylnej szyby. Dlatego sprawdziłem przełącznik ogrzewania tylnej szyby - również sprawny (sprawdziłem to testem diagnostycznym). Poniekąd muszę dodać, że mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby, tutaj link do osobnego posta na tym forum: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] I zastanawiam się, czy samochód ma system detekcji działania/połączenia grzałki tylnej szyby, która obecnie jest odłączona przez co może uniemożliwiać działanie ogrzewania lusterek bocznych.
Jeżeli ktoś ma dostęp do schematu elektrycznego modułu komfortu GEM, proszę o jego udostępnienie. Podejrzewam, że może być uszkodzony przekaźnik/układ kluczujący sterujący ogrzewaniem lusterek bocznych.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bez*tytułu.jpg (20.1 KB, 10 wyświetleń)

sebamk31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 00:03   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie lusterek bocznych

Nie, zasilanie idzie na lusterka i szybę, bez detekcji obwodów. Jak idzie na szybę, to i na lusterka.
Pytanie czy wkłady lusterek są podgrzewane, może ktoś juz wymienił na zwykłe. Dobierz się do wtyku lusterka, i zrób pomiar.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lusterka , ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.