Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2021, 21:35   #31
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Pracujący bez przerwy wentylator + podwyższone spalanie

Teoretycznie prąd powinien być cały czas dostarczany do modułu, to ecu podaje sygnał kiedy włączyć wentylator. Jak bedziesz zaglądał w nadkole zobacz czy sterownik dobrze wygląda, może gdzieś za nurkowałeś i wody poszło.


Ostatnio edytowane przez mrk26 ; 07-12-2021 o 21:41
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2021, 07:30   #32
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Pracujący bez przerwy wentylator + podwyższone spalanie

Hejka.Prąd jest ale coś go nie wyłącza.W opisie błędu jest,że zwarcie.Więc może gdzieś jest przetarty i dotyka.Wizualnie nic nie widać na bezpiecznikach pod schowkiem.A obudowę komputera w nadkolu ostatnio otwierałem w lipcu tego roku i przed zamknięciem ''uszczelniłem'' ją silikonem.I może przez to jest tam jakaś wilgoć?
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 09:43   #33
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Pracujący bez przerwy wentylator + podwyższone spalanie

No i to jest słowo klucz "uszczelniłem silikonem".
Bardzo ważne jest jaki silikon, pomagam troche w wolnej chwili w warsztacie i ostatnio był przypadek że auto po remap-ie dziwnie pracowało (wywalało błędy, nie ford) plus ecu sie grzał. Okazało sie że lipny silikon był użyty do uszczelnienia ecu, po wyczyszczeniu tegoż silikonu wszystko wróciło do normy. Też wyglądało w tym ecu że jest gdzieś zwarcie zanim wyczyściliśmy ten lipny silikon.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2021, 17:03   #34
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Pracujący bez przerwy wentylator + podwyższone spalanie

Hejka.Jeszcze nie dobierałem się do kompa w nadkolu ,bo ręce grabieją od zimna...A mój wentylator dalej kręci się na wyłączonym zapłonie...
Podłączyłem dziś mój ''komputer w telefonie'' i wywaliło mi błąd P0118-pewnie dlatego,że odpinałem wtyczkę (chociaż nie wiem czemu pokazało błąd skoro nie włączałem zapłonu) i błąd... B10AF (Przekaźnik wentylatora)-nie wiem czemu skoro go nawet nie dotknąłem.
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2022, 17:51   #35
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Pracujący bez przerwy wentylator + podwyższone spalanie

Witam.Założyłem dziś nowy moduł wentylatora.Włożyłem wtyczkę i ...wentylator nie kręci się.Wcześniej kręcił jak szalony nawet po wyłączeniu zapłonu.A teraz cisza...Wywala również błąd P0692:12-2F.Czy to może być wadliwy moduł?
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2022, 21:49   #36
Rafall12
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-05-2020
Skąd: Chmielno
Model: ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 10
Unhappy ciąga praca wentylatora/niska temperatura silnika

Witam Wszystkich

Od niedawna jeżdżę mondeo MK4 2.0 TDCi w automacie i mam taki problem . Zauważyłem że zaczął coś więcej palić więc zacząłem szukać przyczyny. Pierwsze co zauważyłem że wentylator chodzi jak by na pierwszym biegu nawet gdy silnik ma na Converse+ 60 stopni i nie wyłącza się dopóki nie wyłącze silnika. Drugi problem jest tego typu po odpaleniu w Converse temperatury silnika to temperatura w czasie jazdy wacha się między 74-77 czasami skoczy do 80 ale to na chwilę i odrazu spada . Na postoju gdy odłącze wentylator temperatura po kilku minutach wskoczy do 93 stopni ale gdy znów podłącze wentylator temperatura spada do tych 75 stopni a wentylator ani myśli się wyłączyć . Proszę o pomoc myślałem o wymianie termostatu ale chciałbym się upewnić z tego co się orientowałem podobno są 2 termostaty więc nie wiem co robić .
Rafall12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.