Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2013, 17:10   #1
rafal8967
ford::average
 
Avatar rafal8967
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2012
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 benzyna st-line
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Jaki fotelik wybrać

Witam pytanie kieruje do tatusiów lub znawców fotelików samochodowych, jestem na etapie zakupu fotelika samochodowego do mojej córeczki, i niewiem co wybrać, jak pare lat temu kupywałem fotelik do pierwszego dziecka to kierowałem się opinią znajomych , testów ADAC , i porad pań w sklepie ale i tak wydaje mi się ze nie trafiłem zbyt dobrze, więc oto moje typy może ktoś ma taki fotelik i może coś o nim napisać oczywiście czekam też na wasze propozycje :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

rafal8967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 17:11   #2
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

A powiedz ile ma mała i ile waży a postaram Ci sie pomóc. Patrząc po wadze fotelika planujesz zakup już do końca, więc dobrze byłoby aby uzyskać z niego, fotelika na końcu podstawkę.
Nie wiem jak duża jest twoja niunia, ale dobrze aby fotelik miał dodatkowe wkładki i możliwości rozszerzania boczków, wyciągany - regulowany zagłowek.
Foteliki które pokazałeś są tej samej klasy. Mogę ci polecić zarówno graco jak i recaro.
Dodatkowo jeszcze, z ręką na sercu fisher price lub ferrari. Homologowane 44R04, stosunkowo nie drogie a dobrej jakości.
Produkt francuski.
Pamiętaj że fotelik, jaki by nie był, będzie grzał, więc wybierz materiał chłonny i przewiewny. A fotelik dosyć przestronny. Żeby nie był zbyt wąski. Pamiętaj że potem posluży w zimie, a zimowe kurteczki są grube Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, bo przerabiałam na dwójce dzieciaczków, a teraz przerabiam trzeciego maluszka, jeszcze w foteliku 0-18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg



Ostatnio edytowane przez RedFord ; 30-07-2013 o 17:22
RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 18:12   #3
rafal8967
ford::average
 
Avatar rafal8967
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2012
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 benzyna st-line
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

no własnie że jest malutka ma roczek ale dopiero co miesci sie w przedziale wagowym 9kg wzostowo to okolo 80cm .... z góry dziekuje i przyjmuje wszelkie propozycje dzieki
rafal8967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 18:19   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Moja córa ma też od kilku dni roczek i podobne "gabarytki". Ja jeszcze wożę tyłem do kierunku jazdy. Dzieci w tym wieku powinny raczej jeździć jeszcze tyłem, i patrzeć w sufit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skoro jeździsz Mdo IV to szukaj fotelika z isofix. W tych z linków się tego nie dopatrzyłem / ostatni ma /

Ja też w niedalekiej przyszłości muszę kupić i chyba to będzie Recaro.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 30-07-2013 o 18:26
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 18:37   #5
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja córa ma też od kilku dni roczek i podobne "gabarytki". Ja jeszcze wożę tyłem do kierunku jazdy. Dzieci w tym wieku powinny raczej jeździć jeszcze tyłem, i patrzeć w sufit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a zgodzę się z Tobą, że jest to dobre rozwiązanie.
Mój ma już dwa lata i właśnie wyrasta z 0-18, w sensie - wystawać zaczyna główka nad zagłówek.

Rafale, to jednak radziłabym fotelik przejściowy, wiem że to wydatek, ale....uważam że 9-36 kg to troskę za wcześnie dla roczniaka.
Fotelik od 0-18 - ma możliwość lekkiej regulacji położenia, w sensie całości. Ich kształt jest przeważnie zbliżony do nosidełka.
Ten 9-36 kg jest dla dziecka które już samodzielnie sobie radzi z siedzeniem i to siedzenie go nie męczy. Tez ma oczywiście regulację do spania, ale to już jest niewielki kąt. A jeśli twoja mała jest kruszynka, to tym bardziej pokusiłabym się jeszcze na przejściowy fotelik.
Mam fotelik takiego typu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 22:27   #6
rafal8967
ford::average
 
Avatar rafal8967
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2012
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 benzyna st-line
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

zgadzam sie z wami panowie w 100%, ze taka kruszyna powinna siedziec jeszcze w foteliku tylem do kierunku jazdy i tak tez sie z nia poruszam, ale jak tylko odpale autko to od razu zaczyna sie krzyk, a jak wezme fotelik od jej starszego brata to siedzi i nic cisza i tylko to zmusza mnie do szukania alternatywy... Dzieki bardzo za porady i chyba opcja z fotelkikiem od 0-18 bedzie dobrym rozwiazaniem narka pozdrawiam
rafal8967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 22:49   #7
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Pamiętajmy też że fotelik 9-36 to nie jest jeden wydatek od 1 roku dziecka aż do 12 lat jak pięknie opisują sprzedawcy. W połowie tego czasu fotelik będzie mocno sfatygowany nie upilnuje się tego. I po połowie tego czasu kupimy następny.
Dlatego proponuje przejść kolejno etapami. Foteliki anatomicznie dopasowane do wieku czyli bezpieczniejsze dla naszego szkraba.
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 22:58   #8
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał rafal8967 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgadzam sie z wami panowie w 100%, ze taka kruszyna powinna siedziec jeszcze w foteliku tylem do kierunku jazdy i tak tez sie z nia poruszam, ale jak tylko odpale autko to od razu zaczyna sie krzyk, a jak wezme fotelik od jej starszego brata to siedzi i nic cisza i tylko to zmusza mnie do szukania alternatywy... Dzieki bardzo za porady i chyba opcja z fotelkikiem od 0-18 bedzie dobrym rozwiazaniem narka pozdrawiam
Niech sobie beczy, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ja już przerabiałem temat z synem / obecnie 4 lata / a tera z córeczką. Gdy takie małe dziecko zaśnie, to przy najmniejszym hamowaniu główka leci do przodu, budzi się i też płacz. Nie daj Boże hamowanie awaryjne, lub kolizja wtedy może nastąpić uraz kręgosłupa. Moim zdaniem , zatyczki w uszy dla taty, a dziecko tyłem do kierunku jazdy. Bezpieczeństwo malucha nie może znać kompromisów.

Odnośnie fotelika na później. To kup tylko sprawdzony, markowy produkt / marki nie podam , jest ich kilka /. Z racji zawodu widziałem juz sporo wypadków , i niestety połamane foteliki/wyrwane szelki. Były to w większości foteliki -dziadostwo z hipermarketów.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 00:00   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

osobiście polecam maxi cosi tobi.
kategoria 9-18 kg.
bardzo fajny mechanizm pochylania "kołyski" fotela, dla śpiących dzieci.
regulacja wysokości pasów i zagłówka.
dziecko jest zapięte swoimi pasami w foteliku, a fotel pasami samochodowymi do auta.
kilkanaście razy robiłem z śpiącym dzieckiem nocne trasy po całym kraju i raczej nie narzekało.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 03:31   #10
hefi
ford::average
 
Avatar hefi
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: masakra
Silnik: 1500
Rocznik: 1981
Postów: 98
Domyślnie

Romer king plus
Kupuj 9-18 a nie 9-36

Recaro young sport to szit..
hefi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.