Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2020, 15:40   #1
Riegel31
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-08-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika

Siemanko,

Chcialbym opisać problem z moim Mondeo, z ktorym nikt nie może się uporać, ale do rzeczy.

Kupilem Mondeo z silnikiem 2.0 TDCi około miesiąc temu, po 2 tygodniach z racji urlopu mojego mechanika wymieniałem rozrząd, olej i filtry. Z racji tego że nie robiłem żadnych dłuższych tras 2 dni po wymianie zapchał mi się dpf, poszedł do prania, wyczyscili mi również katalizator, nie udało sie przeprowadzić adaptacji dpf bo komputer odmawiał przeprowadzenia procedury (wszystkie czujniki wskazują poprawne wartości), ale nie to jest głównym problemem.

Od czasu naprawy dpf, silnik pracuje niemiłosiernie głośno, rozpedzenie go powyżej 120 km/h graniczy z cudem a przy dłuższej jeździe na wyzszych obrotach wyswietla sie usterka silnika.

Raz pokazał się błąd z przepływomierza, sprawdziliśmy filtry, szukaliśmy nieszczelności ale wszystko było ok.

Sprawdziliśmy egr pracuje prawidłowo.

Turbina również pracuje ale oddaliśmy ją do sprawdzenia.

Rozrząd jest zestrojony idealnie więc to też nie to.

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Czy możliwe jest że silnik pracuje tak głośno przez brak adaptacji dpf? Elektronik stwierdził że nie, mało tego powiedział że nie ma żadnych nowych błędów.

Podrzućcie mi jakiś pomysł na to co to może być bo już mi ręce opadają. Dodam że komputer w czasie pracy samochodu nie wykazuje żadnych nieprawidłowości.

Riegel31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 15:51   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika

samochód oddany sprawny na rozrzad? niech sie mechanik męczy.. chyba ze to nie jego wina tylko trupa kupiles.. dpf sie nie zapcha tak szybko.. juz musiał byc zawalony przy kupnie
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 16:11   #3
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika

Może wtryski trzeba sprawdzić
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 21:45   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika

kolego proponuje zaslepić egr i sie przejechać lub fizycznie wyciągnąc egr
miałem taki przypadek w fordzie kolegi że wszystko było ok żadnych błędów i zapychało mu DPF co chwila wymuszałem wypalanie na kompie
wreszcie nie dało mi to spokoju bo auto brak mocy
na kompie egr zapylał jak nowy wyciągnołem go a tu zonk siłownik w egr chodzi super tylko że klapa w nim sobie lata jak chce odleciała od siłownika
nie pisze bo jestem pewny że u ciebie to jest przyczyną ale na logike jesli egr plata figle to dpf się zapycha
A po regeneracji DPF musisz go na kompie oznaczyć przeprowadzić adaptacje bo sterownik go widzi jako zapchany i mym zdaniem to jest przyczyna brak adaptacji
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY

Ostatnio edytowane przez mondeo70235 ; 21-08-2020 o 21:50
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , brak mocy tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.