Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2018, 20:08   #1
Andrewd2
ford::amateur
 
Avatar Andrewd2
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2018
Skąd: Zabrze
Model: Transit Connect
Silnik: 1.6 TDCI po Chiptunigu 152KM/347Nm
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Witam serdecznie.
Założyłem ten wątek w celu wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia co i jak można szybko i niedrogo dodać i ulepszyć w swoim Conneccie.

Sam zacząłem przygodę w Connectem rok temu przesiadając się z Citroena Berlingo XTR.

Od początku miałem bardzo mieszane uczucia bo każdy z samochodów oferował coś fajnego ale nigdy się to nie pokrywało na wzajem.
Np schowek nad zegarami w Berlingo pomieści książkę telefoniczną a w Fordzie tylko dokumenty i portfel - ale tego nie da się zmienić.
Ogólnie schowki to mocna strona Francuzów.

Zacząłem więc od - nie pamiętam już :-) ale chyba od wymiany podłokietnika z tego co zamontował poprzedni właściciel na oryginalny używka - ok 500 pln ale warto. Poprzedni był mały i trzeszczał, a jak pasażer opierał o niego łokieć to "uciekał" spod mojego łokcia co wprawiało mnie w kolory mocno purpurowe :-)))

Potem padło na kierownicę. Znalazłem na allegro taka z metalowym wypełnieniem za 150 pln. Sam miałem czarne plastikowe wypełnienie i "plastikową" kierownicę - twardą, te oryginalnie skórzane są miękkie jakby z warstwą gąbki pod skórą - brrrr, nie lubię. Więc moja kiera do obszycia skórą i przekładka wypełnienia , teraz mam ładną , twardą i skórzaną , odrobinę grubsza niż oryginał - mi pasuje bardzo.

Następne chyba były relingi - lubię relingi, samochód z nimi jakoś mi się bardziej po prostu podoba.
Nie ma fabrycznych relingów więc są jakieś uniwersalne produkowane przez niemców.

Jak przeczytałem już w postach , wielu wraz ze mną denerwuje brak oświetlenia bagażnika wiec je sobie wykonałem. Na ten moment załącza się je "z ręki" ale docelowo podepnę pod czujnik otwarcia tylnych drzwi.

Następne było dodanie oświetlenia schowka przed pasażerem i wnętrza podłokietnika oraz oświetlenie pod drzwiami tak by oświetlało okolice po otwarciu dzwi - widać w co się wysiada.

Jak już się dopadłem do tapicerek drzwi to korzystając z okazji wymianiłem głośniki w przednich drzwiach na taki zestaw - 2 niskotonowe, 2 wysokotonowe i zwrotnice.
Zwrotnice zmontowałem pod radiem a wysokotonowe na osłonach przednich słupków.
Teraz to gra nawet przyzwoicie, pojawił się bas. Tylne też wymieniłem ale nie czuć takiej różnicy jak na przednich - tak naprawdę to mało co czuć :-(

Zamontowałem też taki zestaw Led-ów ze zmianą kolorów jako podświetlenie nóg przedniego i tylnego rządu siedzeń. Załącza się to po otwarciu drzwi i ma kolor zbliżony do podświetlenia fabrycznego.

Widziałem że przełączniki otwarcia szyb w wyższych modelach mają metalowe wykończenia więc za pomocą Aliexpres za dolara ściągnąłem sobie blaszki adaptacyjne do takiego wyglądu :-) przy okazji za kolejne 2 dolary chromową obwódkę wyłącznika świateł i blaszkę ozdobna na uchwyt hamulca ręcznego ( z grawerem ST) :-)))

Testowałem też oświetlenie Ambiente - Ambiwalentne, taka świecąca żyłka jakby ktoś jeszcze nie spotkał. Jak wygląda - sami oceńcie, jednym się podoba innym chyba nie do końca.

Żeby nie zaśmiecać forum wrzucam link do Google Drive z fotkami mojego Connecta .
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Andrewd2 ; 29-08-2018 o 21:32
Andrewd2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 09:50   #2
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Cytat:
Napisał Andrewd2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
docelowo podepnę pod czujnik otwarcia tylnych drzwi.
Koniecznie opisz jak to zrobisz, ja tez bym w ten sposób podpiął. Tylko nie wiem czy mi się to uda bo ja mam wersję z klapą. Próbowałem kiedyś podpinać się pod lampkę nad pasażerami (zapala się zawsze jak się otwiera drzwi lub klapę) ale tam jest napięcie lekko poniżej 6V i nie dało się podpiąć listwy LED 12V, nawet przez przekaźnik.

Ja głównie mam przeróbki w kierunku używania autka jako minicampera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam zasilanie kempingowe 230V w środku, tak że można podpiąć dwa grzejniki elektryczne (spaliśmy w autku nawet jak na zwewnątrz było ~0 stopni). Ewoluują patenty na Łóżko. W tej chwili już chyba 3-cią wersję użytkuję.

