Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2020, 22:08   #1
tmk_83
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus mk1
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie USA - hybryda, uszkodzony przód, szukam informcji przydatnych do naprawy

Witam wszystkich,
słowem wstępu - wkrótce mam się stać włascicielem c-max'a z USA: rocznik 2017, hybryda, titanium.
Uszkodzony jest przód auta: zgięta maska i brak zderzaka. Lampy całe. Zagięte nadkole.

Potrzebuje pomocy w zebraniu kilku informacji:
1. Czy kolo dojazdowe pasuje od focusa mk3?
2. Czy w tym modelu warto dopłacać do przednich lamp led? Jeśli tak to z jakimi zmianami w elektryce auta to się wiążę?

W internecie znalazłem 2 wersje przodu auta:
a) pojedyncze
b) podwójna

3. W amerykanskich materiałach spotkalem się tylko z druga opcją, ale na otomoto widzę obydwie i to w autach sprowadzonych zza wielkiej wody. Czy te przody są zamienne?

Pytam gdyż na portalu aukcyjnym znalazłem całe kompletne przody (z pasem przednim i chłodnicą) przykrecane do podłużnic.
5. Czy można załozyc przód od europejskiej wersji benzynowej?

6. Czy części blacharskie wersji 2015/2016 pasują do 2017 bo wtedy pojawiła się wersja titanium, ale nie wiem czy poza kosmetyką w wyglądzie objeła istotne z punktu widzenia naprawy zmiany?

Auto przygotowuje dla siebie dlatego chciałbym, zeby było dobrze zrobione i stąd mój wpis oraz prośba o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Tomek

tmk_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 16:37   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: USA - hybryda, uszkodzony przód, szukam informcji przydatnych do naprawy

1. Jest takie samo, ale inne są wytłoczki w bagażniku.
2. Dzienne led? C-max w EU miał 3 rodzaje lamp:
- tylko halogenowe
- halogenowe z drl led
- ksenony skrętne z drl led

3. b to amerykańska hybryda chyba przed fl (tzn. na pewno przed europejski liftem), a to europejska po lifcie. Nie wiem jakie i czy były w usa lifty.
Jak kupujesz i tak maskę, to cały pas ma sens. Ale chyba też wtedy błotniki, bo lampy są inne.

4. nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. Pewnie tak, kwestia czy pasują mocowania.

6. Europejskie tak, bo lift był w 2015. W Europie Titanium było od 2010, więc nie pomogę. W usa chyba też było wcześniej.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 20:04   #3
tmk_83
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus mk1
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: USA - hybryda, uszkodzony przód, szukam informcji przydatnych do naprawy

Dziekuję za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Hybryda nie ma na nie miejsca i podświadomie zalożyłem, ze nie było dojazdowek dla cmaxa i będzie łatwiej znaleźć od focusa.

2. Reflektory LED bo do kupienia są całe kompletne przody (maska, nadkola, lampy, zderzak, listwa z chlodnicami) tylko niektóre mają swiatła tego typu i zastanawiam się, czy po pierwsze warto doplacac i czy da sie łatwo podłączyć. Jeśli się trafi coś blisko, ale z ledami to chciałbym wiedzieć, czy można będzie użyć.

3. Chyba w USA nie było tego "pojedynczego" przodu, ale na otomoto widać, ze da się przeszczepic...

4. oj...

5/6. No wlasnie to probuje ustalic bo niby byl tylko jeden lifting 2015, ale w usa titanium jest od 2017 i chociażby tylne światła są nieco zmienione... Czy chlodnice i ich mocowania są zamienne: benzyna/hybryda?
tmk_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 10:48   #4
tmk_83
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus mk1
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: USA - hybryda, uszkodzony przód, szukam informcji przydatnych do naprawy

Informacje o naprawie - może komuś sie przyda.
Przez wirusowe zamieszanie auto dopiero niedawno trafiło do warsztatu.

Przód od poliftowej wersji europejskiej wstepnie pasuje. Kupiłem przód od wersji benzynowej(nie wiem jaki rocznik ani silnik).
Nie pasuje belka pod zderzakiem bo inne są żaluzje (jakby ktoś mial do sprzedania amerykańską to proszę o kontakt bo brakuje mi 2 ruchomych części) przed chłodnica i pewnie chłodnice, które u mnie są cale i nie ma potrzeby ich ruszania.
Da sie kupić nowy zamiennik belki na allegro (FORD C-MAX USA PLAG-IN HYBRID BELKA ZDERZAKA, od PIKOSJ). Zamiennik wygląda jak oryginał. Nie pasuje mocowanie haka holowniczego - dziura w zderzaku jest w innym miejscu, ale reszta jest ok.

Pełne swiatła led raczej nie wystepowały w tym modelu - sprzedawcy piszac 'ledowe' mając na myśli światła do jazdy dziennej... Widac taki chłyt marketingowy.

Mam kupione zwykłe lampy - nie xenony.
Jedna lampa amerykańska jest cała(lewa) a druga ma zbitą szybkę - nie wiem czy komuś może się przydac, ale jakby co to moge sprzedać.
Ze światłami została do rozwiązania kwestia podłaczenia bo rózni się ilość kabli po stronie auta i lamp (8/13). Szukam schematów.

Znalazłem fajną strone z katalogami części ( nie tylko dla fordów; dla fordow jest język polski do wyboru):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zostały mi obecnie: belka zderzaka i chłodnica od polifowej wersji europejskiej (benzyna), przednie światła amerykańskie (lewe całe), amerykańskie nadkola (jedno całe) i maska (pogieta z przodu)
tmk_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.