Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2018, 23:24   #11
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

A o tym nie ma co dyskutować bo na pewno u mnie bardziej niż u CiebieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest tragedia jednym slowem z pieszymi.
Oczywiście , że przepuszczam. No ale np wczoraj weszła mi pod koła dziewczyna z telefonem przed oczyma. Aż się prosilo żeby zatrąbieć. Nawet nie popatrzyła czy coś jedzie

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 15:17   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Z ciekawostek powiem, że w UK jest własnie inaczej.
Na widok pieszego zbliżającego się do przejścia, należy zwolnić lub chociaż nie przyśpieszać jeśli jedziemy wystarczająco wolno. Natomiast zatrzymanie się aby pieszy przeszedł następuje wręcz z automatu.

I co ciekawe, szybciej nabiera się nawyku zatrzymywania się jadąc samochodem niż będąc pieszym że podchodzisz do przejścia i nie musisz (co nie oznacza że tego nie robisz) się rozglądać że "nic nie jedzie".
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 15:52   #13
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co ciekawe, szybciej nabiera się nawyku zatrzymywania się jadąc samochodem niż będąc pieszym że podchodzisz do przejścia i nie musisz (co nie oznacza że tego nie robisz) się rozglądać że "nic nie jedzie".
Z tym wyrabianiem nawyków bywa kiepsko. Masa wody przepłynęła Wisłą od czasu, gdy wprowadzono przejścia dla pieszych z przejazdem dla rowerów (oznakowane pionowym znakiem D 6b). Do chwili obecnej (a nie ma praktycznie dnia, bym tego nie doświadczał) niektóry kierowcy wygrażają pięściami i obrzucają wiązankami (bynajmniej nie kwiatów) rowerzystów, którzy "jadą wierzchem", a nie korzystają z przejścia, jak pieszy. Tak więc niezależnie od przepisów, nawyk rozejrzenia się wokół, jest ze wszech miar wskazany.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 19:27   #14
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawostek powiem, że w UK jest własnie inaczej...
Szczerze to przez 3 lata jak jezdzilem po calym krolestwie, to jakos nie zauwazylem zeby auta jakos specjalnie przepuszczaly pieszych. Inna sprawa ze takich pasow jak unas niema nigdzie (ja nie kojaze) a na przejsciach to sa raczej swiatla. Pozatym tam jest inna kultura jazdy, ale to dyskusja na osobny temat
Swoja droga to u Krolowej nie bylem juz 2-3 lata wiec niewiem czy sie cos nie pozmienialo.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 10:16   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Jeżdżę od 7-miu lat. Takiego przepuszczania pieszych nie widziałem w żadnym kraju.
Irlandia już jest bardziej "polska" bo tam nie jest tak jak w Anglii.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 10:57   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

To angielskie przepuszczanie to dla mnie jest aż irytujące. Bo 10m od przejścia jestem, a już się zatrzymują mnie przepuścić. Za wyjątkiem niedawno przybyłych imigrantów.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 23:17   #17
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Majek32, hak64 i juri2069 ma rację. Bezapelacyjnie, a więc:

DEFINICJE
1. droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;


2. przejście dla pieszych- powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami

3. jezdnia - część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów; określenie to nie dotyczy torowisk wydzielonych z jezdni

Art. 26 (fragmenty)
ust. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

ust. 2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

ust. 6. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej.

ust. 7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.

Co do ust. 1. oznacza to, że przejście dla pieszych nie zaczyna się jakoś na chodniku, nie wiem, jakąś strefą buforową, jest wyznaczony tylko i wyłącznie na jezdni, od krawężnika do krawężnika. Nie ma stwierdzenia o pieszym zbliżającym się do przejścia dla pieszych, czy tym bardziej o pieszym dającym wyraźne znaki. Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem dopiero na przejściu dla pieszych, po opuszczeniu chodnika.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszesz że ma pierwszeństwo czyli może wchodzić pod koła nadjeżdżającego samochodu?
W twojej wypowiedzi wyczuwam pewne braki

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moja odpowiedź : jeżeli jest na drodze na której nie ma sygnalizatorów świetlnych , i ruch nie jest kierowany przez osobę uprawnioną to ma pierwszeństwo , ponieważ swoim zachowaniem dał do zrozumienia ,że chce skorzystać z przejścia
I tutaj też wyczuwam pewne braki

