Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2020, 18:28   #31
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Witam ponownie

Rozebrałem tą górną kapę i jak zobaczyłem tą instalacje wtrysków to mnie ścięło.

Mechanik taką instalacje wtrysków mi założył! Połamane plastiki, zalepione ropą, brak słów. Jak je ruszałem to takie piszczenie było wtryskiwaczy i nagle to się uspokoiło i błąd z awarią silnika się pojawił na liczniku i zniknął.

Zamówiłem też nowe przelewy bo te zielone zatyczki mi połamał i też mi ten błąd z tymi przewodami wyskoczył więc zamówiłem to oryginalne też nowe.

Zobaczcie jak to wyglądało.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 20:56   #32
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mechanik
Pomyliłeś się z jednym słowem , może miało być PAPRAK
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 21:37   #33
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Brak słów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego jak mam dać auto do mechanika z czymkolwiek (u mnie w mieście Gnieźnie chyba z pięciu już przerabiałem) to jestem chory. U nas jest z tym patologia! Dlatego tak częstym jestem tu gościem i tak męczę co niektórych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wiedza zdobyta tutaj na tym forum, pozwoliła mi pomóc już niejednemu z fordami i to mnie bardzo cieszy.

Wracając do mojego pechowego auta.... (potem się dziwić, jak trafi się na takich mechaników to człowiek tak zrazi się do danej marki i danego modelu, że szkoda gadać).

Ford g.. wort? Najlepsze auto jakim jeżdżę to Ford Transit ostatnie wydanie 2.0 TDDi 85KM 2006r. (takich już aut teraz nie robią) a Kuga? Najchętniej bym się jej pozbył ale mam po prostu pecha, że daje ją do typowych "majstrów druciarstwa"tylko, że w tym aucie wymieniłem już chyba wszystko.... ciekawe kto się pierwszy podda? Kuga czy Ja? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy.

Jedno mnie jeszcze zastanawia.... założyłem nowy temat bo nie wiem od czego ta wtyczka jest i czy też ma jakiś związek z tymi moimi przygodami w tym aucie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 29-04-2020 o 21:46
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 20:32   #34
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Dzisiaj po wymianie na nowe oryginalne części, czyli 2x instalacje wtryskiwaczy i przewody przelewowe też nowe i oryginał, przejechałem się ok 100km i na tą chwilę zero problemów. Po zczytaniu błędów jest tylko ten P003A.

Jedynie co mnie męczy w tym aucie to niewiedza jak działa to wypalanie dpf (przed wyjazdem w trasę było 43% DPF LOAD i 37% DPF SOOT) jechałem jakieś 60km non stop ok 140km/h i kiedy wróciłem do domu, podpiąłem znowu kompa i było 44% DPF LOAD i 41% DPF SOOT

Jeżeli chodzi o wskazywanie paliwa, pokazuje cały czas full, mimo tego, że zrobiłem już ponad 200km no i te szumienie podczas jazdy. Kupiłem nowe opony więc to chyba nie przez nie. Do 60km/h jedzie cicho. Od 60 do 120km/h buczy jak bym jechał czołgiem. Przy 140-150km/h jest już cicho więc to chyba nie łożyska? Nie wiem....

No i od czego jest ta wtyczka? Cały czas jeżdżę z nią niepodpiętą.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 13:44   #35
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Witam ponownie

Myśląc, że po wymianie instalacji wtrysków i przewodów przelewowych na nowe, problem się rozwiąże, byłem w błędzie.

Dzisiaj odpalając go rano znowu na liczniku pojawił się sygnał dźwiękowy i napis awaria silnika bez żadnych objawów. (Wcześniej szarpał i się dusił więc domyślam się, że to przez tą instalacje i przelewy).

Teraz jedzie normalnie, ma moc i przy czwartym odpaleniu auta, informacja już znika i nie ma żadnych problemów. Komunikat z tego co widzę pojawia się nie wiadomo kiedy i tak naprawdę już nie mam sił do tego auta.

Podłączyłem go pod komputer

błąd który był cały czas i nadal jest to:
PCM P003A:00-28 (bez objawów podczas użytkowania auta)

i teraz doszły nowe błędy:
PDM U0202-20
DFDM C198F-20
DFDM U0201-20

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O co chodzi z tym zespołem sterującym drzwiami kierowcy i pasażera?

Auto normalnie jeździ i zapala bez problemów. Nie dymi i ma moc.

Martwiłem się, że ten napis o awarii silnika, może też być związany z wypalaniem dpf
Teraz mam wartości 38.00 i 58.00 tylko tak naprawdę nie wiem co oznacza to dpf load od dpf soot ? Czym to się różni?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę pomóżcie.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 13:57   #36
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy czwartym odpaleniu auta, informacja już znika i nie ma żadnych problemów
jeśli błąd nie jest stały to zostaje w pamięci ale sygnalizacja przy 4 odpaleniu auta znika z licznika

Masz otwieranie drzwi przyciskiem na klamce?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 14:05   #37
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz otwieranie drzwi przyciskiem na klamce?
Chodzi ci o ten przycisk na zewnętrznej klamce w tych kugach co miały keys free? Ja nie mam tego systemu. Otwieram normalnie pilotem albo kluczykiem.

Wyczytałem przed chwilą że tymi błędami na U nie mam się przejmować to w takim razie ten błąd o awarii silnika wywala mi przez ten P003A? Bez żadnych objawów?
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 15:30   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
PCM P003A:00-28 (bez objawów podczas użytkowania auta)
...
Prawie 2 tygodnie temu w tym wątku napisałem wyraźnie, że ten błąd jest spowodowany brakiem adaptacji turbiny albo zaciętą zmienna geometrią turbiny ewentualnie uszkodzonym zaworem podciśnieniowym sterowania zmienną geometrią.
Nie ma nic wspólnego z wtryskami, DPF itp.
Dopóki przyczyna po stronie turbiny nie będzie wyeliminowana, to check będzie się pojawiał regularnie.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 15:53   #39
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ten błąd jest spowodowany brakiem adaptacji turbiny albo zaciętą zmienna geometrią turbiny ewentualnie uszkodzonym zaworem podciśnieniowym sterowania zmienną geometrią.
Dzięki... Czyli to w pierwszej kolejności muszę naprawić. A czy z tym mogę na razie jeździć i nic się nie stanie? Muszę poczekać na przypływ gotówki i na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić na naprawę tego tak więc pytam. (Tym bardziej, że nie mam żadnych objawów) i jeszcze jedno, tedi_k Ty jesteś taki kumaty i wiesz wszystko i masz wiedzę ogromną, to pewnie bez problemu dla Ciebie, będziesz wiedział, do czego jest ta wtyczka, która u mnie jest niepodpięta? (Tą którą oznaczyłem znakiem zapytania).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 12-05-2020 o 15:57
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 20:08   #40
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... będziesz wiedział, do czego jest ta wtyczka, która u mnie jest niepodpięta? ...
Przykro mi - nie pomogę. Nie jestem mechanikiem i otwarcie pokrywy silnika nie sprawia mi żadnej przyjemności - toteż unikam tego jak mogę...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.