Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2018, 10:30   #51
Mankoslav
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiedz gościowi, że przekręcony i weźmiesz ale za mniejsza kase.. jak dobra auto, sprawdziłeś itp to odpuścisz tylko z powodu cyferek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? dużo i tak nie ma
póki co zastawiam się nad tym co z tym fantem zrobić... wiadomo że aktualna cena nie wchodzi w grę - pytanie jak to przyjmie sprzedający (będę z nim dziś i tak rozmawiał bo obiecałem mu że nawet jeśli nie wezmę to dam mu znać jeśli czegoś się dowiem odnośnie auta żeby po prostu posiadał taką wiedzę)
sam przebieg tzn. jego wielkość mnie nie przeraża ... coś innego mnie trapi: jak i czy w ogóle było serwisowane od 02/2017 i tych 190kkm - a mam obawę że nie było już ani razu więcej na przeglądzie, wymianie oleju, etc.
spadkobiercy nie wiedzą czy zmarły zrobił przegląd po zakupie, licznik cofnięty do 166kkm przy zakupie to mógł uznać że zrobi pełny serwis przy 180kkm których nie dotrwał... a tak po prawdzie to powinien być to już np przegląd 2-3-kolejny od ostatniego... i tak sobie auto jeździło w sumie zaniedbane mimo że po 1 jeździe wczoraj nie ma zarzutów...

Mankoslav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 10:37   #52
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Re: Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

Cytat:
Napisał Mankoslav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0GXXGBBGBJ72548 (ofertę dostałem prywatnie na maila - auto wg tego co wiem użytkowane w Szwecji i aktualny przebieg 138kkm, a data I rejestracji: 09/2011)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 10:43   #53
Mankoslav
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: Re: Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sumie widzę że sam mogłem wpisać VIN auta ze Szwecji i google coś wypluło...
Mankoslav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 10:44   #54
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

na pewno musisz po zakupie zrobić pełen przegląd.. i rozrząd do weryfikacji bo max przy 200kkm powinien być wymieniony
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 11:36   #55
Mankoslav
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

do zakupu nie doszło - szukam dalej... ale mam pytanie z innej beczki bo coś mi nie pasuje albo nie do końca wszystko wiem jeśli chodzi o mondeo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tym się zainteresowałem a reszta poniżej to dla przykładu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

to są lampy ksenonowe? to czy nie powinno być spryskiwaczy reflektorów w zderzaku? czy ford robił to defaultowo bez spryskiwaczy w jakimś okresie... czy to są jeszcze jakieś inne lampy...
ale jakie mogą być jeszcze inne...

chyba raczej lampy przednie powinny być wtedy takie jak tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

bo albo ktoś naprawiał przód albo ktoś podmienił reflektory... a przy założeniu że ktoś podmienił reflektory to czy powrót do pierwotnej instalacji z odpowiednimi lampami jest możliwy czy coś tak się modyfikuje przy przekładce że powrót jest już później niemożliwy...
Mankoslav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 11:40   #56
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

Cytat:
Napisał Mankoslav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to są lampy ksenonowe?
w tym niebieskim są soczewki , nie ma ksenonów, w kabinie widać też że jest regulacja świateł góra/dół
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 12:48   #57
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

soczewka na H7.. skrętna..
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 14:05   #58
Mankoslav
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - dziękuję za uświadomienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mankoslav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 16:09   #59
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

Szukasz samych 1,6 celowo ?
Panowie jak to jeździ, bo miałem okazję foką z tym silnikiem jechać i nawet dawało radę, teraz szukam oczywiście 2.0 140/163 ale dużo jest z tym motorem, jeszcze nie miałem okazji wsiąść i przejechać się bo myślałem że to nie powinno jechać, ale tak dużo ich jest że może się mylę ?
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 11:38   #60
Mankoslav
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: prośba o ocenę FORD MONDEO mk4 2.0tdci

Cytat:
Napisał witek_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukasz samych 1,6 celowo ?
odpowiedź była we wcześniejszych moich wpisach dlaczego w ogóle biorę 1.6 pod uwagę:

Cytat:
Napisał Mankoslav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wersja silnika nie taka jaką bym oczekiwał ale po rozmowie z Heko będzie się dało zrobić w miarę solidne auto, które jak na moje potrzeby przepisowo i bez fanatzji: ~60km dziennie / raz na tydzień podróż w 3 osoby (2+dziecko) ~100-200km / 2-3x w roku podróż 1000km... styl jazdy jest w miarę spokojny - z dopuszczalną prędkością ewentualnie tak max do +10km/h ponad ograniczenie, na autostradzie max 140-150km/h będzie w zupełności wystarczające a i jeszcze będzie ekonomiczne i z wersją wyposażenia jakiej poszukiwałem w silnikach 2.0/2.2...
Cytat:
Napisał Mankoslav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnik już jakiś czas temu pisałem że mógłby być 1.6 jeśli wyposażenie będzie b.zadowalające i tylko w takim wypadku 1.6 biorę pod uwagę... tak to szukam 2.0...
"dało się zrobić" oznacza że zostanie podniesiona moc:
Cytat:

myślę że do takiej jazdy 1.6 135KM będzie w sam raz i bardzo ekonomiczny
oczywiście pow 160km/h demonem przyspieszeń nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
moc bez problemu na ok. 135KM 320Nm - tak zrobiony Mondek jeździ naprawdę przyzwoicie
ja sam jechałem już 3 różnymi fordami z silnikiem 1.6 i powiem tak (moja osobista refleksja): daje radę już w fabrycznej wersji mocy silnika... dodanie mu mocy ma zapewnić większą dynamikę np. podczas wyprzedzania na zwykłej drodze - choć i mam doświadczenie że i w tej wersji fabrycznej radzi sobie dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wg mnie wszystko zależy od tego do czego potrzebne Ci jest auto... mam nadzieję że trochę Ci pomogłem - ja sam na nic jeszcze się nie zdecydowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w poście powyżej chodziło o ustalenie pewnej niejasności dla mnie w reflektorach głównie...
Mankoslav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.