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem instruktora C, C+E, powinni mieć możliwość zrobienia TYLKO osoby posiadające minimum kilkuletnie doświadczenie za kołkiem np. 40 tonowego zestawu potwierdzone np. świadectwem pracy. Prowadzenie po drodze 40 ton jest delikatnie mówiąc inne niż 1,5t czy nawet 3,5 tony.
Instruktora można zrobić posiadając prawo jazdy przynajmniej 3 lata od wydania (jeżeli zrobiłem prawko 3 lata temu, a wyrobiłem 2 lata temu, to brakuje mi 1 rok do możliwości zrobienia instruktora). To, czy mam doświadczenie to nie potrzebne, bo podstawą jest technika nauczania, a nie technika jazdy (od tego jest O.D.T.J.- Ośrodek Doskanalania Techniki Jazdy).

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie to w ostatnim czasie się to zmienia co chwila, jeszcze niedawno to należało się zatrzymać przed przejściem jeżeli przed pasami stal pieszy. Jak to jest w tej chwili to szczerze nie wiem. Osobiście jeśli widzę potencjalnego "przechodzącego" to staram się przepuszczać.
Nic się nigdy nie zmieniło. Media rozdmuchały na prawo i na lewo, że nasz rząd nad czymś pracuje, a kierowcy podchwytali, jakby było już wprowadzone.

Cytat:
Napisał majek32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie.
Nie wolno się zatrzymywać przed przejściem dla pieszych
Oczywiście odp. na pytanie
tak, przynajmniej 10m. I tutaj kolejne zadanie:

zadanie na dzień 31.01.2018 brzmi:

https://zapodaj.net/aec45e9644707.jpg.html

foto też w załączniku

czy kierujący pojazdem zaparkował na skrzyżowaniu dróg, czy już nie?

[edit]to, że jest zaparkowane nieprawidłowo to widać, chodzi o fakt rozmiaru skrzyżowania. Przypominam, o uzasadnieniu wypowiedzi.[/edit]

Jest późno i nie wczytywałem się w to co napisałem!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180117_142805.jpg (96.2 KB, 41 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 31-01-2018 o 23:21
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 08:19   #18
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Patrzac na znaki po lewej stronie to TAK zaparkowal na skrzyzowaniu, choc ze zdjecia ciezko stwierdzic czy stoi na drodze czy moze w zatoczce.
Co masz na mysli z rozmiarem skrzyzowania?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 09:23   #19
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instruktora można zrobić posiadając prawo jazdy przynajmniej 3 lata od wydania (jeżeli zrobiłem prawko 3 lata temu, a wyrobiłem 2 lata temu, to brakuje mi 1 rok do możliwości zrobienia instruktora). To, czy mam doświadczenie to nie potrzebne, bo podstawą jest technika nauczania, a nie technika jazdy (od tego jest O.D.T.J.- Ośrodek Doskanalania Techniki Jazdy).
Rozumie ze 3 lata od wydania prawka na C. Czyli mozna zrobic instruktora w zasadzie po kilkunastu godzinach spedzonych za kolkiem na kursie na prawko C (w tym wiekszosc godzin na placu). I czego taki instruktor nauczy poza teoria? Moze zdania egzaminu.
O.D.T.J. nie sa obowiazkowe, tam predzej wysle firma/pracodawca kierowce ktory juz ma jakies doswiadczenie niz jakis mlody fundnie sobie taki kurs.
Polska...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 09:35   #20
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Raczej to wygląda na skrzyżowanie, na wprost widać nawet znak ustąp pierwszeństwa . Powinien stać 10 metrów od skrzyżowania jeśli nie ma tam zakazu zatrzymywania. Po prawej może być znak droga z perwszenstwem skoro na wprost jest " ustąp " .
Aczkolwiek należy stawać 10 metrów od przedniej strony znaku jeżeli samochód zasloni znak. W tym przypadku nie zasłoni.
Jeżeli po prawej nie ma zakazu zatrzymywania lub linii ciągłej i przejścia dla pieszych to powinien zatrzymac sie 10 metrow od skrzyzowania czyli na rysunku 10 metrow w prawo.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.