Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2014, 20:21   #21
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał dubik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
et 43, 45, 48, 35 ... różne a powinno być jedno.
A dlaczego tak uwazasz? W czym problem, ze rozni producenci maja rozne ET dla tego samego samochodu? Jezeli katalog felg danego producenta dopuszcza dany model felgi do danego samochodu to wszystko jest w porzadku :-)

__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 21:11   #22
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego tak uwazasz?
Tak mi się po prostu wydaje. Jeżeli wartości sa podobne to zapewne problemu nie ma, jednak odmienna wartość współczynnika et powoduje że cała felga przykładowo za bardzo wystaje za obrys nadkola. Potem jedzie taki w deszczu i robi fontannę wokół auta. Nie znam się na tym, jednak zawsze jak kupowałem felgi zwracano mi na to uwagę.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 09:39   #23
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

I dobrze, ze Ci zwracano uwagę, bo to ważny parametr. Ale nie oznacza to, że dla każdego samochodu jest jedna, jedynie słuszna wielkość ET i koniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Umówmy się, szerokość samochodu to ok. 180cm, więc te kilka-kilkanaście milimetrów to ułamek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 21:36   #24
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Jeżeli masz wiedzę i jesteś pewien że dla danego modelu , w tym przypadku Qgi mogą być różne wartości et pokazane przez konfigurator, tym lepiej. Zawsze to większy wybór wzorów, jak również ceny niższe o połowę ... o połowę niż w ASO.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 02:44   #25
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Wiesz, nie do końca. Jako zwykły posiadacz takiego czy innego auta nie musisz mieć takiej wiedzy - to sprzedawca felg ma mieć wiedzę aby Ci doradzić jakie felgi Ci sprzedać, żeby pasowały do Twojego auta i żeby Ci się podobały.
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 20:54   #26
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

wyciąg z homologacji:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 20:23   #27
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

A można wiedzieć jakiego modelu ten wyciąg dotyczy?
U mnie ze świadectwa zgodności 235/55 R17 7,5Jx17H2OS52.5 i zgodnie z instrukcją:
koła i opony.jpg
a tu nawet 215-ki???
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 22:31   #28
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A można wiedzieć jakiego modelu ten wyciąg dotyczy?
U mnie ze świadectwa zgodności 235/55 R17 7,5Jx17H2OS52.5 i zgodnie z instrukcją:
Załącznik 49902
a tu nawet 215-ki???
A jak myślisz, jakiego?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego w innym polu wpisane były zamontowane fabrycznie "18".

Masz w świadectwie homologacji tylko "17"? To jakim cudem Ford oferuje "18" i "19" do Kugi? Nielegalnie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wygooglałem sobie świadectwo jakiejś nowej (4524mm długości) europejskiej Kugi TDCi140, bo własnego jeszcze nie mam. Na zimę planuję właśnie 215x16 albo 235x16.

Bump: jeszcze raz dla porządku

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
235/50R18 97V 7,5Jx18H2 ET52,5

Ostatnio edytowane przez Daho ; 23-02-2014 o 22:35
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 06:59   #29
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz w świadectwie homologacji tylko "17"? To jakim cudem Ford oferuje "18" i "19" do Kugi? Nielegalnie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mam dlatego, że dotyczy to wydanego mi pojazdu.
Natomiast instrukcja samochodu nie przewiduje 215-ek. Już prędzej widział bym 225 chyba, że piszesz o poprzednim modelu.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 12:28   #30
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mam dlatego, że dotyczy to wydanego mi pojazdu.
Natomiast instrukcja samochodu nie przewiduje 215-ek. Już prędzej widział bym 225 chyba, że piszesz o poprzednim modelu.
Instrukcja nie jest żadnym dokumentem ani świadectwem homologacji.
Ford homologował na Europę dla NOWEJ Kugi te konkretne rozmiary 215-235x16-19 i z tego można sobie coś wybrać bez obawy o problemy z diagnostą/ubezpieczycielem/policją. W razie wątpliwości można to potwierdzić przecież w Ford Polska.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , kuga , opony zimowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.