Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2021, 19:55   #1
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

Witam, nieumyślnie otworzyłem szybę kiedy była przymarznięta. Od tamtej pory przy otwieraniu mam straszne trzeszczenie. Zdjąłem obudowę drzwi, zajrzałem do środka, ale za bardzo nie widzę miejsca, które ten dźwięk generuje. Może ktoś już miał podobny problem lub wie co to może być?

Wideo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2021, 22:09   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

Skrzypi zewnętrzna listwa zgarniająca.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2021, 05:38   #3
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzypi zewnętrzna listwa zgarniająca.
Edycja: Niestety nie jest to listwa zgarniająca, wyciągnąłem ją, a trzeszczenie wciąż jest, przesmarowałem prowadnice szyby, linki, ale wciąż jest tarcie. Wydaje mi się, że coś z linkami, ale nie wiem co.

Znalazłem jeszcze filmik z podobnym problemem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Aż tak mocno potrafi trzeszczeć? Zdejmę ją dzisiaj i sprawdzę. Jest na to jakaś rada ewentualnie jak to skrzypienie zniwelować?

Ostatnio edytowane przez wojciech.k ; 31-03-2021 o 17:31
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 09:36   #4
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? Na forum talkford znalazłem taką informację:
Cytat:
Came across this thread after having the same issue this week following iced up window.

Turns out the cable is wound around a spindle that is attached to the window motor had jumped off the groove in the spindle. This was then grinding on the spindle housing. I wound the cable around correctly and put it all back together and the noise has gone.

Just leaving this here for anyone else with the same issue.
Co w tłumaczeniu:
Cytat:
Okazuje się, że kabel jest owinięty wokół wrzeciona, które jest przymocowane do silnika szyby i wyskoczył z rowka we wrzecionie. To powodowało szorowanie po obudowie wrzeciona. Prawidłowo nawinąłem kabel i złożyłem wszystko razem i hałas zniknął.
Jednak nie mówi mi to za wiele. Porównywałem mechanizmy w lewej i prawej szybie, ale nie widziałem różnicy. Jest tam słaby dostęp, więc mogłem coś przeoczyć.

Zdjęcia linek i kółek:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojciech.k ; 08-04-2021 o 09:55
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 18:33   #5
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

słychać jakby piasek rysował po szybie. mam też taki dźwięk ale słabszy, silikonowałem prowadnice itp i na razie nic nie daje

Ostatnio edytowane przez maciejaess ; 08-04-2021 o 18:35
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 08:44   #6
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

Dokładnie tak to brzmi, zdecydowanie gdzieś linka źle jest umieszczona, ale jak już wcześniej pisałem, nie widzę gdzie.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2021, 12:01   #7
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poradziłem sobie z tematem.
1. Wyciągamy obie szyny z silniczkiem z drzwi według poradnika [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. Odkręcamy 3 śrubki od silniczka oznaczone na moim zdjęciu literą A, będzie tam rolka, na której jedna z linek wskoczyła nie na swoje miejsce i w jednym momencie po prostu o siebie ocierały i wydawały dźwięk trzeszczenia/napięcia, wyciągamy ją, a następnie odpinamy zaczep na szynie oznaczony literką B
3. Zawijamy na nowo linki na rolkę w silniczku i wkładamy z powrotem
4. Wkładamy czerwony zaczep przy rolce szyny (literka B), trzeba naciągać dość mocno
5. Skręcamy 3 śruby w silniczku.
6. Wkładamy mechanizm z powrotem do drzwi według poradnika wideo. Ja akurat najpierw wpiąłem szyby w zaczepy szyn (taśma spokojnie trzyma to wszystko), przykręciłem wszystko na swoje miejsce, a na koniec odkleiłem taśmy, zależy jak mamy ustawione akurat uchwyty do szyby.

Przy okazji przesmarowałem szynę po które ciągnie się linka. Chodzi teraz ładniej
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210627_115844.jpg (104.1 KB, 51 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wojciech.k ; 28-06-2021 o 14:33
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 19:07   #8
Tomasz_Syn_Andrzeja
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-05-2020
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

Dodam, że warto się tym zainteresować szybciej niż później, bo u mnie przez jakiś czas było dokładnie to samo i tak niespecjalnie się tym przejmowałem, aż ostatnio szyba przy podnoszeniu zaczęła zjeżdżać w dół i tak już została. Linka była skręcona i się rozerwała, na szczęście udało się to zrobić bo miałem drzwi zapasowe w domu. Niemniej jednak nie ma co czekać póki działa, bo przestanie na otwartym oknie, a deszczu nie obchodzi, że Ci leje do auta.
Tomasz_Syn_Andrzeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 20:43   #9
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Trzeszcząca szyba przy otwieraniu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dzięki za wrzutkę z manualem. Fajnie, że się udało. Jedna usterka mniej i sprawniejszy Mondziak. Pozdro
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.