Dokupiłem przedsionek, teraz myślę o markizie zewnętrznej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 03-09-2018 o 09:55
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 15:41   #3
Andrewd2
ford::amateur
 
Avatar Andrewd2
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2018
Skąd: Zabrze
Model: Transit Connect
Silnik: 1.6 TDCI po Chiptunigu 152KM/347Nm
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Nie pamiętam jak wygląda zamek przy modelu z klapą ale jak nie masz możliwości zamontowania zwykłego wyłącznika masy to zastosuj kontaktron , kupisz na allegro lub w każdym elektroniku. W środku tego elementu są 2 blaszki lekko oddalone od siebie, jak przybliżysz do niego magnes to blaszki stykają się i przepływa prąd. Przy zamku montujesz kontaktron a na klapie magnesik. Kup taki który ma normalnie styki zwarte a po przybliżeniu magnesu styki rozwarte , i tyle :-)
Zasilanie stałe 12V u mnie znajduje się pod prawą boczną osłoną bagażnika.
Zaktualizowałem o nią zdjęcia na google drive.
Andrewd2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 14:04   #4
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

markiza:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 14:36   #5
Ern_ONE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2013
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Cytat:
markiza:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Masz może fotki patentów na łóżko? Planuje zmianę z Focusa i też chce iść w kierunku minicampera.
Ern_ONE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 00:16   #6
PiotrekJDC
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 11-01-2021
Skąd: Częstochowa
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Zmieniał ktoś w Transicie Connect te czarne zaślepki nad tylnymi światłami na światła odblaskowe z wersji Tourneo? To pasuje p&p?
PiotrekJDC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 21:13   #7
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Cytat:
Napisał Ern_ONE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz może fotki patentów na łóżko? Planuje zmianę z Focusa i też chce iść w kierunku minicampera.
Z początku kombinowaem z zabudową z płyty meblowej, ale to nie było zbyt wygodne w rozkładaniu i składaniu i wpdałem na pomysł, ułożenia na podłodze bagażnika 11 sztuk pojemników transportowych euro 30x40x12,5 cm (z dedykowanymi pokrywami) Pasują idealnie, te pojemniki mają bardzo dużą wytrzymałość, można na każdym z nich położyć ciężar coś koło 200kg. na te pojemniki idzie przycięty specjalnie i składany na 4 części materac piankowy.

Bump: (do pojemników idzie oczywiście cały możliwy bagaż podręczny)
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 22:30   #8
Wojtas54
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-08-2021
Skąd: Wilamowice
Model: Transit connect
Silnik: 1.6
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Hejka swiezo zakupilem transita connect 2015 r . Brakuje mi w nim oswietlenia drzwi i pod nogi , co polecacie zeby zrobic ? Chcialbym jeszcze dolozyc podlokietnik oraz przystosowac pod weekendowe wyjazdy czasem ala mini kamper dla mnie i zony . Podpowiedzcie co mozna przerobic zeby sie dobrze w nin „zylo”?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtas54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 13:01   #9
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

nic nie trzeba przerabiać. (tzn, można, ale jak auto ma na co dzień być autem a na weekendy minicamperem, to nie trzeba się pchać w cięzkie zabodwy)
Ja kupiłem 11 skrzynek euro 300x400x125 na bagaże i do wyrównania złożonej kanapy z podłogą. na to zamówiene materace na wymiar i gotowe.

Można opcjonalnie dokupić markizę lub/i przedsionek na wypadek deszczu/ chłodu. My mamy jeszcze komplet lekkich, składanych krzeseł kempingowych (Crespo AL/215-C) i stolik (brunner titanium) - bardzo przydaje się do relaksu, poiłków, czey dla juniorki żeby sobie mogła porysować.

Przydaje się tez przyłacze eleketryczne (na kempingi): kupiem gniazdo przyłaczeniowe od przyczepy niewiadów, przymocowałm je od spodu pod zderzekiem. Kabel przeciągnąłem do środka przez otwór pod skrzynką bezpieczników, a pod tylnią prawą szybą przykleiłem listwę z gniazdkami 230V. Można tam podpiąć co tam chcesz. Na wakacje co roku jeździm w Alpy, a tam jest zimno, więc ogrzewam auto dwoma grzejnikami olejowymi mini 600W. Są w stanie utrzymać w aucie 20-parę stopni gdy na zwenątrz jest w okolicach zera.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2021, 13:33   #10
Yankes666
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 19-02-2018
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Modyfikacje, "ulepszenia" zrób to sam :-)

Witam, czy ktoś może mi powiedzieć czy konsola środkowa deski rozdzielczej z tourneo Connect 2017r. jest taka sama jak w fordzie focusie mk3? Chciałbym zmienić radio w fordzie Connect na sync 3 i nie wiem jakie elementy kupić. Z góry dziękuje za pomoc
Yankes666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.