Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2017, 15:29   #151
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Cytat:
Napisał maryan55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pkt.2: Włączając światła pozycyjne, DRL muszą zgasnąć. Takie są przepisy, że pozycje i DRL nie mogą się świecić jednocześnie.
Ogólnie masz rację, ale bezwzględnie dotyczy samochodów zarejestrowanych od dnia 01.10.2009 roku. We wcześniejszych wersjach przepisy dopuszczają aby DRL-y paliły się razem z pozycyjnymi.

Cytat:
Napisał maryan55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pkt.4: Więc jak zrobi się ciemno to DRL zgasą i zapalą się mijania (auto)
Zgadza się, sprawdzałem to w samochodzie, ale tylko dlatego, że w trybie auto światła pozycyjne zapalają się zawsze z mijania.

Cytat:
Napisał maryan55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pkt.6: Nie musisz do akumulatora, wystarczy kabel na którym jest nie ginący plus, nigdy nie znika.

Pkt.8: Tak jak wczesniej pisalem, nie do mijania, tylko do Przewodu zasilającego żarówkę pozycyjną, nieważne którą.
Ok. - ale najłatwiej u nas podłączyć się do plusowej klemy - łatwo dostępna.
Ok. - ale małe pytanie. Czy aby dostać się do żarówki przedniej pozycji trzeba wyjąć lampę, czy jest inny sposób (jaki ?).

Cytat:
Napisał maryan55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pkt.8a,8b: To cię nie dotyczy, podłączasz się analogowo, więc w żadnym wypadku nie ingeruj w szyne CAN!
Właśnie bałem się tej szyny CAN - abym czegoś przez przypadek nie namieszał. Ale mnie lekko uspokoiłeś. Czyli zewnętrzne odbiorniki działają normalnie jak w innych starszych autach (bez CAN).

I jeszcze jedno pytanie dot. pkt 7. - proszę o podpowiedź, gdzie podłączacie przewód pomarańczowy (CL-15, + po stacyjce). Większość wspomina o skrzynce bezpieczników. Jedni piszą aby wpiąć się w wolny (bezpiecznik nr F-6 czyli sondy lambda) inni o F-41 (tablica rozdzielcza), a może jeszcze gdzie indziej. Poza tym jak się tam wpinacie - od góra gdzie widać bezpieczniki i przekaźniki czy od dołu od przewodów. Macie na to jakiś opracowany patent, przejściówkę czy po prostu lutownica i taśma izolacyjna.

Pzdr.

__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 00:27   #152
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

No jeśli takie przepisy były wcześniej to sobie podłącz DRL razem z pozycjami, tylko po co mają się świecić razem pozycje z DRL?!? Bez sensu...
Najłatwiej do kabli od przednich pozycji dostaniesz się wyjmując przednią lampę mijania (tylko dwie śruby torx 30), i od góry masz chyba dostęp do tych dolnych lamp przeciwmgłowych z pozycjami, tak chyba pamiętam...
CAN- przednie pozycje na pewno działają analogowo, ale niektóre inne odbiorniki działają z szyny CAN, np: chyba tylne lampy w poliftach (ledowe) są sterowane cyfrowo, ale mogę się mylić. Na pewno w nowszych BMW tak już jest, ale nieważne.
Nie wiem który kabel w skrzynce to + po zapłonie, musisz wziąć jakiś nawet najprostszy miernik i zmierzyć na który przewodzie pojawia się 12V po włączeniu zapłonu i znika po jego wyłączeniu. Jeszcze byłoby fajnie jakby nie znikało napięcie w trakcie kręcenia rozrusznikiem. I jak znajdziesz to pod skrzynką to dolutowujesz się z kablem. Prosto. I z racji że masz tu już jeden kabel dołożony to ja bym tutaj też podłączył stały +, a nie do aku, bo będzie większy porządek pod maską.
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 22:05   #153
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Tutaj fajnie to wygląda nie mogli w oryginale tak zrobić ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 07:23   #154
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,133
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Ja mam tak zrobione ... wystarczy podkleić taśmę led pod spodem klosza , lecz klosz daje tylko poświatę i daje to słabe światło taka poświata . Jako postojowe może być .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 22:16   #155
ander000
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Sulechów
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Witam wszystkich.
Chciałbym odświeżyć temat zamontowania modułu świateł dziennych. Po przeczytaniu tego wątku, zabrałem się do dzieła. Niestety napotkałem na pierwszy problem, który chciał bym tutaj rozwiązać. Tytułem wstępu, chciałem napomknąć, że auto kupiłem kilka tygodni temu od osoby prywatnej.
  • Zdemontowałem lampę, otwieram skrzynkę bezpieczników pod maską, a tam samoróbka. Nie wiem za co odpowiada przekaźnik i tu prosiłbym o komentarz.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo powiem, że światła w trybie auto za dnia są zgaszone.
  • Kupiłem przekaźnik SD-2 z funkcją doświetlania otoczenia podczas otwierania drzwi z pilota. Pytanie który kabel daje światło pod lusterka? i czy jest on zlokalizowany w okolicy skrzynki bezpieczników?

Czy ktoś z Was dokładał doświetlenie otoczenia na przednie lampy? U mnie doświetla tylko pod lusterkami. Fajnie by było, gdyby oprócz świateł pod lusterkami świecił się jeszcze przód a jeszcze lepiej jak by tył dodatkowo się świecił.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ander000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 17:35   #156
p-s-z
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2018
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Chciałbym żeby wyglądało to następująco:

0 - nie świeci się nic (bez zmian)
P - świecą się postojowe (bez zmian)
1 - świecą się mijania (bez zmian)
A - w dzień palą się swiatła mijania (obecnie są wyłączone), w nocy właczają się swiatła mijania (bez zmian). Zmiany podświetlanie radia, zegarów w dzień/nocy (bez zmian)

Witam.
Interesuje mnie dokładnie takie rozwiązanie. Posiadam czujnik zmierzchu, czujnik wycieraczek.
p-s-z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 15:39   #157
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

włącz tryb skandynawski
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 08:09   #158
p-s-z
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2018
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

no to niestety, tryb skandynawski działa na 0 (zero), a nie działa na A (automat)
p-s-z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 08:11   #159
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

działa i na 0 i na automat.
Jeżeli chcesz żeby na 0 nic nie świeciło a na automacie ma świecić i w dzień i w nocy to musisz zostawić ustawienia tak jak masz (bez skandynawskich) i zaślepić czujnik zmierzchu.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 15:07   #160
p-s-z
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2018
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

u mnie na pewno w trybie skandynawskim światła mijania (tylko) są w pozycji 0 (zero). W automacie (w dzień) nic się nie dzieje. Pomysł z zaślepianiem czujnika to taki sobie - jakbym chciał cały czas wszystkie światła to przełączyłbym na świtała mijania.
p-s-z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.