Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2016, 23:22   #11
tomson82
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-07-2016
Skąd: Góralice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 duratec HE
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

tylko i wyłącznie swap , pewnie na wskutek przegrzania pękła uszczelka , głowica skoro są pęcherze powietrza , mogły też zapiec się pierścienie , zapaść tuleje dużo ale jak nie odpala to na złom

tomson82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2016, 08:21   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Piotrze, jazda bez płynu a z olejem, przez dłuższy czas powoduje pod wpływem rozszerzalności cieplnej takie spustoszenie tuleje cylindrowe-tłoki, że nawet pełny stan oleju nie pomaga, bo olej przy tak wysokiej temperaturze od razu zamienia się w dym, i nie ma smarowania, a jak nie ma smarowania to itd....
Świadczy o tym to, że silnik nie chce odpalić nie dlatego, że nie ma paliwa, powietrza,ale dlatego że nie ma ciśnienia w cylindrach odpowiedniego dla rozruchu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2016, 09:20   #13
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Masz 100% racji,tylko uważam że zanim to się zatrze pęknie prędzej blok silnika .
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2016, 13:30   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

A ja uważam, i mam 99 % racji że blok silnika zawsze pęka od czego innego, najczęściej od urwanego korbowodu.
Jeszcze nie słyszałem aby w silniku z olejem...
natomiast widziałem sporo silników przegrzanych tak, że tłoki i cylindry wyglądały tragicznie, nie będę opisywał, bo nie każdy ma ochote to czytać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 00:14   #15
Jedi1995
ford::amateur
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 20-12-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Tranzit
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Witam, mając ten sam problem w inny sposób powstały ponowię pytanie jak zdiagnozować zatarcie silnika? Sytuacja taka: jadę zapala się lampka oleju, 5 minut jestem pod domem gaszę silnik. Rano odpalam słyszę złe dźwięki w silniku po 5-10 sekundach gaszę, po chwili odpalam a dźwięki ustały i przestawiam auto 50 metrów dalej, lampka oleju się paliła. Poziom oleju perfekcyjny, przejechane 25000 km. Wymieniam olej, przed odpalam na 5 min i żadnych niepokojących dźwięków . Filtr zakładam nowy, oleju troszkę za mało bo bagnet tylko dotyka stanu, do normy brakuje 5 milimetrów. Odpalam na 5 min, żadnych niepokojących dźwięków , kontrolka oleju pali się, gaszę. Przeszukuję forum, da się jechać tylko jak zacznie temperatura rosnąć to gasić. Więc zabieram auto 1 kilometr do mechanika. 300 metrów przejechane bez gazowania poniżej 2000 obrotów na zakręcie gaśnie. Albo zatarty albo ..... Próbuję zakręcić ale wogóle nie słyszę rozrusznika.Zaciągam do mechanika niestety akumulator zdechł, wyładowany do zera. Mechanik wstawia nowy akumulator, jest uprzedzony o kontrolne oleju, chyba wymienia też rozrusznik bo widzę w busie na podłodze leźy jakiś. Informuje że silnik zatarty bo nie chce ruszyć. Stwierdza że oleju mało i chociaż dolał to silnik już zatarty bo bez oleju jechałem. Ja myślę że pierwszy raz jak tylko zapaliła się lampka to padła pompa olejowa i nie było smarowania. I myślę że silnika nie przegżałem w żadnym momencie tej opowieści. Jak zdiagnozować silnik czy nie jest zatarty? Oczywiście bez ostatecznego wyjścia tzn rozkręcenia całego silnika

Ostatnio edytowane przez Jedi1995 ; 21-12-2016 o 00:16
Jedi1995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 05:51   #16
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Jeżeli jazda jest nie możliwa, bo dzieją się rzeczy które opisałeś, to trzeba przynajmiej zdjąć miskę olejową, ,olej spuścić do czystego naczynia, i zobaczyć co w nim jest na dnie naczynia, po zdjeciu miski odkręcić stopki korbowodów, obejrzeć panewki, główki wału korbowego, ew zmierzyć mikromierzem, i to będzie wstępna diagnoza.

A jak chcesz bez rozkręcania, to tylko wróżka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 08:11   #17
lackypl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2013
Model: DCI
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Co było zanim zaczęły się te niepokojące dźwięki, skąd one się wzięły ?

Można oczywiście sprawdzić stopień sprężania, można sprawdzić ciśnienie oleju to dużo podpowie.

To że lampka oleju się zapala może świadczyć o przekręconej panewce tym bardziej że masz dziwne dźwięki i że po uruchomieniu nic nie świeci, a po chwili tak.
lackypl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 18:28   #18
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Myślę że mech. ma rację - po tym przebiegu to częsci w silniku są mocno spasowane,żadnych luzów,i bez oleju to tragedia,wszystko puchnie i się zaciera, olej nie tylko smaruje ale tez schładza,gdyby to był stary rechot to może by wytrzymal te 1000m - takie jest moje zdanie.A lampka zapalała ci się dopiero po chwili dlatego, ze pompa biorąc olej obniżała poziom oleju i smok nie był już w stanie zasysać - bo nie miał co - chyba powietrze zamiast oleju.Pompe to pewnie masz dobrą.

Ostatnio edytowane przez marko52 ; 21-12-2016 o 18:55 Powód: poprawka
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 18:46   #19
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

lacky, wiesz, co to jest stopień sprężania, a proponujesz sprawdzenie, w jakim celu ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2016, 11:49   #20
lackypl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2013
Model: DCI
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lacky, wiesz, co to jest stopień sprężania, a proponujesz sprawdzenie, w jakim celu ??
Jak nie wiesz co to to poszperaj w necie a znajdziesz odpowiedź.
lackypl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.