Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2018, 19:37   #1
wojtello123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2014
Model: FUSION PLUS
Silnik: 1.6 DURATEC
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Witam
Mój problem polega na tym że moja fuzja silnik 1.4 80KM ciężko odpala, zdarza się to losowo nie zależnie czy jest ciepło czy zimno czy włączone są wszystkie mozliwe odbiorniki elektryczne (światła, radio) czy też nie. W 90% przypadków za drugim odpaleniem odpala od razu idealnie.
Niedawno wymienione zostały: Olej, filtr oleju, filtr powietrza, świece , przewody zapłonowe, oraz czyszczenie przepustnicy, smarowanie bendiksu rozrusznika, wg mechanika rozrusznik jest sprawny. Sam silnik jak już odpali chodzi równo i cicho, nie gaśnie, moc silnika na przyzwoitym poziomie. Dodam że w wiekszosci przypadków odpala idealnie od strzała....

Objawy udało mi się nagrać na dwóch filmikach:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Z góry dziękuje za sugestie


Ostatnio edytowane przez wojtello123 ; 20-10-2018 o 19:39
wojtello123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 10:55   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,508
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Mimo wszystko obstawiam rozrusznik. Regenerowane oryginały są na Allegro poniżej 200 zł. A i nie napisałeś, czy akumulator sprawdzony.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 13:07   #3
wojtello123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2014
Model: FUSION PLUS
Silnik: 1.6 DURATEC
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Po czym sądzisz ze to rozrusznik? Akumulator był wymieniany w zeszłym roku więc chyba jest ok. Zauważyłem jedną zależność choć moze mi się wydawać ale częsciej ma problemy z odpaleniem gdy najpierw przekrece na zapłon i poczekam az zgasną kontrolki i dopiero uruchomię, mam podejrzenie ze ma to związek z pompą paliwa lub filtrem paliwa czy ma to sens?
wojtello123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 14:42   #4
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,508
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Cytat:
Napisał wojtello123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czym sądzisz ze to rozrusznik?
A po tym:

Cytat:
Napisał wojtello123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
smarowanie bendiksu rozrusznika, wg mechanika rozrusznik jest sprawny.

Bendiks pracuje w pyle sprzęgłowym. Smarowanie to proszenie się o kłopoty. Jeśli tego mechanik nie wie, to jak ocenił, że jest sprawny.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 17:35   #5
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Cytat:
Napisał wojtello123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akumulator był wymieniany w zeszłym roku więc chyba jest ok.
Przemierz go i ładowanie , to nic trudnego .
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 19:56   #6
wojtello123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2014
Model: FUSION PLUS
Silnik: 1.6 DURATEC
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Wybaczcie za długi czas odpowiedzi. Akumulator chyba sprawny. Zmierzyłem kilkukrotnie napięcie akumulatora i wyszło 12.2-12.4V w spoczynku zależnie od dnia, na uruchomionym silniku napięcie ładowania 14.4V
wojtello123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 10:31   #7
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Kolego mam ten silnik w Fieście z 2005 roku. Miałem tak że auto albo ciężko paliło albo wręcz nie chciało, zazwyczaj zapalało za drugim razem, miałem wymienione wszystko po za Aku.
Akumulator wymieniłem żeby mieć spokój choć mechanik mówił że nie trzyma napiecia.
U mnie winowajcą okazał się przede wszystkim problem z kablem przy rozruszniku, kable były zaśniedziałe. Mechanik je oczyścił, popryskal.czyms i odpukac póki co od 1.5 miesiąca pali bez problemu.
U mnie problem występował od lata, na początku gdy się to pojawiło myślałem że to może świece i wymieniłem, ale jak wymieniłem wszystko a nawet filtr paliwa, zacząłem myśleć że to rozrusznik, mechanik też tak stawiał zanim wziął auto ale póki co problem zanikł więc może popatrz na połączenie kabli idących od Aku do rozrusznika, masa etc.
Kable w Fordach są słabe
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 18:33   #8
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kable w Fordach są słabe
Jakoś mój odpala już przez 5 lat , nie ma co uogólniać .
Auto katuję po lesie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 17:27   #9
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Słuchacie tego.... Napisałem o swoim problemie, że zanikł i dziś znowu się pojawiło.... to samo co na filmiku...Mówię wymienie kable zapłonowe przy świecach bo były nie wymieniane od kiedy mam auto czyli od 6 tys... I patrzę wymieniając a tam w przegrodzie gdzie świeca ... Jedna świeca jest w wodzie....
Tylko skąd tam woda...
Edit.
Woda dostała się przez dysze spryskiwaczy.... Wada konstrukcyjna....

Ostatnio edytowane przez 90tomash ; 19-12-2018 o 18:15
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 16:42   #10
Edmund99
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2019
Model: mazda 2
Silnik: 1.4 pb
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.4 duratec czasem ciężko odpala - video

Witam wszystkich. Pozwólcie że zapytam tutaj, co może być powodem że świece stoją w oleju silnikowym ? Zauważyłem to przy zmianie filtra powietrza. Świece nie były poluzowane.
Oleju jest tak na kilka mm. Silnik pracuje normalnie nie kopci itp. Jest tam jakaś uszczelka?
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Edmund99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.