Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2016, 10:47   #2461
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

17'

pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 13:29   #2462
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dźwięku "spuszczania powietrza z balonu" ciąg dalszy. Dzisiaj dwa razy, to mi tak zawyło przy ruszaniu, że się mój syn zapytał czy ja to słyszę. No niestety słyszę -puszczam sprzęgło na 1 i dźwięk jakby statek wpływał do portu - takie przewlekłe i bardzo głośne tuuuuuuu....
Na wstecznym to samo. Tam jest jakiś odpowietrznik czy jak?

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 10-10-2016 o 13:39
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 13:40   #2463
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dźwięku "spuszczania powietrza z balonu" ciąg dalszy. Dzisiaj dwa razy, to mi tak zawyło przy ruszaniu, że się mój syn zapytał czy ja to słyszę. No niestety słyszę -puszczam sprzęgło na 1 i dźwięk jakby statek wpływał do portu - takie przewlekłe i bardzo głośne tuuuuuuu....
I żadnego drgania na pedale sprzęgła, czy jakiegokolwiek innego objawu "mechanicznego"? Bo aż trudno sobie wyobrazić, co mogłoby wydawać taki dźwięk w silniku lub skrzyni/sprzęgle na jedynce, na niskich obrotach, gdy samochód powoli rusza z miejsca.
Do głowy przychodzą mi dwie rzeczy - elektryczny ręczny, który puszcza w momencie ruszania - nie wiem na ile jest on słyszalny w Mondeo, ale w Avensisie fakt jego zwalniania/zaciągania był słyszalny w kabinie, albo asystent ruszania pod górę, który z jakiegoś powodu uaktywnia się i nie zwalnia odpowiednio hamulców. Innych pomysłów brak.

Bump:
Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wstecznym to samo. Tam jest jakiś odpowietrznik czy jak?
Nie no, w Mondeo montują chyba ciągle jeszcze hamulce hydrauliczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 14:01   #2464
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I żadnego drgania na pedale sprzęgła, czy jakiegokolwiek innego objawu "mechanicznego"? Bo aż trudno sobie wyobrazić, co mogłoby wydawać taki dźwięk w silniku lub skrzyni/sprzęgle na jedynce, na niskich obrotach, gdy samochód powoli rusza z miejsca.
Do głowy przychodzą mi dwie rzeczy - elektryczny ręczny, który puszcza w momencie ruszania - nie wiem na ile jest on słyszalny w Mondeo, ale w Avensisie fakt jego zwalniania/zaciągania był słyszalny w kabinie, albo asystent ruszania pod górę, który z jakiegoś powodu uaktywnia się i nie zwalnia odpowiednio hamulców. Innych pomysłów brak.

Bump:

Nie no, w Mondeo montują chyba ciągle jeszcze hamulce hydrauliczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadnych innych objawów. Ręczny odpada, bo nie jest zaciągnięty, hill asist też nie bo dzieje się to również na płaskim jak stół terenie.
Pytając o odpowietrznik miałem na myśli nie hamulce, tylko sprzęgło/wysprzęglik. Nie dzieje się nic przez np 3 dni, a potem potrafi 2-3 razy pod rząd zawyć.
Po gadce z serwisem przez telefon nie mają pojęcia o co chodzi. Muszę się chyba zebrać do serwisu. Super.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 10-10-2016 o 14:05
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 14:04   #2465
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jeśli masz to już regularnie to najlepiej do ASO jak najszybciej chyba...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 14:10   #2466
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz to już regularnie to najlepiej do ASO jak najszybciej chyba...
Regularności żadnej właśnie w tym nie ma. Jedyne co, to może jak się zrobiło wilgotno, to częściej to jest, ale może to zbieg okoliczności.
Z czasem krucho, ale będę się dzisiaj umawiał. Serwis twierdzi, że niczego takiego nie znają i nie powinno to występować. Obstawiają sprzęgło tak na szybko (właśnie dzwoniłem do drugiego serwisu). Nalatane 14 kkm i sprzęgło - fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wżyciu nie miałem takiego dźwięku, a miałem auta z przebiegiem pod 300 kkm i na sprzęgle zrobione po 150 kkm.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 10-10-2016 o 14:15
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 14:17   #2467
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Regularności żadnej właśnie w tym nie ma. Jedyne co, to może jak się zrobiło wilgotno, to częściej to jest, ale może to zbieg okoliczności.
Z czasem krucho, ale będę się dzisiaj umawiał. Serwis twierdzi, że niczego takiego nie znają i nie powinno to występować. Obstawiają sprzęgło tak na szybko (właśnie dzwoniłem do drugiego serwisu). Nalatane 14 kkm i sprzęgło - fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wżyciu nie miałem takiego dźwięku, a miałem auta z przebiegiem pod 300 kkm i na sprzęgle zrobione po 150 kkm.
Tak czy inaczej nie ma co czekać, aż wyskoczy coś, co unieruchomi samochód. Daj znać dla potomnych co tam znaleźli.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 14:20   #2468
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy inaczej nie ma co czekać, aż wyskoczy coś, co unieruchomi samochód. Daj znać dla potomnych co tam znaleźli.
OK.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 17:24   #2469
P4WEL
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-07-2016
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: FORD MONDEO MK5
Silnik: 1.5 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od jakiegoś czasu obserwuję, że przy ruszaniu na 1 biegu podczas rozsprzęglania jest taki dźwięk, jakby ktoś dmuchał w rurę (puzon), takie "duuuuu" Dzieje się tak tylko na 1 biegu i rzadko, choć ostatnio częściej niż kiedyś. W serwisie nie znają tematu i nie potrafią pomóc, bo tego akurat wtedy nie słychać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samo przeniesienie napędu działa bez zarzutu. Ktoś, coś?

Witam,

Zauważyłem u mnie coś podobnego, u mnie są to hamulce przednie. Kiedy auto stoi na wzniesieniu hamulce są automatycznie zablokowane, przy ruszaniu są zwalniane ale stopniowo. Jeżeli rusze szybko hamulce jeszcze trzymają i stąd ten dźwięk. Jak ruszam spokojnie nic nie słychać.
P4WEL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 17:57   #2470
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dokładnie. Na spokojnie nic nie słychać.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.