Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2018, 07:31   #1
Airstorm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2018
Model: Bronco
Silnik: 5
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Ford Bronco - szalony czy bardzo szalony pomysł? ;)

Cześć,
choć mam 32 lata, dopiero robię prawko (plując sobie w brodę że dopiero teraz, no ale cóż...), planowałem kupił małe miejskie auto, dopóki nie zobaczyłem na żywo Forda Bronco 4 generacji i... zakochałem się. A miłość jak wiadomo bywa ślepa i zastanawiam się jak w temacie, czy pomysł kupna tego wozu jest szalony (ale jednak warto), czy bardzo szalony (narobię sobie zbyt wielu kłopotów i auto puści mnie za pare miesiecy w skarpetkachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

1) Jeśli ktoś z Was jeździ albo jeździł dużym Bronkiem bardzo proszę o podzielenie się wrażeniami, najważniejsze plusy i minusy, na co uważać przy zakupie itp. W sumie dot. mniejszego Bronco II też, bo w drugim rzucie biorę go pod uwagę.

2) Czy jeśli sprzedający mówi, że w aucie jest do zrobienia uszczelniacz wału między skrzynią a silnikiem, trochę tulejek/sworzni zawieszenia, trochę elektryki do przejrzenia - co to znaczy "w praktyce"? Jak poważne są to problemy i ile może kosztować ich naprawa? Sprzedający wymienił też długą listę rzeczy, które wymienił w aucie, nie wiem czy się z tego cieszyć, czy to znaczy, że dużo się psuło...
Ogólnie: czy "egzotyka" auta będzie się wiązała z dużym kłopotem z częściami i naprawami, potrzebne są specjalistyczne serwisy? Mieszkam w Warszawie.

3) Kwestia szaloności/upierdliwości takiego wyboruGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy to, że auto ma 201 cm szerokości może być dużym utrudnieniem w jeździe i parkowaniu, czy to kwestia raczej przyzwyczajenia? Z lusterkami to już w ogole nie wiem jak jest szerokie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i realne spalanie. Zastanawiam się, ile więcej lpg niż benzyny będzie palił silnik 5.0 V8? Taki silnik bedzie sie tez pewnie wiązal z drogim OC?

4) Czytalem, ze Bronco II ma duze problemy z bezpieczenstwem dotyczące roll-over, czyli przewracania się na bok, łącznie z tym że Ford musial w USA wyplacic wiele milionow odszkodowan bo uznano, ze to wina konstrukcji pojazdu. Wiecie moze cos wiecej na ten temat? Czy problem moze dotyczyc tez duzego Bronco? Mam nadzieje że ze wzgledu na szerokość jednak nie...

Dzięki wielkie!!

Airstorm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 10:33   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford Bronco - szalony czy bardzo szalony pomysł? ;)

Panie Dzieju, na pierwsze auto, dla niedoświadczonego kierowcy, to jest pomysł idealnie absurdalny.

:-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 14:30   #3
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Bronco - szalony czy bardzo szalony pomysł? ;)

Jeżeli sprzedający mówi, że w aucie jest coś do zrobienia (a większość twierdzi, że ich auta są bez wkładu finansowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), to znaczy, że przygotuj się na wydatki i to niemałe w tak starym aucie. Uwzględnij też to, że coraz trudniej będzie o nowe części do takiego "egzotyka". Pozostaje tylko szrot lub aukcje internetowe.
Na niektóre pytania odpowiadasz sobie właściwie sam, np. taka szerokość i pozostałe wymiary auta raczej nie ułatwiają poruszania się po mieście. Podobnie zużycie i koszty paliwa - nawet z LPG - będą w V8 zatrważające, tak jak cena OC, zwłaszcza jeśli nie masz zniżek.
Generalnie, tak jak napisał weuek, to jest pomysł absurdalny jak na pierwsze auto. Jeżeli podobają ci się duże terenówki, to może poszukaj czegoś mniej "egzotycznego" i bardziej europejskiego, najlepiej z trwałym, prostym turbodieslem.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 17:37   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Ford Bronco - szalony czy bardzo szalony pomysł? ;)

Rozsądniej byłoby odpuścić sobie takie marzenie. Lepiej wybierz coś bardziej typowego np. ford maverick, czyli europejska wersja forda escape.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 18:29   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Ford Bronco - szalony czy bardzo szalony pomysł? ;)

wg mojej wiedzy bronek 4gen to byl robiony w latach 87-91 - auto z tych lat z usa jest na bank trupem, ja jezdze amerykanskimi terenowkami z lat ok 2000 i one juz sa trupami, nawet se nie wyobrazam jakim zlomem musi byc 10 lat starsze, no chyba ze jakis rodzynek/po kompleksowej odbudowie ale to ceny blizej 40k niz 4k


wszystkie fordy usa terenowe ktore mialem maja na daszkach przeciwslonecznych wielkie zolte naklejki "high rollover risk, always buckle up" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


spalanie benzyny/gazu zwykle takie samo - 20/100
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 00:15   #6
Airstorm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2018
Model: Bronco
Silnik: 5
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Bronco - szalony czy bardzo szalony pomysł? ;)

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie, tak jak napisał weuek, to jest pomysł absurdalny jak na pierwsze auto. Jeżeli podobają ci się duże terenówki, to może poszukaj czegoś mniej "egzotycznego" i bardziej europejskiego, najlepiej z trwałym, prostym turbodieslem.
Miłość bywa ślepa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Patrzyłem na kilka diesli, ale to co znalazłem to bardzo mało dynamiczne. Widzę, że taki Patrol jest tylko 7 cm węższy od Bronco, a dłuższy sporo, to chyba w miejskiej ergonomii nie ma wielkiej różnicy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na marignesie, Patrol roll: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy są jakieś "badania" nt. stosunku szerokości do wysokości samochodów a ich podatności do przewalania się na bok? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy podnoszenie zawieszenia nie zwiększa takiego niebezpieczeństwa?

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg mojej wiedzy bronek 4gen to byl robiony w latach 87-91 - auto z tych lat z usa jest na bank trupem, ja jezdze amerykanskimi terenowkami z lat ok 2000 i one juz sa trupami, nawet se nie wyobrazam jakim zlomem musi byc 10 lat starsze, no chyba ze jakis rodzynek/po kompleksowej odbudowie ale to ceny blizej 40k niz 4k
Kurde, przede wszystkim wyobrażałem sobie, że taki amerykaniec sprzed ok. trzech dekad, skoro przetrwał do dzisiaj to musi być naprawdę porządny i solidny i przetrwa dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Że wtedy robiło się solidniej, a i elektroniki mało, więc mniej do psucia się - to nie jest tak? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jeśli zawlekę Bronco do zwykłego (ale dobrego) serwisu, to rozłożą ręce i nic nie zrobią, bo taka egzotyka? Przykładowo, ile może kosztować naprawa takiego uszczelniacza wału?
Dzięki wielkie!
Airstorm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2018, 16:31   #7
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Bronco - szalony czy bardzo szalony pomysł? ;)

Poczytaj,pokalkuluj sobie najpierw ceny części. Jaki kupisz Bronca za 40k to co najmniej drugie tyle wrzucisz na doprowadzenia do lado i składu a jak chcesz mieć pikabello to ze 60 k.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.