Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2018, 18:27   #101
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Nie odpala

Sekwencja ustawień położenia nastawników jest podczas startu ściśle określona - a o tym czy nastawniki zadziałają decyduje najpierw ciśnienie wewnętrzne w pompie (czyli także zawór start-stop). Jeżeli nastawniki (dawki i kąta) nie ustawiają się prawidłowo - PCM nie pozwoli na start.
Skoro odpala zimny, a nie chce ciepły - to jest pytanie czy to ma związek z nastawnikami.

Z praktyki wynika, że wrażliwe na temperaturę są czujniki, a zwłaszcza te pracujące w oparciu o struktury półprzewodnikowe. W pompie są dwa takie czujniki - czujnik położenia wałka pompy (czujnik Halla) i czujnik temperatury paliwa. Ten drugi raczej by nie bruździł podczas startu nawet uszkodzony (ma wpływ na dawkę wtrysku), ale czujnik Halla jak najbardziej, z resztą kilka takich przypadków na Forum było. Może wymienić ten czujnik Halla?

Jest jeszcze jeden stary jak świat patent, odnoszący się do wypracowanych mechanicznie elementów sekcji wysokiego ciśnienia - głowicy pompy i tłoczków. W pompach rotacyjnych zdarza się, że na skutek wypracowania tych elementów (oraz zmiany gęstości paliwa), pod wpływem temperatury tracą możliwość osiągnięcia odpowiedniego ciśnienia paliwa.
Przygotuj sobie baniak zimnej wody ok. 5l, spróbuj nagrzać dobrze silnik, sprawdź, że nie chce odpalić, następnie delikatnym strumykiem zimnej wody z baniaka schłodź pompę, polewając ją długo jak najbliżej koła pasowego (tam jest sekcja wysokiego ciśnienia). Trzeba to zrobić powoli, gwałtowne schłodzenie pompy silnym strumieniem może ją uszkodzić.
Jak już zużyjesz całą wodę, spróbuj odpalić silnik.
Jeżeli silnik odpali, jest to w przypadku mechanicznej pompy wskazówka jej... końca. Potrzebna jest regeneracja.
Tu pozostanie pewna wątpliwość co do wpływu schłodzenia na czujniki elektroniczne - ale warto zrobić tę próbę.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-11-2018 o 18:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 20:32   #102
przemas601
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2014
Skąd: Gdańsk
Model: transit
Silnik: 2500
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie odpala

W poniedziałek zabrałem pompę od pompiarza,kazałem mu ją złożyć do kupy i nie naprawiać,chciał odemnie znowu 1800zł. Rozebrałem pompę na stole i okazało się,że sprężynki są całe,natomiast wirnik pompy wstępnej i kamienie z nim współpracujące są delikatnie wyrobione,obróciłem wirnik,żeby pracował w drugą nie wyrobioną stronę. Założyłem pompę do auta,podłączyłem manometr i pompka wstępna daje 5,5 bara,auto nie zapala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy masz wiedzę,czy mogę tam założyć inny model pompy? Moja to dsa 1284 i takiej nie mogę nigdzie znaleźć.
przemas601 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 22:13   #103
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Nie odpala

Próbowałem coś szukać na angielskim forum Transita, ale nie bardzo mogę znaleźć sensowne info. Jeden watek podobny do twojej sytuacji ...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Myślę, że inna pompa mogłaby pracować, ale zapewne już moc silnika byłaby mniejsza. Nie wiem, czy wtryskiwaczy nie trzeba by także zamienić.
Twoja pompa jest bardzo rzadko spotykana ze względu na moc silnika 115KM. Na angielskim forum wyczytałem, że twoje wtryskiwacze mają nieco mniejsze (dlaczego mniejsze?) otwory rozpylacza, poza tym nie różnią się od tych pod moc 100KM - wtryskiwacz 33408 (100KM) ma otwory .0088 (0.225 mm), a wtryskiwacz 33710 (115KM) ma otwory .0082 (0.208mm).
To tak przy okazji poszukiwań informacji o zamienniku twojej pompy. Masakra jest.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-12-2018 o 22:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 21:08   #104
przemas601
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2014
Skąd: Gdańsk
Model: transit
Silnik: 2500
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie odpala

No właśnie się zastanawiam,czy chciało im się robić inną pompę do 115km czy zmienili tylko oprogramowanie zwiększając dawkę paliwa?
przemas601 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 22:08   #105
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał przemas601 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie się zastanawiam,czy chciało im się robić inną pompę do 115km czy zmienili tylko oprogramowanie zwiększając dawkę paliwa?
Pompa konstrukcyjnie przewidzianą możliwość instalowania różnych zwężek, w kanałach paliwowych, głównie na zaworach regulacyjnych siłowników kąta przyspieszenia wtrysku i jego dawki.
Nie bez powodów tych pomp jest kilka różnie oznakowanych.
Programowo na pewno też zmienione jest sterowanie pompą.

Wiarygodne dane dotyczące różnic między pompami mają tylko autoryzowane serwisy. My możemy tylko wróżyć z fusów...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.