Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2021, 18:24   #1
Jarek5757
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-03-2021
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Question Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Witam wszystkich na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę z takim zapytaniem. Czy jestem w stanie zaprogramować oraz skonfigurować moduł do hamulca ręcznego w domowych warunkach? Posiadam interfejs diagnostyczny FVDI J2534 oraz programy IDS oraz Forscan z licencją rozszerzoną.
Spalił mi się poprzedni moduł, kupiłem używany ale wyciągnięty z Volvo i sprzedający poinformował mnie o tym że w tym module jest wgrane oprogramowanie od Volvo i trzeba teraz ten moduł przeprogramować na Forda. Moduł funkcjonuje hamulec działa z powrotem, moge go zaciągnąć oraz opuścić przyciskiem tylko nie zaciąga się automatycznie po wyjęciu kluczyka. Do tego na tablicy rozdzielczej świeci kontrolka brake koloru żółtego oraz na zegarach mruga kontrolka od hamulca ręcznego. Zarówno jeden jak i drugi program znajduje dwa błędy związane z hamulcem ręcznym.
U0300:00-AF- (PBM) - Niekompatybilność oprogramowania wewnętrznego modułu sterującego oraz
U2101:00-2F- (PBM) - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna
Jestem w stanie to zrobić? Jeśli tak to proszę o podpowiedzi jak mogę to zrobić. Dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jarek5757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 18:32   #2
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Za chwilę dostaniesz pewnie z 5 odpowiedzi gdzie i do kogo masz podjechać żeby to zrobić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nikt Ci tu nie doradzi jak i co przeprogramować ..........bo wiesz.....a jak nie wiesz o co chodzi to wiesz o co chodzi.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 18:40   #3
Jarek5757
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-03-2021
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał audiobayern Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za chwilę dostaniesz pewnie z 5 odpowiedzi gdzie i do kogo masz podjechać żeby to zrobić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nikt Ci tu nie doradzi jak i co przeprogramować ..........bo wiesz.....a jak nie wiesz o co chodzi to wiesz o co chodzi.
Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no tak wszystko rozumiem.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jednakże jeśli jest to wykonalne i ktoś zechce się podzielić tą informacją to zawsze można się dogadać jeśli nie wyniesie to tyle ile wizyta w serwisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek5757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 18:42   #4
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Jarek5757 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zaciąga się automatycznie po wyjęciu kluczyka
jest to blogosławieństwo

Bump:
Cytat:
Napisał Jarek5757 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalił mi się poprzedni moduł
a z ciekawości jak to sie objawiało? bo mi swiruje od pewnego czasu lewy silniczek (wg forscan).
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 18:55   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Jarek5757 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....kupiłem używany ale wyciągnięty z Volvo i sprzedający poinformował mnie o tym że w tym module jest wgrane oprogramowanie od Volvo i trzeba teraz ten moduł przeprogramować na Forda. ...
Da się przeprogramować - robiłem niedawno dokładnie taki sam przypadek.
Nie da się tego zrobić ani IDS ani FORScanem.
Da się wgrać oprogramowanie fordowckie oryginalnym UCDSem.

Następnie niezbędna jest kalibracja modułu hamulca IDSem. Nie wiem czy te "wynalazki" z FVDI zadziałają, bo robię normalnie, po ludzku VCM 2...

BTW - a swoją drogą szkoda, że na naszym forum nie ma standardowej dla wielu forów funkcjonalności - "pomógł - postaw piwo"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za tak cenne porady pewnie by się "na koncie przelewało"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-03-2021 o 18:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 18:57   #6
Jarek5757
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-03-2021
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest to blogosławieństwo
To znaczy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wcześniej działało bez zarzutu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a z ciekawości jak to sie objawiało? bo mi swiruje od pewnego czasu lewy silniczek (wg forscan).
Z mojej winy właściwie.. zaparkowałem w wilgotnym miejscu i wilgoć zaatakowała z tyłu samochodu.. spaliły się żarówki od podświetlenia rejestracji no i właśnie padł moduł.. ręczny przestał funkcjonować nie dało się ruszyć auta z miejsca, nie podawał żadnego sygnału jakby go w ogole nie było w aucie. Po odłączeniu/podłączeniu go brak reakcji nawet nie wydał tego charakterystycznego "cykania" był sprawdzany przez serwis lecz szybko telefon zwrotny że moduł został uszkodzony przez wilgoć i dostałem go z powrotem na pamiątke.. cóż teraz mam drugi i ręczny działa tylko mam problem z tym co napisałem wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się przeprogramować - robiłem niedawno dokładnie taki sam przypadek.
Nie da się tego zrobić ani IDS ani FORScanem.
Da się wgrać oprogramowanie fordowckie oryginalnym UCDSem.

Następnie niezbędna jest kalibracja modułu hamulca IDSem. Nie wiem czy te "wynalazki" z FVDI zadziałają, bo robię normalnie, po ludzku VCM 2...

BTW - a swoją drogą szkoda, że na naszym forum nie ma standardowej dla wielu forów funkcjonalności - "pomógł - postaw piwo"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za tak cenne porady pewnie by się "na koncie przelewało"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki za odpowiedź! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem PV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym mógł piwko bym postawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Jarek5757 ; 02-04-2021 o 12:03
Jarek5757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 19:05   #7
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Jarek5757 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy? wcześniej działało bez zarzutu
też mi działał.
Cytat:
Napisał Jarek5757 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odłączeniu/podłączeniu go brak reakcji nawet nie wydał tego charakterystycznego "cykania"
zawsze zaciąga, strach czy odpuści
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 19:11   #8
Jarek5757
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-03-2021
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też mi działał.
zawsze zaciąga, strach czy odpuści
Jeśli chodzi o ten stary moduł to ani jedno ani drugie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ten który jest aktualnie zaciąga i odpuszcza od ręki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek5757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2021, 20:28   #9
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

No i tak jak pisałem. Dodatkowo poleciał Hejt na mnie. Ha ha ha ha. Specjalisty od programowania.........prawie jak majster........ACO servis u Stasia.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 20:06   #10
Jarek5757
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-03-2021
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie/konfiguracja modułu elektrycznego hamulca ręcznego

Dziękuję za rady w szczególności tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po około godzinnej walce moduł udało się zaktualizować oraz skonfigurować. Działa jak marzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek5757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.