Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2021, 09:34   #1
odpadek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 27
Domyślnie Lakier Black Shadow w praktyce

Znalazłem kilka negatywnych postów na zagranicznych forach na temat tego lakieru. Jest nie metalizowany z dodatkiem miki. Może ktoś z forumowiczów ma samochód w tym czarnym kolorze i może podzielić się opinią. Ponoć jest trudny w utrzymaniu, łatwo się rysuje, detailerzy odradzają. Jak się ma sprawa ewentualnych poprawek lakierniczych?


Ostatnio edytowane przez odpadek ; 02-05-2021 o 22:02
odpadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2021, 11:31   #2
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow mocą w praktyce

Mam S-maxa Vignale w tym kolorze rocznik 2017.
Potwierdzam, że lakier łatwo się rysuje. Ciężko utrzymać auto w czystości. Widać zacieki i robią się wżery od ptasich odchodów.
Poprzedni S-max w kolorze srebrnym był dużo łatwiejszy w utrzymaniu czystości nadwozia.

Nie wiem czy to kwestia lakieru, ale po ostatniej zimie na wszystkich drzwiach mam micro pęcherze które zaczynają powoli pękać. Jeden już odpadł - biały proszek pod lakierem. Ford odmawia uznania wady z gwarancji na perforację.
Samochód ma przejechane 65 tys km. Zaczynam mieć delikatny niesmak do Forda.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2021, 11:54   #3
odpadek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow w praktyce

To nieciekawie. Czyli potwierdza się słaba opinia na temat tego koloru. Będę omijał z daleka. Ford poszedł po rozum do głowy i z powrotem od 2019 chyba, wprowadził czarny lakier metalizowany.

Ostatnio edytowane przez odpadek ; 02-05-2021 o 22:03
odpadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2021, 09:26   #4
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow w praktyce

Ja również mam ten kolor ale jeżdżę miesiąc co moge powiedzieć to że wiedziałem w co sie pakuje a przynajmniej w 70%. Kolega co pracował w fordzie lata powiedział mi wprost "kolor piękny ale rysuje sie od samego patrzenia" i tak jest lakier bardzo delikatny ale na wszystko jest sposób ja zainwestowałem w profesjanalne kosmetyki do mycia i w 15 minut auto jest umyte i nawoskowane "jak pod sprzedaż" ani jednego zacieku ani jednej wyschnietej kropli po protu piękny błyszczący. Póki co nie zamienił bym na żaden inny
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2021, 12:16   #5
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow w praktyce

Napisz proszę czego używasz do pielęgnacji?
__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2021, 04:23   #6
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,161
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow w praktyce

Pamiętajcie że lakier bezbarwny jest taki sam na wszystkich kolorach. Na jasnych zarysowań nie będzie tak widać, na ciemnych będzie widoczna każda rysa.
Wszelkiego rodzaju wycierania samochodu po myciu przyczynią się do powstawania rys na lakierze.
Potrzebna korekta lakieru (w firmie detailingowej lub u lakiernika) następnie dobry wosk. Po więcej informacji odsyłam do działu kosmetyki samochodowej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W kwestii pęcherzy na lakierze - to nie perforacja. Jeśli były dokonywane przeglądy powłoki lakierniczej gwarant nie powinien robić problemu z naprawą uszkodzonych elementów. Biały proszek to nic innego jak utleniony ocynk.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2021, 16:13   #7
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow w praktyce

Cytat:
Napisał odpadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nieciekawie. Czyli potwierdza się słaba opinia na temat tego koloru. Będę omijał z daleka. Ford poszedł po rozum do głowy i z powrotem od 2019 chyba, wprowadził czarny lakier metalizowany.
Jest wyjście aby okleić samochód bezbarwną folią, ale to kosztuje a poza tym nie ma gwarancji, że będzie widać jak ten lakier wyglądał oryginalnie.
Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2021, 16:37   #8
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow w praktyce

smiechu ja kupiłem taki zestaw

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

do tego wąż z wodą i z pierwszego żeby piasek spłukać taka szczotka z miekiego końskiego włosia no i wiaderko

Naprawde jestem pod wrażeniem nie trzeba karchera i nic wiecej a autko bez ani jednej zaschniętej kropli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i suchutkie
Jak zrobie testa to pokaże zdjecia przed i po myciu zeby zobaczyc o czym mówie
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 20:04   #9
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Lakier Black Shadow w praktyce

Tak jak pisałem
poniżej zamieszczam zdjecia z sobotniego mycia auta

kilka zdjęc przed myciem, zestaw do mycia i po myciu
od A do Z tym zestawem z wnękami drzwiami progami klapa bagażnika zeszło mi 32 minuty.
Efekt wg mnie super

Przed myciem stan

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zestaw myjąco woskujący

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Efekt po myciu bez mojej facjaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać lakier lustro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszystko widać tak odbija Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.